Podcast „Bo czemu nie?”

W Patronite od 29.09.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2187

Liczba Patronów: 2197

Zostań Patronem
Kup na prezent
2 patronów
37 miesięcznie
223 łącznie
Krzysztof Kołacz – podcaster i twórca newslettera technologicznego, starający się żyć intencjonalnie i być przydatnym dla innych. Tłumaczę, jak technologia może służyć nam, a nie my jej. „Człowiek od Apple”, ale też domowy barista, zakochany w kawach specialty. Sporo biega. Bo czemu nie?

O Autorze

Krzysztof Kołacz – zdjęcie w studiu nagrań.

Czołem Patroni! 🖖

Jest mi szalenie miło, że tutaj zajrzeliście i rozważacie wsparcie mojej działalności. Uruchomienie tej strony ma trzy cele:

 • ☕️ umożliwienie Wam postawienia mi podwójnego espresso (albo przelewu, jak wolicie) lub solidnej kawy z dripa w ramach – no wiecie – zbicia piątki za to, co robię, bo czemu nie?
   
 • 📰 wsparcie mojego autorskiego biuletynu „The Menu Bar”, wydawanego w formie pogłębionego newslettera, w którym staram się tłumaczyć, jak technologia może służyć nam, a nie my technologii.
 • 🤝 wsparcie moich celów, z którymi dopiero się rozpędzam, wierząc, że dzięki konkretnym działaniom pokażę jak największej liczbie słuchaczy i czytelników, jak technologia może służyć nam w intencjonalnym i spełnionym życiu, a my w ogóle nie musimy służyć jej!

> Zobacz moje aktualne cele <

🤔 Kto?

Od ponad dziesięciu lat piszę o tym co nadgryzione (Apple – życie uczy, że lepiej dopisać), ale odkąd wystartowałem z podcastem zrozumiałem, że to za mało. Sukcesywnie zatem poszerzam horyzonty.

Właśnie, podcast! 4 lata temu wystartowałem z nim i udało mi się na stałe zagościć w TOP 10 najpopularniejszych polskich podcastów około technologicznych. Docieram do prawie 400 000 uszu. Bo czemu nie? Ta decyzja i samo nagrywanie zmieniły mnie na dobre, jako człowieka.

Zdjęcie autora.

🌎 Wizja

Staram się żyć intencjonalnie i łącząc swoje talenty, być w tym życiu przydatnym dla Was. Dzielę się konkretnymi doświadczeniami w zakresie wyboru tych technologii i narzędzi, które mogą nam służyć i pomagać żyć: bardziej świadomie, bezpieczniej, prościej, a na koniec dnia – spokojniej.

Ten spokój prywatnie daje mi bieganie, a sam sport jest jednym z fundamentów mojego życia. Historię o tym, jak się nim stał możecie posłuchać tutaj.

🎙 Podcast, bo czemu nie?

Myśli, gdzie bądź zarejestrowane, o technologii, sporcie i nas samych.

Logo podcastu „Bo czemu nie?”

Więcej informacji na temat podcastu, jego historii i drogi, którą przeszedłem wspólnie z tym medium oraz moje wartości znajdziecie tutaj.

Zaś po odcinki zapraszam na każdą, dostępną platformę podcastową. Najlepiej, gdy zaczniecie w Apple Podcasts i zostawicie recenzję – dla podcasterów to nieoceniona pomoc!

Screen karty ocen w Apple Podcasts.

✍️ „The Menu Bar” – newsletter

Logo newslettera „The Menu Bar”

To nowy periodyk, w którym staram się tłumaczyć, jak technologia może służyć nam, a nie my technologii. Wydawany w formie pogłębionego newslettera.

W każdym wydaniu otrzymujesz:

✍️ – autorski, pogłębiony komentarz na jeden wybrany temat związany z nowymi technologiami,
⚙️ – narzędzia i porady, które pomogą Ci lepiej – bardziej intencjonalnie – z tej technologii korzystać,
🎙 – moje rekomendacje podcastów, filmów i książek,
☕️ – coś dla miłośników kawy specialty, bo w końcu jeden z formatów tego podcastu to właśnie #Przefiltrowane.
🗓 – kalendarium uwzględniające zwłaszcza na te wydarzenia, które dotyczą technologii.

Zapisać możesz się tutaj.

Przykładowe wydanie:

Przykładowe wydanie – kliknij i przeczytaj!

Jeśli chcesz wesprzeć jego wydawanie, skorzystać z 3 progu wsparcia. Dziękuję! 🙏🏻

☕️ Kawa, bo czemu nie?

To jeszcze na koniec słowo wyjaśnienia odnośnie kawy. Krótko: 3 lata temu utonąłem w rynku kaw specialty i od tej pory doskonalę swój warsztat, jako domowy barista. Jako niepoprawny fan łączenia wielu, pozornie przypadkowych, kwestii w całość, rok temu postanowiłem wykorzystać tę pasję w jednym z podcastowych formatów.

Tak powstało #PRZEFILTROWANE, o którym więcej przeczytacie tutaj. Ja podpowiem tylko, że w każdym z odcinków tego formatu czeka na Was specjalny rabat na kawki specialty! Odcinki z tej serii odnajdziecie pod adresem kawa.boczemunie.pl.

Logo formatu „Przefiltrowane”.

Wszystkim wspierającym z całego serducha – dziękuję.
Jesteśmy w kontakcie, bo czemu nie?

Podpis odręczny

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Bartosz Markowski
Bartosz Markowski
Próg: 12 zł
Lukasz Mickaniewski
Lukasz Mickaniewski
Próg: 25 zł