Browar Górniczo-Hutniczy, którego właścicielami są między innymi studenci, absolwenci, pracownicy i sympatycy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, świętuje pierwsze urodziny. Z tej okazji członkowie Koła Naukowego Metaloznawców Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej AGH przygotowali niezwykły prezent.
Archeolog i wykładowca Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie dr hab. Sławomir Dryja odtworzył historyczne średniowieczne piwo z Krakowa – informuje portal Tygodnika Niedziela. To tzw. piwo krakowskie białe. Znak towarowy o tej nazwie został zastrzeżony w Urzędzie Patentowym.
Druga połowa września to czas odbywania się w Monachium chyba najbardziej znanego piwnego wydarzenia na świecie, czyli Oktoberfestu, na którym serwuje się m.in. piwa w stylu marcowe, po niemiecku zwanym Märzen. W tym roku impreza ta została odwołana z powodu epidemii koronawirusa. Tymczasem dzięki otrzymanym przeze mnie na przełomie lipca i sierpnia darów losu od Browaru Lubicz, w których znalazło się Marcowe, mogę sobie zrobić prywatny mini Oktoberfest.
Wesprzyj działalność Autora Chmielnik Jakubowy - Jakub Siusta już teraz!
Religioznawstwo, ciekawostki, historia religii, sztuka i architektura sakralna, chrześcijaństwo, judaizm, islam, inne. Okiem ateisty
TKKW od 2007 roku dba o rozwój i działanie KKW. Jesteśmy operatorem tej atrakcji Pomorza Zachodniego. Działamy też na rzecz udratowania dziedzictwa Pomorskich Kolei Dojazdowych. W zbiorach mamy wiele sztuk odnowionego już taboru, z czego ukoronowaniem tych działań było uruchomienie parowozu Px48.