Marcin Mossakowski

W Patronite od 31.01.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 294

liczba Patronów: 257

45 patronów
950 zł miesięcznie
6 350 zł łącznie
Wszystko może być ciekawe! Marcin Mossakowski tworzy wideo-eseje o wszystkim (oraz filmy podróżnicze).

O Autorze

 


 

Jestem Marcin, ale mówią na mnie Mosak. 

  

Tworzę filmy. Zacząłem od tworzenia filmów podróżniczych, i nadal takie tworzę, o ile jadę w ciekawe miejsce, na ciekawą wyprawę, o której warto opowiedzieć.  Te filmy to zawsze pełna historia, opatrzona narracją, tak żeby uniknąć zlepku ładnych ujęć, a stworzyć film oddający esencję danego doświadczenia. 
 


Tworzę również inny rodzaj filmów, który nazywam wideo-esejami. Te filmy to moje próby ugryzienia konkretnych tematów, z wykorzystaniem magii filmu. Staram się, aby były zamkniętymi formami, o jak najsilniejszym przekazie i jak najładniejszej formie. Opowiadam w nich o rzeczach, które akurat przykują moją uwagę albo rozwalą mi mózg. A że żyjemy we Wszechświecie, tych rzeczy jest strasznie dużo, i są strasznie ciekawe.
 


Tworząc swoje filmy kieruję się dwoma zasadami:

1) Treść filmu jest najważniejsza.
2) Forma filmu ma jak najbardziej efektywnie i estetycznie przekazać tę treść.

Ciekawych tematów w świecie jest na pęczki, a form w jakie można je ubrać nieskończenie wiele - szukanie tej najciekawszej sprawia, że już od ponad 10 lat robienie filmów wydaje mi się fascynujące. Produkcja jednego filmu zajmuje mi sporo czasu, 1-2 miesiące. Ale możecie być pewni, że w każdy jeden włożyłem kawałek serca

Jeśli lubisz kawałki serca, będzie mi niezmiernie miło, jeśli dołączysz do grona moich patronów. Każda osoba tutaj to znak dla mnie, że to co tworzę i w jaki sposób to tworzę, ma sens. Że możemy stworzyć małą społeczność ludzi ceniących podobną estetykę, tematy, głęboką ciekawość świata i zaryzykuję również stwierdzenie, że wartości. Chcę mieć z Wami - Patronami - większy kontakt, niż tylko ten w postaci filmów, a dzięki tej platformie mogę Was poznać. Dowiedzieć się w końcu kto siedzi po drugiej stronie monitora, ogląda te moje wypociny i jeszcze jest chętny mnie wesprzeć!

Ostatnio natknąłem się na wyrażenie "narrowcasting", przeciwieństwo "broadcastingu". Bardzo mnie urzekło! Chcę tworzyć treści nie jak najbardziej popularne, tylko właśnie trafiające do ludzi, z którymi wiem, że łączą mnie konkretne wartości. Razem tworzymy ten "narrowcasting". Wasze wsparcie traktuję jako motywację, żeby dalej przez kolejne lata tworzyć ten kanał. Kwota jaką postanowicie mnie wesprzeć zależy od Waszych chęci i możliwości, ale wiedzcie, że za każdą jestem tak samo wdzięczny! I cieszę się, że jesteście ze mną. 
 

Dziękuję 💛

 

 

 

 

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!