Marcin Mossakowski

W Patronite od 31.01.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1203

Liczba Patronów: 880

Zostań Patronem
Kup na prezent
18 patronów
330 miesięcznie
35 050 łącznie
Wszystko może być ciekawe!
Marcin Mossakowski tworzy wideo-eseje o wszystkim
(oraz filmy podróżnicze).

O Autorze

 


 

Jestem Marcin, ale mówią na mnie Mosak. 

  

Tworzę filmy. Zacząłem od tworzenia filmów podróżniczych, i nadal takie tworzę, o ile jadę w ciekawe miejsce, na ciekawą wyprawę, o której warto opowiedzieć.  Te filmy to zawsze pełna historia, opatrzona narracją, tak żeby uniknąć zlepku ładnych ujęć, a stworzyć film oddający esencję danego doświadczenia. 
 


Tworzę również inny rodzaj filmów, który nazywam wideo-esejami. Te filmy to moje próby ugryzienia konkretnych tematów, z wykorzystaniem magii filmu. Staram się, aby były zamkniętymi formami, o jak najsilniejszym przekazie i jak najładniejszej formie. Opowiadam w nich o rzeczach, które akurat przykują moją uwagę albo rozwalą mi mózg. A że żyjemy we Wszechświecie, tych rzeczy jest strasznie dużo, i są strasznie ciekawe.
 


Tworząc swoje filmy kieruję się dwoma zasadami:

1) Treść filmu jest najważniejsza.
2) Forma filmu ma jak najbardziej efektywnie i estetycznie przekazać tę treść.

Ciekawych tematów w świecie jest na pęczki, a form w jakie można je ubrać nieskończenie wiele - szukanie tej najciekawszej sprawia, że już od ponad 10 lat robienie filmów wydaje mi się fascynujące. Produkcja jednego filmu zajmuje mi sporo czasu, 1-2 miesiące. Ale możecie być pewni, że w każdy jeden włożyłem kawałek serca

Jeśli lubisz kawałki serca, będzie mi niezmiernie miło, jeśli dołączysz do grona moich patronów. Każda osoba tutaj to znak dla mnie, że to co tworzę i w jaki sposób to tworzę, ma sens. Że możemy stworzyć małą społeczność ludzi ceniących podobną estetykę, tematy, głęboką ciekawość świata i zaryzykuję również stwierdzenie, że wartości. Chcę mieć z Wami - Patronami - większy kontakt, niż tylko ten w postaci filmów, a dzięki tej platformie mogę Was poznać. Dowiedzieć się w końcu kto siedzi po drugiej stronie monitora, ogląda te moje wypociny i jeszcze jest chętny mnie wesprzeć!

Ostatnio natknąłem się na wyrażenie "narrowcasting", przeciwieństwo "broadcastingu". Bardzo mnie urzekło! Chcę tworzyć treści nie jak najbardziej popularne, tylko właśnie trafiające do ludzi, z którymi wiem, że łączą mnie konkretne wartości. Razem tworzymy ten "narrowcasting". Wasze wsparcie traktuję jako motywację, żeby dalej przez kolejne lata tworzyć ten kanał. Kwota jaką postanowicie mnie wesprzeć zależy od Waszych chęci i możliwości, ale wiedzcie, że za każdą jestem tak samo wdzięczny! I cieszę się, że jesteście ze mną. 
 

Dziękuję 💛

 

 

 

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Najnowsi Patroni
Emil Krasowski
Emil Krasowski
Próg: 10 zł
Błażej Szymczak
Błażej Szymczak
Próg: 10 zł
Maciej Ziębicki
Maciej Ziębicki
Próg: 10 zł
Bartłomiej Turek
Bartłomiej Turek
Próg: 10 zł
Szymon Talarczyk
Szymon Talarczyk
Próg: 10 zł