Edukacyjne Centrum Ogrody Permakultury

W Patronite od 18.02.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2996

Liczba Patronów: 2506

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
10 miesięcznie
210 łącznie

Perma ogród rośnie!

4 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

3 990 zł

brakuje

Niesamowite jak pięknie się rozrasta nasz ogród, który jest odwiedzany przez setki ludzi każdego roku! Korzystamy z niego my, nasi goście, wolontariusze, praktykanci i internauci!
Ogród pełni wiele funkcji, między innymi edukacyjną!
Chcemy wprowadzić szereg nowatorskich rozwiązań w uprawie naturalnego ogrodu bez przekopywania!
Pragniemy przyczynić się do wzrostu zainteresowania tymi metodami i technikami dając ,,żywy przykład funkcjonującego, bioróżnorodnego, zdrowego produktywnego ogrodu bez dodatku chemicznych nawozów i innych trucizn.
W planach mamy objęcie prawie 1 ha pod permakulturowe uprawy w polikulturze. To spore wyzwanie!

Co konkretnie wspierasz?

Do uprawy tak wielkiego ogrodu bez orania czy przekopywania ziemi niezbędne są ręczne i mechaniczne narzędzia low tech, napędzane ludzkimi mięśniami, a nie ropą , odpowiednia infrastruktura, czy choćby środki na drobne wydatki związane z ogrodem!
W pierwszej kolejności chcielibyśmy zakupić mocną rębarkę, by samemu robić zrębki na ściółkę.
Chcielibyśmy postawić oranżerię, szklarnię, walipini, by móc startować z sadzonkami jak najwcześniej i uprawiać rośliny przez cały rok!
Byłoby wspaniale móc zakupić np. sadzarkę na kółkach, która przyspieszy o lata świetlne prace związane z sadzeniem roślin!
W planach mamy też większą hodowlę niestrudzonych pracowników ziemi, dżdżownic kalifornijskich, w specjalnie zaprojektowanych i zoptymalizowanych pojemnikach. Chcemy dla nich zbudować specjalne, ciepłe miejsce.
Dzięki Twojemu wsparciu mamy szansę szybciej rozwinąć bioróżnorodny dywan z roślin jadalnych na gołym polu. Objąć je opieką, budować glebę i przywrócić regeneracyjne procesy. Pozwolić działać naturze na większym obszarze!

Publikacje i materiały audiowizualne

6 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

5 990 zł

brakuje

Od dawna chodzi nam po głowie napisanie kolejnej książki. Tym razem dotyczyć będzie tematu nasion. Chcemy napisać podręcznik o tym jak zbierać nasiona. Do tej publikacji pragniemy dołączyć karty z podstawowymi informacjami na temat zbierania nasion z wybranych gatunków roślin. Tak cenna wiedza przyda się wielu ludziom, nie tylko tym, którzy zaczynają żyć bliżej natury. Kwestia nasion to sprawa jedna z najważniejszych w obecnych czasach!
Budzimy świadomość, dajemy wiedzę i narzędzia!
Gdy osiągniemy pułap 6000zł/mc siadamy do pisania książki!
Gdy osiągniemy pułap 4000zł/mc zaczniemy tworzyć filmy instruktażowe dotyczące zbierania nasion.
Gdy osiągniemy pułap 3000zł/mc zaczynamy tworzyć karty!
Gdy osiągniemy pułap 1000zł/mc zaczniemy opisywać jak zbierać nasiona z poszczególnych gatunków roślin w artykułach.

Mamy w planach również kolejne publikacje tematyczne!

Co konkretnie wspierasz?

Opracowanie materiałów i pisanie tekstów, montaż, grafikę, redakcję, tłumaczenia, korekty, skład i druk, wyposażenie, materiały plastyczne, oprogramowanie, i inne.

Dzięki Waszemu wsparciu wszystkie te materiały będą dostępne bez opłat, a więc szeroko dostępne, do obejrzenia/przeczytania, do ściągnięcia, wysyłane pocztą, dostępne u nas na miejscu i w kilku innych miejscach zaprzyjaźnionych w PL.

Mamy doświadczenie i trochę zebranej przez lata wiedzy, żeby móc podzielić się tym z Wami. Kilka lat temu opublikowaliśmy pierwszą autorska książkę o permakulturze pt.: "Ogrody Permakultury. Dotknąć Ziemi". Pragniemy kontynuować pracę również na tym polu i dzięki Wam dzielić się zgromadzonym doświadczeniem!

Więcej filmów z kultowych miejsc na świecie

14 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

13 990 zł

brakuje

Planujemy wyprawy do ciekawych miejsc alternatywnych, związanych z permakulturą, ruchem ekowiosek. Okiem znawcy tematu pragniemy pokazywać Wam te miejsca, robić wywiady, podpatrywać ciekawe rozwiązania, instalacje, inspirować się tym, jak funkcjonują i jak rozwiązują pojawiające się problemy.
Pragniemy odwiedzić między innymi Krameterhof Seppa Holzera w Austrii, Ridgedale Richarda Perkinsa w Szwecji, Tamerę w Portugalii, Damanhur we Włoszech, Crystal Waters w Australii, Bullock's Permaculture Homestead w USA, Auroville w Indiach, Melliodora Holmgrena w Autralii, Findhorn w Szkocji, Schweibenalp w Szwajcarii, i inne.
Chcemy również dzięki Waszemu wsparciu uczestniczyć w międzynarodowych konferencjach, byśmy mogli dzielić się na bieżąco z tym, co dzieje się w świecie alternatywnych projektów, u ludzi tworzących nowe prądy i permanentną kulturę, związanych z naturalnym budownictwem, permakulturą, ekowioskami.
Planujemy również dzielić się z Wami obrazami filmowymi z interesujących miejsc, które odwiedzimy w Polsce.

Co dokładnie wspierasz?

Wydatki na transport i wyżywienie ekipy, tłumaczenia, korektę, montaż i grafikę, zakup profesjonalnego sprzętu, rozwijanie kanału na YT, zatrudnienie pracowników do pomocy, oprogramowanie do grafiki i montażu (wszystko robimy na legalu), utrzymanie strony internetowej i na FB, przygotowanie pomieszczenia do pracy, materiały plastyczne i inne.

Łączenie pasji z pracą, tworzenie Edukacyjnego Centrum Ogrody Permakultury

15 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

14 990 zł

brakuje

Osiągnięcie w całości tego pułapu pozwoli nam na:

- Wdrażanie inspirujących projektów, inwestycje, zakup niezbędnych materiałów, zapraszanie i zatrudnianie fachowców z wybranych dziedzin do realizacji naturalnego budownictwa i ogrodnictwa, energii odnawialnych, czy z innych dziedzin bliskich dążeniu do niezależności od systemu i wyjściu z Matrixa.
- Regularne tworzenie relacji filmowych lub publicystycznych z tego, co dzieje się u nas, jak się rozwijamy, jakie działania i akcje podejmujemy. Da Wam to obraz w jaki sposób przekształcamy stare gospodarstwo w Edukacyjne Centrum Ogrody Permakultury. Chcemy tworzyć więcej filmów instruktażowych i dokumentalnych.
- Zapraszanie ciekawych gości, praktyków, którzy podzielą się z nami swoją unikatową wiedzą, doświadczeniem czy umiejętnościami, zarówno z Polski, jak i z zagranicy - a my to wszystko sfilmujemy, by dalej dzielić się z Wami
- Pełnoetatowe zajmowanie się tworzeniem nowych treści dla naszych Obserwatorów na portalach społecznościowych i stronach, ulepszanie kanału YT.
- Zapewnienie sprawnego funkcjonowania Centrum i opłacenie pomocnika do koordynowania i organizowania działań na terenie.
- Częstsze udzielanie się publiczne, branie udziału w różnych ważnych spotkaniach, forach, festiwalach i konferencjach w Pl.
- Realizowanie akcji społecznych i marketingowych.
- Zapewnienie utrzymania dla osób wspierających rozwój i przebywających na terenie Centrum, tj. pomocników, wolontariuszy, zaproszonych gości.
- Opłacenie rachunków, kosztów podróży, podatków.
- Realizowanie wizji całości ze spokojną głową ;)

Tworzenie Edukacyjnego Centrum Ogrody Permakultury już od dawna nabierało mocy! Mamy ogromny zapał do spełnienia tego marzenia! Centrum Permakultury to projekt społeczny. Od lat zbierana wiedza, doświadczenie, umiejętności, odwiedzanie alternatywnych projektów i społeczności czy też wizyty u nas setek gości, inspirowały do stworzenia takiego miejsca w PL. Mamy nadzieję, że uda się to z Waszym wsparciem!
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Piotr Micygiewicz
Piotr Micygiewicz
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł