Avatar użytkownika

Skryptorium

26
patronów
650 
miesięcznie
6 380 
łącznie
26
patronów
650 zł 6 380 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoją nieocenioną pomoc!
Twoje imię zostanie wymienione w napisach końcowych moich filmów, a oprócz tego otrzymasz dostęp do serwera Discord, na którym możesz udzielić mi porady, zganić lub pochwalić. Ponadto będziesz brał udział w ankietach dla wspierających aby pomóc mi w wyborze tematu następnych odcinków.
20 zł miesięcznie
Dozgonny przyjacielu Skryptorium, twoje wsparcie jest nieocenione!
Oprócz dostępu do Discorda oraz ankiet, Twoje imię lub ksywka zostanie umieszczone w napisach końcowych i odczytane głosowo.
50 zł miesięcznie
Od tego momentu uważaj się za współtwórcę Skryptorium.
Twoje imię umieszczę w opisie i napisach odcinka oraz odczytam je, należycie Cię honorując. Oprócz otrzymania tego, co w poprzednich progach, chciałbym żebyś poczuł się moim prawdziwym skrybą. Choć to trochę dziwne, że skryba potrzebuje skryby, myślę, że może to zadziałać. Jeśli masz jakieś spostrzeżenia lub uwagi nie wahaj się do mnie napisać. Podsyłaj mi też tematy, którymi mogę zająć się w najbliższym czasie.
100 zł miesięcznie
Jesteś prawdziwym mecenasem mego malutkiego Skryptorium. Skontaktuję się z Tobą osobiście by przedyskutować, czego oczekujesz za tak hojne wsparcie.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Skryptorium w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Historia, ale nie wielkich wojen, bitew czy imperiów, tylko ludzi - nas, może być ciekawa. W swoich filmach opowiadam często pomijaną w ogólnym przekazie informacji historię świata w naszej, ludzkiej perspektywie.

Skryptorium powstało z bardzo prostej przyczyny. Od zawsze lubiłem konsumować treści historyczne. Jednak zawsze irytowało mnie to, że wszyscy twórcy opowiadają tylko o tym, co wydarzyło się na osi czasu. Skoro nie byłem w stanie znaleźć filmów, które są 'o ludziach', uznałem, że zacznę tworzyć je sam, by zaspokoić nie tylko swoją, ale i waszą ciekawość.


 

Moim priorytetem jest pokazanie Wam ludzkiej twarzy historii, bo to przecież my - ludzie, ją tworzyliśmy. Nie jest to jednak historia wielkich wydarzeń, znanych życiorysów czy wielkich imperiów, a taka dotykająca codziennych spraw.

Z moich filmów dowiesz się co znajdowało się w jadłospisie mieszkańca starożytnych miast Ur czy Babilonu. Możesz porównać przepisy, które są obecne w dzisiejszej kuchni z tymi, które były wybijane rylcem w glinianych tabliczkach przez sumeryjskich skrybów.

 
Bardzo ważnym punktem moich filmów są cytaty. Kiedy tylko to możliwe, staram się 'oddać głos' ludziom żyjącym trzy lub nawet sześć mileniów temu. Czasem jest to korespondencja lub dokument urzędowy, innym razem traktat filozoficzny czy literatura.  
 
 
Przykładam dużą staranność do doboru źródeł, z których korzystam. Jeżeli jest to możliwe, staram się korzystać z dwóch niezależnych źródeł, z których najbardziej preferuję naukowe publikacje branżowe. Jeśli przytaczam hipotezy, które są kontrowersyjne, zawsze zaznaczam jakie jest aktualne stanowisko naukowe.
 

 

Choć dużym zainteresowaniem cieszą się filmy na tematy kontrowersyjne, nigdy nie szukam taniej sensacji. Nie pozwalam sobie też dużo miejsca na subiektywne opinie, a jeśli takową wyrażam, to jest ona przejaskrawiona i łatwa do wychwycenia.

Życzę sobie i Wam, żebyśmy mogli lepiej zrozumieć dziedzictwo, które zawdzięczamy dawnym cywilizacjom!


Ważna adnotacja: filmy tworzę w wolnym czasie i nie jestem w stanie podać kalendarza z datami kolejnych publikacji. 

KONTAKT: skrybazeskryptorium@gmail.com

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Skryptorium już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Wojciech Tarnawski
Wojciech Tarnawski
10 zł
Piotr^
Piotr^
20 zł
Jakub Sowada
Jakub Sowada
20 zł
Przemek
Przemek
10 zł
Mateusz Kryżba
Mateusz Kryżba
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.