Strefa Patrona:

0

patronów

0 zł

miesięcznie

0 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
-
miesięczne wsparcie
-
liczba patronów

  Co można zrobić w wakacje? Leżeć na plaży. Pojechać w góry. Wybrać się na wycieczkę po Europie. Można też przemierzyć kilkanaście tysięcy kilometrów samochodami z epoki komunizmu i to nie byle jakimi bo UAZami. Chodź wyglądają groźnie, to wyprawa nimi do łatwych nie należy...

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

O Autorze

       UAZy - to my!

Jesteśmy grupą retro-podróżników, odbywającą swoje wyprawy radzieckimi UAZami.

Tak tak... UAZami! Jeżeli widziałeś kiedyś UAZa to wiesz dobrze, że nie jest to wymarzony środek transportu... i właśnie o to chodzi!

Jeżeli jednak nie wiesz czym jest UAZ, to jest to po prostu samochód terenowy, zaprojektowany na przełomie lat 60. i 70. na potrzeby Armii Radzieckiej. Pakiet komfort stanowią ściągane okna... dokładniej odkręcane nadstawki z drzwi, a niestandardowo otwierane szyby. No i na tym kończą się udogodnienia dla podróżujących.

W 2017 roku jako „Eastern Classics on Tour” ruszyliśmy dwoma UAZami i starą Skodą do Kirgistanu. Oj działo się sporo, m. in.  straciliśmy Skodę w wypadku w rosyjskim Saratowie (R.I.P.), więc najpotrzebniejszy bagaż przepakowaliśmy na UAZy i pojechaliśmy dalej... po powrocie do rodziny dołączył trzeci UAZ – Buhanka - i tak właśnie narodził się projekt „Na UAZach w świat”!

Pewnie zauważyliście już,  że nie jesteśmy do końca normalni. Nikt z nas z tym nie polemizuje, ale właśnie ten sposób spędzania urlopu sprawia nam tyle frajdy. Zostawiamy nasze codzienne życie za sobą, pracę, telefony, internety i raz w roku pędzimy, by dokonać czegoś niemożliwego, a przynajmniej bardzo trudnego.

Tym razem planujemy pokonać Jedwabny Szlak i zdobyć Trakt Pamirski.  Łooooo (słychać z trybun), dla nowoczesnych aut to nie lada wyczyn, a co dopiero dla wysłużonych UAZów!

Na przekór zabobonom, wyruszamy w piątek, 13 lipca 2018 roku.

Planujemy pokonać 15 000 km przez terytorium 13 krajów: Słowacji, Węgier, Rumunii, Bułgarii, Turcji, Gruzji, Azerbejdżanu, Kazachstanu, Uzbekistanu, Tadżykistanu, Kirgistanu, Rosji i Ukrainy.

Podczas tegorocznej, trzytygodniowej wyprawy, chcielibyśmy uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym planujemy zrealizować reportaż video, ukazujący wspomnienia o Polsce naszych rodaków z Azji Centralnej. Na UAZach dla Niepodległej to autorski projekt, który ma służyć naświetleniu losów Polaków na wschodzie.

 

Kto jedzie?

Natalia "Szefowa" Łosiak - była modelka, obecnie współwłaścicielka czarnego UAZa i jeden z koordynatorów projektu. Prywatnie diagnostka samochodowa i fanka MTB. Trochę niecodzienne zajęcie dla kobiety?

Tomasz "Bałagan" Brzyski - człowiek od wszystkiego - na wyjeździe główny „tłumacz” odpowiedzialny za kontakty z lokalną ludnością i policją. Jest w stanie wyciągnąć nas z każdej opresji. Fotograf i operator drona. Nałogowo łamie wszystkie przepisy i nie używa kierunkowskazów.

Robert "Szeryf" Woźniak - ale to taki bardziej lokalny sołtys goniący wszystkich do roboty.

Karol „Lejzi” Lewandowski – fan sportów zimowych i mediów społecznościowych. Prywatnie informatyk i motocyklista.  Mieszkaniec uroczej miejscowości pod Bydgoszczą, która stanowi centrum dowodzenia przed każdym wyjazdem. 

Rafał „Młody” Szymański   - złota rączka, mechanik samouk. Człowiek odpowiedzialny za sprawność aut w czasie wyprawy. Potrafi naprawić wszystko trytytką i taśmą aluminiową. Kierowca zawodowy i motocyklista.   

Mateusz „Paddy” Padykuła – wodzirej, żartowniś - osoba odpowiedzialna z team „spiryt”. Wieczny student pracujący w laboratorium drogowym, stąd niekontrolowane tendencje do grzebania palcem w... gruncie. Fan piłki nożnej, Magdy Gessler i słodkiego nicnierobienia.

Katarzyna „Zosia” Kryczyk – cyborg nie kobieta, najbardziej wytrwały kierowca w ekipie. W czasie ostatniej wyprawy sama siebie zmieniała za kółkiem. Prywatnie propagatorka aktywnego stylu życia z wielkim sercem.

 

Na co zbieramy?

Koszty związane z wyprawą pokrywamy z własnych kieszeni, gdzie przez rok skrupulatnie odkładamy trochę drobnych. O ile samo życie w rejonach Azji Centralnej jest stosunkowo niedrogie, to już zakup takiej ilości paliwa czy cena promu przez Morze Kaspijskie może zaskoczyć.

Naszym głównym celem jest zrealizowanie filmu z wyprawy oraz reportażu z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polski niepodległości. Robimy to dla was - by przekonać was do miejsc nieturystycznych i niekonwencjonalnych. Ukazać piękno dziewiczej fauny i flory oraz udowodnić, że mieszkańcy Azji Centralnej są prze-gościnni. 

Wszystkie osoby, które zechcą nas wesprzeć mogą liczyć, że ich imiona i nazwiska pojawią się w filmie z wyprawy. 

Co się dzieje z Waszymi pieniędzmi? 

do zrealizowania projektu potrzebne są:

 • aparaty
 • obiektywy
 • noclegi

aktualnie środki wykorzystujemy na:

 • naprawy uazów
 • części do uazów
 • paliwo (bo bez tego nawet sprawy UAZ daleko nie pojedzie)
 • dużo jedzonka... w słoikach
 • prom widmo - na morzu Kaspijskim
 • a jak coś zostanie to przeznaczymy na wizy i inne opłaty administracyjne

.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 0
5 zł - mniej więcej tyle w Kazachstanie kosztuje 1 kg mięsa wielbłąda... Nas też nie kusi, żeby tego próbować.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 0
10 zł - to kwota za 2 litry (paliwa oczywiście). Dwa litry to jakieś nie bagatela 20 km przejechanej drogi. Dziękujemy za każdy kilometr!
Wpłacając 'dyszkę' otrzymasz od nas pocztówkę z Azji... może z Kirgistanu... może z Uzbekistanu... na 90% nikt Ci jeszcze nie wysłał pocztówki stamtąd!
Zostań patronem
15 zł / miesiąc
patroni: 0
15 zł - po tygodniu wcinania fasolki ze słoika miłą odmianą będzie dobry (z przymrużeniem oka) obiad. Za te 15 zł oprócz tasiemca, przywieziemy Ci pamiątkę prosto ze Środkowej Azji - przecież każdy zbiera magnesy na lodówce. Tasiemca zatrzymamy dla siebie.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
50 zł - za pięć dyszek na Wschodzie można już nieźle pospawać UAZa... a my za tą kwotę możemy nieźle pobuszować na targu i w zamian za wpłatę przywieźć zacną pamiątkę z Rosji... z Kazachstanu... a może i Tadżykistanu?
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
100 zł - to dużo pieniędzy. Można za to kupić cały kanister paliwa, który na pustyni może uratować życie. Miło, że się o nas martwisz! :)
W zamian część Ciebie pojedzie z nami na wyprawę - umieścimy Twoją naklejkę na naszym bolidzie.
Zostań patronem
250 zł / miesiąc
patroni: 0
250 zł - za takie drobne kupujemy chusteczki nawilżane :) a tak na serio to dla nas spora kwota. W zamian, z przyjemnością spotkamy się z Tobą i Twoimi znajomymi aby opowiedzieć o naszej zeszłorocznej wyprawie do Kirgistanu.
Zostań patronem

Polecani Autorzy

Informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Zapoznaj się z poniższą treścią i potwierdź

OK

Cześć,
chcielibyśmy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z przepisami dot. ochrony danych osobowych, które wchodzą w życie, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu ze stron Patronite.pl.
Staraliśmy się napisać jak najbardziej zrozumiale, jednak jeżeli coś jest niejasne to pisz śmiało na rodo@patronite.pl, nasz specjalista w zakresie ochrony danych osobowych postara się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Zatem prosimy zapoznaj się z poniższymi informacjami, w tekście jest kilka elementów, w których będziesz mógł zablokować przekazywanie danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany w serwisie Patronite.pl. Klikając przycisk „OK” zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej.

OK

RODO
25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwane także jako „RODO”. Według postanowień “RODO” dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Nie zawsze oznacza to tylko adres czy takie dane jak imię i nazwisko. W sieci można Cię zidentyfikować poprzez np. adres e-mail, adres IP lub szereg śladów, które można jednoznacznie powiązać z Tobą. Rozporządzenie wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które mają wpływ na korzystanie z usług naszego portalu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych w serwisie Patronite.pl.
Zatem niniejszym informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Kto przetwarza Twoje dane ? Administrator danych osobowych
My, Crowd8 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Pl. Konstytucji 6/90C, jesteśmy Administratorem Twoich danych osobowych. W sprawach ochrony swoich danych osobowych i realizacji swoich praw możesz się skontaktować z nami e-mail: rodo@patronite.pl; lub pisemnie na adres naszej siedziby.

Jakie dane przetwarzamy?
Przetwarzamy Twoje dane osobowe, podane przez Ciebie podczas zakładania konta na patronite.pl

 • Twoje imię i nazwisko,
 • Twój wiek (w celu potwierdzenia wieku, możemy zażądać przedstawienia odpowiednich dokumentów lub stosownego oświadczenia),
 • Twój adres,
 • Twój numer telefonu,
 • Twój adres e-mail,
 • Twój numer rachunku bankowego oraz dane do przelewu
 • nr IP Twojego urządzenia.

Jednak nawet jeśli jesteś niezalogowany to poprzez kod naszych partnerów technologicznych zagnieżdżony na naszej stronie przekazujemy elementy Twojej konfiguracji technicznej, poniżej możesz skonfigurować co i komu chcesz przekazywać.

Dlaczego przetwarzamy Twoje dane? Czyli, cele i podstawy przetwarzania.

w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług serwisu patronite.pl. (w szczególności w celu rejestracji konta oraz umożliwienia kojarzenia Autorów i Patronów na zasadach określonych w Regulaminie). Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit b, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1. Inaczej, mówiąc np. kiedy przekazujesz wsparcie Autorom zarejestrowanym na Patronite przekazujemy Twoje dane osobowe Autorowi aby ten mógł dostarczyć Ci nagrody przewidziane za otrzymane wsparcie.

 • w celu otrzymywania informacji handlowych, tzn. wszelkiej formy reklam, promocji, newsletter, na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust 1 lit. a Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1)
 • w celach analitycznych i optymalizacyjnych np.: w celu monitorowania ruchu i zapewnienia odpowiedniej wydajności serwisu, w celu opracowania sprawozdań statystycznych i analitycznych, na potrzeby badań naukowych oraz w celu optymalizacji naszych produktów, optymalizacji procesów obsługi na podstawie przebiegu procesów obsługi, w tym reklamacji, itp., co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);
 • w celu oferowania Ci przez nas produktów i usług bezpośrednio (marketing bezpośredni), co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);

Odbiorcy danych
Twoje dane osobowe udostępniamy następującym podmiotom:

 • Autorom, którym udzieliłeś/od których otrzymałeś/aś wsparcie w rozumieniu Regulaminu; czyli osobom lub firmom które szukają wsparcia poprzez portal Patronite.pl . Dane przekazujemy tylko wtedy kiedy Patron wspiera Autora w sposób opisany w naszym Regulaminie.
 • Operatorom Płatności - w celu realizacji płatności współpracujemy z operatorami płatności (obecnie Mangopay, PayPal i Tpay). Wybrany przez Ciebie operator otrzyma Twoje dane osobowe w celu realizacji płatności, tylko wtedy kiedy zdecydujesz się wesprzeć wybranego Autora.
 • Amazon - nasza infrastruktura serwerowa dostarczana jest przez firmę Amazon (Amazon Web Services, Inc. 410 Terry Ave North Seattle , WA 98109-5210 , US. Firma Amazon jest certyfikowana w programie Privacy Shield https://aws.amazon.com/compliance/eu-us-privacy-shield-faq). Przechowujemy tam nasze bazy danych, a zatem i Twoje dane.
 • Księgowym - w przypadku zakupu usług Twoje dane otrzyma Biuro rachunkowe w celu realizacji transakcji (obecnie jest to Biuro Gorczyca&Kozłowska Sp z o.o 71-771 Szczecin, Polska Rostocka 160, Warszewo).
 • OneSignal - obsługa komunikacji marketingowej w zakresie obsługi technologii push notification - w tym przypadku Twoje dane otrzyma firma OneSignal 411 Borel Ave #512, San Mateo, CA 94402, Stany Zjednoczone. Aby móc świadczyć Ci bezpłatnie usługi wysyłki notyfikacji web push, OneSignal zbiera i przekazuje do firm trzecich informacje:
  -naszych kampaniach web push
  -adresach email
  -adresie IP
 • Dodatkowo Twoje dane takie jak Imię i Nazwisko mogą być publicznie dostępne na Twoim Profilu Publicznym dla każdego odwiedzającego naszą stronę.
Więcej na ten temat znajduje się tutaj: https://onesignal.com/blog/product-policy-updates-for-gdpr/

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do OneSignal

Google - do zbierania statystyk wykorzystujemy produkt Google Analytics, zatem Twoje dane otrzyma firma Google, 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043 United States. Google jest certyfikowany w programie Privacy Shield.

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do Google

Dodatkowo informujemy, że istnieje możliwość zablokowania dostępu Google Analytics do Twoich danych po zainstalowaniu w przeglądarce wtyczki znajdującej się pod tym linkiem: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/

Facebook - facebook używamy jako serwisu wspomagającego logowanie, aby wspomagać umieszczanie postów na FB. Jeżeli nie chcesz aby Twoje dane były przekazane właścicielowi serwisu facebook.com czyli firmie Facebook, 1 Hacker Way - Menlo Park, California, United States to prosimy nie loguj się przy użyciu Facebooka oraz

Wyłącz przekazywanie danych do Facebook

W każdym momencie możesz przejrzeć i zmienić zdanie w zakresie przetwarzanych danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany, w tym celu musisz wyczyścić swoje pliki Cookie. Po zalogowaniu możesz sprawdzić i zmienić swoje ustawienia w profilu Patrona lub Autora.

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych
Przekazujemy Twoje dane osobowe do firm/instytucji poza UE w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych, zatwierdzone przez Komisję Europejską. Organizacje zarejestrowane poza UE do których wysyłamy dane to: Google, Amazon i OneSignal.

Okres przechowywania danych
Twoje dane pozyskane w celu zawarcia umowy o świadczenie usług platformy patronite.pl przechowujemy przez okres obowiązywania umowy (do czasu usunięcia konta z portalu) oraz do końca okresu przedawnienia potencjalnych roszczeń z umowy.

Twoje prawa
Przysługuje Ci:

 • prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 • prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 • prawo do usunięcia swoich danych
 • prawo do ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych.
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
 • prawo do przenoszenia danych, które dostarczyłeś/łaś n podstawie umowy lub Twojej zgody.
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub innego właściwego organu nadzorczego;
 • prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

W celu wykonania swoich praw skieruj żądanie pod adres email: rodo@patronite.pl

Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych
Podanie przez Ciebie danych jest:

 • warunkiem zawarcia umowy
 • dobrowolne
  Jeżeli nie podasz danych niezbędnych do zawarcia umowy możemy odmówić jej zawarcia.

Ważna informacja dla trolli:
Jeśli jesteś firmą zajmującą się wykorzystywaniem problemów danych osobowych aby sprzedać swoje usługi to informujemy, że wszystkie podejrzenia wykorzystywania nieuczciwych praktyk rynkowych obsługujemy przez współpracujące z nami kancelarie prawne.
Mamy dla Ciebie także osobny email do kontaktu obslugatrolli@patronite.pl

OK