Avatar użytkownika

GeoEdukacja

6
patronów
135 
miesięcznie
3 465 
łącznie
6
patronów
135 zł 3 465 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
5 złotych to niewiele. Ale oznacza, że zależy Państwu na dalszym rozwoju GeoEdukacji w sposób bardzo wymierny. Bardzo za to dziękuję.
10 zł miesięcznie
Nieco ponad 30 groszy dziennie. W ramach podziękowania zyskują Państwo dostęp do notatek z geografii z wybranych działów w formie map myśli oraz serii podcastów minimum z minimum. Wsparcie w tej kwocie to także wymierny dowód, że podcast i inne działania Państwu odpowiadają.
25 zł miesięcznie
To w dalszym ciągu mniej niż 1zł dziennie. Ten próg gwarantuje dostęp do wszystkich podcastów GeoEdukacji, które idealnie sprawdzą się między innymi w powtórkach maturalnych.
40 zł miesięcznie
Wybierz 40 zł
28 dostępnych miejsc
Wszystkie podcasty przesłuchane? Przeczytane już wszystkie notatki? Brakuje Ci tylko jednego. W tym progu zyskujesz dostęp do quizów maturalnych w Strefie Patrona na stronie GeoEdukacji oraz dodatkowych edukacyjnych materiałów wideo.
150 zł miesięcznie
Jeżeli wpłaciłeś taką kwotę, oznacza to, że dzięki Tobie powstał 1 odcinek, który na zawsze będzie ogólnodostępny dla wszystkich. Twoje nazwisko lub nazwa firmy trafia do listy współproducentów na stronie GeoEdukacji, oraz w opisie odcinka (zarówno w serwisach podcastowych jak i na youtube). Dodatkowo zostajesz wymieniony w samym odcinku jako jedyny Patron. Każda wielokrotność tej kwoty oznacza powstanie kolejnych odcinków na zasadach opisanych powyżej. Oczywiście zyskujesz także dostęp do podcastów dla Patronów na okres 2 razy dłuższy niż okres wsparcia.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora GeoEdukacja w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

GeoEdukacja, to miejsce poświęcone geografii. W szczególności przeznaczone dla uczniów szkół średnich i podstawowych. Bez względu na miejsce zamieszkania, czy status finansowy. Nauka zdalna według wielu osób pogłębiła istniejące od wielu lat różnice w edukacji. GeoEdukacja chce je wyrównywać.

Dzień dobry lub dobry wieczór

Jest mi niezmiernie miło, że tutaj trafiłaś / trafiłeś. Być może jesteś tu dlatego, że już spotkałeś się z efektami mojej pracy, ale jeżeli jesteś tu pierwszy raz i nie słyszałeś o GeoEdukacji - poświęć chwilę.

Jestem geografem. Nauczycielem geografii - najczęściej wybieranego przedmiotu dodatkowego na maturze. Geografii, która uczy o problemach w relacji człowieka ze środowiskiem, o zróżnicowaniu świata przyrody, ale też świata ludzi różnych kultur, ras, religii.

Pewnego dnia zacząłem prowadzić stronę internetową, obecnie dostępną pod adresem geoedukacja.edu.pl

Jedną z wielu stron internetowych zajmujących się tematyką geografii.

A potem nadszedł czas pandemii. 

Już wcześniej wielokrotnie słyszeliśmy o ogromnych dysproporcjach w szkolnictwie. Okazało się, że pandemia jeszcze mocniej pogłębia różnice w edukacji, a dzieje się tak z różnych przyczyn (braki sprzętowe, nierównomierny dostęp do internetu, brak środków finansowych na dodatkowe kursy). I to zmieniło moje plany.

 

I tutaj zaczyna się mój pomysł.

Zacząłem prowadzić podcast GeoEdukacja. Początkowo z myślą o swoich uczniach.

Podcast, którego można słuchać na spacerze, bez patrzenia w ekran. A to bardzo ważna sprawa. O kontakcie z ekranem tak mówi Marek Zagórski, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów:

"Z najnowszych badań „Nastolatki 3.0” - które właśnie opracowujemy - wynika, że ponad 65% młodych ludzi jest przed ekranem ponad sześć godzin w czasie lekcji, z czego ponad 20% osiem godzin i więcej. Do tego dochodzi spędzanie przed ekranem czasu wolnego – ponad 30% nastolatków jest 2-4 godziny przed ekranem po lekcjach, a blisko 40% cztery godziny i więcej. Daje nam to sporą grupę dzieci, które są nawet 12 godzin przed ekranem dziennie"

 

Podcasty GeoEdukacji to krótkie, najczęściej 10-20 minutowe omówienie zagadnień z geografii. Krótka forma i brak konieczności patrzenia w ekran pozwala łatwiej i częściej znaleźć czas na korzystanie z tej formy nauki.

Chciałbym w pełni nagrać w formie podcastów zdecydowaną większość materiału nauczania z zakresu liceum i szkoły podstawowej. Jednak wymaga to jak zawsze czasu. Angażując się w tę formę działalności ograniczam czas, który poświęcałem na pracę zarobkową jako autor fotografii, ilustracji oraz materiałów filmowych. Wierzę jednak w sens tego, co robię i mam nadzieję, że uda mi się Państwa do tego przekonać.

Nie przychodzę z pustymi rękami.

Obecnie, nagranych jest ponad 70 odcinków (stan na 25 marca 2023 to 193 odcinki, w tym 84 ogólnodostępne a 109 odcinków dostępnych dla Patronów), z których już korzystają uczniowie w całej Polsce.

Ale to nie wszystko, bo GeoEdukacja oprócz wcześniej wspomnianego podcastustrony internetowej, (na której znajdują się zarówno ciekawostki dla uczniów, materiały pomagające się im przygotować do matury, ale także materiały tworzone z myślą o moich kolegach i koleżankach nauczycielach), to także kanał na youtube, na którym również będą publikowane podcasty oraz krótkie filmy edukacyjne - niewielkie ilości już są dostępne.

 

Ale to jeszcze nie wszystko.

GeoEdukacja to także bezpłatne gry edukacyjne dostępne w sklepie google play obejmujące tematykę geografii, dzięki którym można będzie w przyjemny dla wielu osób spędzać czas na zabawie i nauce jednocześnie.

 

Niestety

Początkowo podcasty GeoEdukacji były dostępne całkowicie bezpłatnie dla wszystkich. Poświęciłem na nie wiele czasu, zarówno w trakcie nagrywania jak i późniejszej obróbki materiału. Niestety wiązało się to z rezygnacją z innych źródeł zarobku. Wiadomo – czas nie jest z gumy.

Bardzo dziękuję osobom, które we mnie uwierzyły i dały temu sygnał wspierając mnie finansowo w serwisie Patronite. Niestety liczba osób wspierających podcast w stosunku do liczby osób korzystających to zaledwie promil.

Dlatego, żeby podcast dalej mógł się rozwijać – musiałem dokonać pewnych zmian.

Obecnie

Podcast będzie rozwijał się dwutorowo:

- podcasty z zakresu szkoły podstawowej oraz wybrane odcinki czy to zakresu szkoły ponadpodstawowej, czy też popularnonaukowe w dalszym ciągu będą ogólnodostępne. Ich celem będzie wyposażenie najmłodszych uczniów w podstawową wiedzę o świecie niezależnie od ich zasobności portfela a więc śmiało można powiedzieć, że celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych.

- pozostałe podcasty z zakresu szkoły ponadpodstawowej, szczególnie przydatne przy powtórkach do egzaminu maturalnego, czy przygotowaniach do konkursów będą dostępne dla Patronów, którzy zadeklarują wsparcie w wysokości minimum 25zł miesięcznie. Dostęp do tych podcastów będzie obowiązywał na czas trwania wsparcia. To mniej niż 1zł dziennie, albo jeszcze inaczej - pół godziny korepetycji. 

- oswajam także tik toka i instagrama w celach edukacyjnych i popularnonaukowych

Poza tym w dalszym ciągu będzie nieograniczony i bezpłatny dostęp do gier edukacyjnych, kanału youtube oraz innych materiałów na stronie www.geoedukacja.edu.pl

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj GeoEdukacja w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

uff
 • 5 zł
 • Cel osiągnięty!
100%
Podobno warto stawiać sobie cele, które mają szansę realizacji. Wierzę, że ten uda mi się osiągnąć.

PS 1. Jeżeli jest rok 2077 a cel dalej nie został zrealizowany, proszę Ciebie o poprawę mojego dobrostanu psychicznego. Wpłać te 5zł pomimo, że podcast już dawno nie istnieje.

PS 2. Jeżeli jest rok 2077 to ja mam już blisko 100 lat i pewnie utworzyłem zbiórkę na "się pomaga"
Każdy odcinek
 • 150 zł
 • Cel osiągnięty!
100%
Każda wielokrotność tej kwoty oznacza nagranie nowego odcinka, do którego dostęp na zawsze, dla wszystkich uczniów pozostanie bezpłatny we wszystkich serwisach podcastowych oraz na kanale youtube. W międzyczasie stale rozwija się strona www z dodatkowymi materiałami dla uczniów i wszystkich zainteresowanych środowiskiem.
Kolejne odcinki
 • 1 500 zł
 • Cel osiągnięty!
100%
I jak idzie? Ta kwota oznacza, że ogólnodostępnych powinno być 10 odcinków. A ile jest? 25 marca 2023 ogólnodostępnych odcinków jest 84 :)
Wyprzedziłem Was, drodzy Patroni ;) A oprócz tego powstało również kilka gier i innych materiałów dla uczniów i nauczycieli.
Cała klasa 5 dzięki Wam
 • 2 550 zł
 • Cel osiągnięty!
100%
Geografia dla klasy 5 to 17 odcinków. Odcinki już są nagrane i uczniowie z nich korzystają. Jeżeli cel ten został zrealizowany, to znaczy, że dzięki Wam, na zawsze dostępna dla wszystkich uczniów, niezależnie od ich sytuacji materialnej, będzie cała geografia w klasie 5 szkoły podstawowej w postaci podcastu.
Klasa 5 i 6 szkoły podstawowej
 • 5 850 zł
 • 2 385 zł brakuje
59%
Ten próg oznacza, że udało się Państwu sfinansować podcasty dla uczniów klasy 5 i 6 szkoły podstawowej
Klasa 5,6 i 7 z geografii w całości
 • 11 850 zł
 • 8 385 zł brakuje
29%
To już prawie cała geografia w szkole podstawowej. 5,6 i 7 klasa jest w całości, bezpłatnie i na zawsze dostępna dla wszystkich uczniów
Cała geografia w SP w formie podcastu
 • 15 000 zł
 • 11 535 zł brakuje
23%
Udało się. Wszystkie tematy z geografii są omówione i na zawsze dla wszystkich dostępne bezpłatnie. Wyrównywanie szans w edukacji realizuje się dzięki Wam.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora GeoEdukacja już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Aneta Strojanowska
Aneta Strojanowska
40 zł
Małgorzata Drelich
Małgorzata Drelich
40 zł
Anonimowy patron
25 zł
Robert Bedynek
Robert Bedynek
40 zł
Marta Zwolińska
Marta Zwolińska
25 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.