Katarzyna Borowiecka

W Patronite od 04.09.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1180

Liczba Patronów: 769

Zostań Patronem
Kup na prezent
18 patronów
245 miesięcznie
20 045 łącznie
POPcast, czyli podcast o popkulturze - to nie tylko rozmowy o kinie, serialach, komiksie i literaturze popularnej. To także rozmowy o współczesnym świecie, którego problemy i wyzwania odbijają się jak w lustrze, czasem wykrzywionym, na małym i dużym ekranie.

O Autorze

Nazywam Katarzyna Borowiecka, jestem dziennikarką i być może już się kiedyś poznaliśmy. 

W Canal+ rozmawiałam o kinie z twórcami i krytykami w programie Aktualności Filmowe+.

Wśród moich gości znaleźli się: Sally Potter, Mike Leigh, Andrew Scott, Sławomir Idziak, Joanna Kulig, Tomasz Kot czy Roman Polański.

Przez 13 ostatnich lat mówiłam - nie tylko o kinie - w Programie Trzecim Polskiego Radia.

Zaczynałam w radiu od stażu (jako finalistka konkursu Grasz o Staż) i klejenia taśm, byłam reporterką, wydawczynią, autorką audycji, szefową Redakcji Publicystyki Kulturalnej. 

Prowadziłam wieczorne Kluby Trójki, szukałam interesującej muzyki i związanych z nią historii z różnych zakątków globu w audycji Listy ze świata, towarzyszyłam Wam też z muzyką i zestawem przeróżnych rekomendacji w pasmie Do Południa. Współorganizowałam i koordynowałam 9 edycji konkursu Talenty Trójki dla młodych artystów filmu, teatru i sztuk wizualnych.

Tutaj z Ryszardem Jaźwińskim prowadzimy galę Talentów Trójki 2014 w Studiu im. Agnieszki Osieckiej (fot. Dariusz Kawka).

Dla Trójki rozmawiałam z Jane Birkin, Antonio Banderasem, Joshem HartnettemRubenem Ostlundem czy Orhanem Pamukiem. Z mikrofonem zjeździłam festiwale (nie tylko) filmowe w Polsce i za granicą. Reportersko odwiedziłam też między innymi Los Angeles, Bilbao, Seul, Tokio czy Damaszek.

Tu zachwycam się komiksem Penelope Bagieu "Tupeciary" (fot. Jan Niebudek).

 

Moim radiowym oczkiem w głowie była autorska audycja ABC Popkultury. O kulturze popularnej w wielu jej przejawach rozmawiałam w kontekście istotnych zjawisk społecznych. Tego, co nam w duszy gra, co nas kręci i podnieca, ale i co nas niepokoi. 

Za to docenili mnie studenci dziennikarstwa przyznając swoją nagrodę - MediaTOR - w kategorii NawigaTOR(ka), kategorii dla tych dziennikarzy, dzięki którym poglądy odbiorców zaczynają iść nowymi torami.

fot. Maciej Grzymek

Ale - przyszła pora na zmiany.

 

Po 13 latach odeszłam z Trójki. Moje nowe miejsce to POPcast, który właśnie nabiera rozpędu.

POPcast, czyli podcast o popkulturze - to nowa, nie ograniczona czasowymi ramami dwóch serwisów informacyjnych i bloków reklamowych audycja (jestem bardzo przywiązana do tego radiowego nazewnictwa), w której będę rozmawiać z twórcami, odwiedzać plany filmowe i serialowe, zabierać Was w ciekawe miejsca związane z kulturą popularną i analizować kolejne dzieła z równie jak ja zafascynowanymi tym światem gośćmi. 

 

POPcast brzmi na przykład tak:

To odcinek specjalny - spotkanie z Harlanem Cobenem i rozmowa, między innymi, o serialu "W głębi lasu". 

 

POPcast na razie będzie się ukazywał co dwa tygodnie. Nieregularnie będą się także pojawiały odcinki specjalne, czyli POPcast Extra - poświęcone jednemu twórcy lub tematowi. A co będzie potem - czas pokaże.

***

Gdybyście mnie zapytali od czego zaczęła się ta moja POPprzygoda - rudowłosa, jednooka Slivia na okładce "Zdradzonej czarodziejki", albumu otwierającego komiksową serię o Thorgalu, Wikingu z gwiazd, serię autorstwa Jeana van Hamme'a i Grzegorza Rosińskiego. 

A na ekranie? Flash! Aaaa! Saviour of the Universe! Komiksowy bohater Flash Gordon ratował świat przed złym władcą planety Mongo, a przyśpiewywał mu do tego Freddie Mercury. Czego chcieć więcej? Film mocno się zestarzał, ale siedmiolatka, którą zafascynował wciąż jeszcze gdzieś we mnie jest.

Jestem przekonana, że każdy z Was ma takie wspomnienia. 

Opowieści o popkulturze, których pełny jest i będzie POPcast to z jednej strony podróże sentymentalne - choćby dzięki filmom i serialom nawiązującym do produkcji, na których się wychowywaliśmy, a z drugiej - opowieści o bolączkach, lękach i marzeniach współczesnego człowieka - bo na nie najszybciej i w sposób najprzystępniejszy reaguje popkultura. 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Justyna
Justyna
Próg: 10 zł
Michał Krzyżanowski
Michał Krzyżanowski
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Piotr Nowacki
Piotr Nowacki
Próg: 10 zł
Jack Adam
Jack Adam
Próg: 5 zł
Elżbieta Glinkowska
Elżbieta Glinkowska
Próg: 5 zł