Avatar użytkownika

Bartek Fetysz

71
patronów
2 750 
miesięcznie
71
patronów
2 750 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękuję, że jesteś.

Zapraszam Cię kąpiel w metaforach i cotygodniowy dostęp do niepublikowanych oraz archiwalnych tekstów i rozmów, których przeprowadziłem mnóstwo w ciągu dwudziestu lat pracy w mediach.
20 zł miesięcznie
Rozgość się w zamkniętej grupie!

Do kąpieli wrzucę Ci domowej roboty bath bomb, żeby było z pianką!
Co to znaczy?
Oprócz dostępu do wyżej wymienionych tekstów otrzymasz także dostęp do książki "Obudziłem się trochę podły" oraz ekskluzywnych materiałów tylko dla Patronów.
Będą nimi niepublikowane "Dzienniki z Metafor".
50 zł miesięcznie
Widzę, że lecisz z tym koksem!
Dziękuję, że rezygnujesz z tej kwoty na rzecz moich tekstów.

Oprócz dostępu do tekstów z poprzednich progów otrzymasz podziękowanie na FB raz w miesiącu (lista Patronów) oraz dostęp do powieści "POGNIECIONY" (wyślę Ci ją w całości na maila).
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
16 dostępnych miejsc
Jest tu jakby prestiżowo!

Zgarniesz wszystko z poprzednich progów, a w bonusie e-Certyfikat Patrona.
250 zł miesięcznie
Wybierz 250 zł
8 dostępnych miejsc
Wybierasz opcję LA DELUXE?

Otrzymasz wszystko z powyższych progów plus raz na rok - Pakiet Tekstów niepublikowanych tekstów z autografem i dedykacją.
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
2 dostępne miejsca
Dobry Jezu, a nasz Panie, czyli wszystko czego dziś chcesz (prawie) i dary z poprzednich progów.

Jest to opcja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie moje pisanie, a potrzebują promocji w social mediach - otrzymacie - felieton, recenzję Waszego singla/książki/wystawy etc.

Skontaktuj się ze mną przed wybraniem tego progu - daję sobie prawo do odmowy jeśli Twoja propozycja będzie różnić się od moich poglądów i sumienia.
1500 zł miesięcznie
Wybierz 1500 zł
2 dostępne miejsca
Matko Boska Częstochowska, owinięta w blachę falistą! DZIĘKUJĘ!

Wybierając ten próg stajesz się Fetyszowym Mecenasem.
Masz dostęp do wszystkiego.


Przed wybraniem tego progu skontaktuj się ze mną pod adresem: bartek.fetysz@gmail.com Ustalimy indywidualnie warunki współpracy.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Bartek Fetysz w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Bartek Fetysz, zodiakalna waga, rocznik '83. Diler Metafor. Felietonista, współtwórca filmu "THE END". Autor książki "Obudziłem się trochę podły". 20 września ukaże się moja debiutancka powieść „Przeszedłem po swoim trupie”.

Marzy mi się przestrzeń w której PRAWDA i OPINIA nie będą CENZUROWANE, a ich autorzy nazywani HEJTERAMI. W której liczyć się będzie cudzy talent, a nie zasięgi czy układy i hermetyczne znajomości (albo robienie komuś loda).
Dlatego Twoje wsparcie - może wiele zmienić - nawet za tą "skromną dychę". Wasza dycha nie jest skromna. Jest ważna. I ma siłę. Bo gdyby chociaż 1/3 z moich 48 tysięcy Obserwujących na Facebooku wrzuciła co miesiąc tę dychę - mógłbym nie tylko pisać jeszcze częściej, ale stworzyć miejsce, w którym pracę mógłbym zaproponować innym, młodym i zdolnym dziennikarzom, których nie ma w mainstreamowych mediach.

“Fetysz to soczysta polszczyzna, pełna brawurowych skojarzeń, kaskaderskich przenośni i zaskakujących odniesień do pop kultury. To zawsze krwisty, inteligentny i dowcipny komentarz do naszego codziennego badziewia zwanego "polską codziennością". Pisanie Fetysza jest NAM POTRZEBNE, bo to doskonała odtrutka na upiorny wyklętyzm, na tandetną kurszczyznę telewizyjnego przekazu, na zatęchły od hipokryzji i kadzidła swąd polskiego biadolenia, na trupi jad propagandy od Gazety Polskiej, po pachnącą zbukiem makulaturę braci Karnowskich” - Skiba. 

"Fetyszu nie boję Ciebie. Choć jesteś pogromcą rodzimego szołbiznesu, tropicielem celebryckiego świata i życia po życiu na czerwonych dywanach, grzmisz, szydzisz, punktujesz, plujesz, piętnujesz, to masz mnóstwo racji. Wrażliwyś jest chłopaku! Cenię to bardzo! Odważnym lub ciekawskim polecam lekturkę Fetysza. Byle nie przed snem, bo może podskoczyć ciśnienie" - Agata Młynarska 

"Jeśli ktoś chce jednak wiedzieć, jak wygląda pisanie po bandzie i bez oporów- on jest tego modelowym przykładem. Fetysz jest potrzebny, choć mnie często wkurza, bo nie lubię, jak klnie za dużo, jak za bardzo przesadza, zawsze mu piszę, że to samo można powiedzieć na sto innych sposobów. Ale jest potrzebny. Bo jako jedyny piszący o polskim szołbizie, może napisać o nim prawdę” - Karolina Korwin Piotrowska 

“Czytajcie Fetysza, czasem jedzie po bandzie, ale takie bandyckie czasy i tandetne. On je swoim pisaniem przyszpila. Jest mózgowym orgazmem i dawkujcie z umiarem by nie stal się Waszym mentalnym fetyszem” - Manuela Gretkowska 

"Przeczytałam. Mocne. Błyskotliwe. Wulgarne. Gorzkie. Zabawne. Z sensem głębszym niż powierzchowne dotykanie świata. Mojej Mamie też się czytało... Kiedy zapytałam czy czasami nie przeszkadzają jej te wszystkie wulgaryzmy odpowiedziała: ‘Nie, nie przeszkadzają przecież w mądrej sprawie są’" - Małgorzata Domagalik 

“Fetysz jest bez retuszu i tylko dla mocnych. Przygotujcie się, że powie Wam to, o czym baliście się nawet myśleć. Bolesny, prawdziwy, bezkompromisowy” - Magdalena Parys 

“Jak ja bym chciała mieć takie pióro i tyle odwagi” - Ilona Łepkowska 

"Gorąca pozycja podziemia. Autor wielu mocnych felietonów, dziennikarz, niezwykle barwna postać emocjonalnie, przelewa swój swoisty komputer w głowie na papier. Szybkość kojarzenia, nasycenie światłem flesza jego inteligencji każe wskazać na maszynę. Dla mnie jego teksty, to sekcja na ludzkich duszach. Warte zaniżenia się, zwłaszcza dla tych, których otaczająca nas rzeczywistość nie jest normalna, a nasze proste prawdy musimy wywrzeszczeć rzucając wulgaryzmami, bo jak przedrzeć się przez perfumowane prawdy sztucznych róż?" - Eva Minge 

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Bartek Fetysz w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Autor Kontrowersyjny.
  • 6 000 zł miesięcznie
  • 3 250 zł brakuje
45%
Kiedy dwadzieścia lat temu (!) napisałem pierwszy felieton, który został opublikowany w prasie (LAIFSTYLE Magazine) nie miałem zamiaru wzbudzać kontrowersji, a nie wiedzieć czemu, przyszyto mi do cycka taką właśnie łatkę. Kwitnie ze mną dwudziesty rok, co roku starając się mnie utemperować. Bo od tylu lat słyszę to samo zdanie: "Bartku, Polska nie jest na Ciebie gotowa".

Zastanawiam się od kiedy myślenie i jasne opowiadanie się po jakiejś stronie jest kontrowersją? Nie odkrywam swoim pisaniem nowych lądów, nie wymyślam nowego języka chociaż zdarza mi się żonglować metaforami i neologizmami, ale zazwyczaj posługuję się językiem polskim, którym codziennie na ulicy komunikuje się 90% Polaków.

Założyłem Patronite po to, aby móc żyć z pisania. Na własnych zasadach i niezależnie od wydawców, którzy mojego pisania się boją i mają Czytelników za debili ("Bartku, to jest język, którego nasz Czytelnik nie rozumie, trzeba rozwodnić" - czytaj: trzeba z tego zrobić trzecioligowe kioskowe porno) albo reklamodawców ("Bartku, przepraszamy, ale jesteś zbyt odważny - a my - jako marka światowa XYZ chcemy być apolityczni"). Niedawno chciałem zostać twarzą kampanii przeciw przemocy wobec kobiet. Uznano, że moje treści - są "wulgarne". Nie wiedziałem, że o przemocy powinienem pisać jak o opłatku.

Patronite to miejsce, które zrzesza prawdziwych fanów - bo realnych - płacących artystom za ich pracę w monetach, a nie złudnych lajkach. Postanowiłem stworzyć tu niewielkie podwórko, z którego w przeciwieństwie do FB czy IG mnie nie wyproszą, bo tam moje teksty są nagminnie zgłaszane, a konta usuwane. Zarobki przeznaczę na stworzenie autorskiego podcastu i wydanie pierwszej powieści, której tak bardzo boją się Wydawcy w kraju.

Zapraszam Was na cotygodniowy przegląd archiwalnych, niepublikowanych tekstów i rozmów. Zaś ekskluzywnie - i wyłącznie na Patronite - publikować będę "Dzienniki z Metafor" - w których wykąpię Was obficie. Dziękuję za wsparcie!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Bartek Fetysz już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Marta Sierakowska
Marta Sierakowska
20 zł
Anna
Anna
10 zł
Ilona Kamińska
Ilona Kamińska
20 zł
Emilia Emi
Emilia Emi
20 zł
Ulcia Ulcia
Ulcia Ulcia
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.