Majka Rochowiak

Rysowanie to nie tylko pasja i wielki przywilej- to moje życie :) Rysuję - pracując, rysuję - w wolnym czasie, a jak nie rysuję... oglądam filmiki o rysowaniu! Zapraszam do mojej krainy kolorowej rzeczywistości - tu rozgrywają się najfajniejsze przygody i spełniają marzenia :D

O Autorze

Witam wszystkich i każdego z osobna :)

 

Kilka słów o mnie, czyli:

"KRÓTKO, ACZ TREŚCIWIE "

(w oparciu o znany wierszyk "Kto Ty jesteś - Polak Mały")

 

Razem z moją drugą połówką - wersja FUN, czyli karykaturowo ;)
Drawing in Sketchbook Pro - so much fun!

* Kto Ty jesteś?

Jestem świeżo po 30stce, rysuję od 17 lat. W tym od 8 lat zawodowo, a od niedawna prowadząc już własną działalność - Rochi HQ, która tworzy dla innych rysunki, projekty wnętrz, czy różne drobne rękodzieła jak. np malowane ręcznie unikatowe koszulki :)
Zapraszam na FB:

https://www.facebook.com/rochiHQ.firmaprojektowa/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


* Jaki znak Twój?

Wszystkie ilustracje opatrzone podpisem jak niżej - wychodzą spod mojej, drobnej ręki :)

* Gdzie Ty mieszkasz?
Pochodzę z Krakowa i tu od urodzenia mieszkam. To miasto, które od zawsze było moją inspiracją i prawdziwym domem. Rynek nocą ... koniecznie zobaczcie - od razu napływ weny! Przepiękne :)

* W jakim kraju?
Obecnie rysuję tylko w Polsce, choć zdarzyło mi się przesyłać rysunki do takich miejsc, jak Anglia, Francja czy Belgia, również USA. Jest mnie więc "kawałek" również w szerokim świecie - to tu, to tam... ;)

* Czym ta ziemia?
Czym dla mnie jest rysowanie? Pasją, wielkim przywilejem - tworzenia mnóstwa uśmiechów, ale przede wszystkim moim życiem. Umiejętność przenoszenia na papier, czy ekran monitora moich marzeń, przygód w których od dzieciństwa chciałam uczestniczyć, tworzenia postaci, kreowania ich świata... a następnie dzielenia się tą wesołą i niesamowitą rzeczywistością z innymi - tego nie da się opisać słowami. Każdy ilustrator w swoich rękach ma moc, która nie tylko zmienia jego życie (w najpiękniejsze marzenia), ale przede wszystkim może odmieniać życie innych- choćby w tym najdrobniejszym wymiarze...

* Czym zdobyta?
Wbrew pozorom rysowanie nie zawsze staje się od małego pasją. W moim przypadku dopiero z końcem gimnazjum okazało się stać moim hobby, by na koniec przerodzić się w moje "powietrze". Ku mojemu zdziwieniu i początkowych założeniach, "że nigdy nie będę rysowała, bo nie umiem tego robić" ;) okazało się, że systematyczną  (czasem mozolną przy braku weny) pracą, ale i złapaniu w pewnym momencie bakcyla - można pokochać coś, co z początku wydawało się być niemożliwym do osiągnięcia. Także idąc za cytatem "Jedyny sposób, by odkryć granice możliwości, to przekroczyć je i sięgnąć po niemożliwe" - stanowcze i zdecydowane TAK:
Można osiągać - nieosiągalne :)
Moją miłość do rysowania - zdobyłam w pewnym sensie "krwią i blizną"... ;) Warto było!

* Czy ją kochasz?
KOCHAM - SZCZERZE!

* A w co wierzysz?
Jestem katolikiem, wiara jest bardzo istotnym fundamentem mojego charakteru i sposobu życia. Nic więc dziwnego, że wiele wartości tj miłość, przyjaźń, uczciwość i odwaga - są widoczne w wielu moich pracach. Jednak najważniejszym przesłaniem mojego życia i moich małych dzieł jest NIGDY SIĘ NIE PODDAWAĆ w drodze do spełniania marzeń.
Wierzę w to, że każdy może sięgać po niemożliwe i dołożyć od siebie coś, co sprawi, że "lepszym będzie ten świat".

* Czym Ty dla niej?
Mam głębokie przekonanie, że moja pasja znajdzie kilka duszyczek, które dzięki moim rysunkom zdobędą parę dużych uśmiechów. Nie jestem wielkim artystą, ale idąc za J.R.R. Tolkienem: "Nawet najmniejsza osoba, może zmienić bieg świata" :)

* Coś jej winien?
Każdy kto rysuje winien jest dać coś od siebie dla innych - chociażby najmniejszy uśmiech drugiej osoby. Nie trzeba wiele, żeby rysunek stał się dla kogoś bezcenny - zrozumie to każda mama, babcia, ciocia, wujek, tata i dziadek, czy jest coś lepszego, niż rysunek dwulatka? :D
Ci Najmniejsi - potrafią być Wielkimi tego świata.

 

Reaktywuję również mój kanał na Youtube - SERDECZNIE ZAPRASZAM!

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)