W Patronite od 08.12.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2021

Liczba Patronów: 1660

Zostań Patronem
3 patronów
30 miesięcznie
160 łącznie
GeoEdukacja, to miejsce poświęcone geografii. W szczególności przeznaczone dla uczniów szkół średnich i podstawowych. Bez względu na miejsce zamieszkania, czy status finansowy. Nauka zdalna według wielu osób pogłębia istniejące od wielu lat różnice w edukacji. GeoEdukacja chce je wyrównywać.

O Autorze

Dzień dobry lub dobry wieczór

Jest mi niezmiernie miło, że tutaj trafiłaś / trafiłeś. Być może jesteś tu dlatego, że już spotkałeś się z efektami mojej pracy, ale jeżeli jesteś tu pierwszy raz i nie słyszałeś o GeoEdukacji - poświęć chwilę.

Jestem geografem. Nauczycielem geografii - najczęściej wybieranego przedmiotu dodatkowego. Geografii, która uczy o problemach w relacji człowieka ze środowiskiem, o zróżnicowaniu świata przyrody, ale też świata ludzi różnych kultur, ras, religii.

Pewnego dnia zacząłem prowadzić stronę geo-edukacja.blogspot.com

Jedną z wielu stron internetowych zajmujących się tematyką geografii.

A potem nadszedł czas pandemii. 

Już wcześniej wielokrotnie słyszeliśmy o ogromnych dysproporcjach w szkolnictwie. Okazało się, że pandemia jeszcze mocniej pogłębia różnice w edukacji, a dzieje się tak z różnych przyczyn (braki sprzętowe, nierównomierny dostęp do internetu, brak środków finansowych na dodatkowe kursy). I to zmieniło moje plany.

W internecie znajdziemy mnóstwo ofert kursów, korepetycji czy też dostępu do materiałów. Doprecyzujmy: płatnych kursów, płatnych korepetycji, płatnego dostępu. Dostępnych dla wszystkich, ale zdajemy sobie sprawę, że skorzystają z nich tylko niektórzy, co jeszcze bardziej przyczyna się do pogłębiania różnic.

I tutaj zaczyna się mój pomysł.

Zacząłem prowadzić podcast GeoEdukacja. Początkowo z myślą o swoich uczniach.

Obecnie - dostępny za darmo, na wszystkich platformach, dla wszystkich, niezależnie od zasobów finansowych. Podcast, którego można słuchać na spacerze, bez dostępu do internetu (odcinki można pobrać wcześniej na telefon), bez patrzenia w ekran. Wystarczy telefon i odrobina czasu.

Podcasty GeoEdukacji to krótkie, najczęściej 10-20 minutowe omówienie zagadnień z geografii. Obecnie głównie z zakresu szkoły średniej. Krótka forma i brak konieczności patrzenia w ekran pozwala łatwiej i częściej znaleźć czas na korzystanie z tej formy nauki.

Chciałbym w pełni nagrać w formie podcastów zdecydowaną większość materiału nauczania z zakresu liceum i szkoły podstawowej. Jednak wymaga to jak zawsze czasu. Angażując się w tę formę działalności ograniczam czas, który poświęcałem na pracę zarobkową jako autor fotografii, ilustracji oraz materiałów filmowych. Wierzę jednak w sens tego, co robię i mam nadzieję, że uda mi się Państwa do tego przekonać.

Nie przychodzę z pustymi rękami.

W dniu startu profilu na Patronite, nagranych i dostępnych jest ponad 50 odcinków, z których już korzystają uczniowie w całej Polsce.

Ale to nie wszystko, bo GeoEdukacja oprócz wcześniej wspomnianego wcześniej podcastustrony internetowej, (na której znajdują się zarówno ciekawostki dla uczniów, materiały pomagające się im przygotować do matury, ale także materiały tworzone z myślą o moich kolegach i koleżankach nauczycielach), to także kanał na youtube, na którym również będą publikowane podcasty oraz krótkie filmy edukacyjne - niewielkie ilości już są dostępne.

 

Ale to jeszcze nie wszystko.

GeoEdukacja to także bezpłatne gry edukacyjne dostępne w sklepie google play obejmujące tematykę geografii, dzięki którym można będzie w przyjemny dla wielu osób spędzać czas na zabawie i nauce jednocześnie.

 

Zdaję sobie sprawę z gigantycznego problemu.

Odbiorcami podcastu będą zapewne w 99% osoby nie dysponujące własnymi środkami finansowymi, czyli uczniowie. A więc tworzę podcast dla kogoś, kto nie jest w stanie zostać samodzielnie patronem na portalu Patronite.

Mam jednak szczerą nadzieję, że znajdzie się w 38 milionowym kraju grupa osób, której zależy, tak jak mi, na wyrównywaniu szans edukacyjnych. Na poszerzeniu wiedzy o otaczającym nas świecie a przez to na zmniejszaniu lęku i obaw - wszak boimy się tego, czego nie znamy.

Dalsze cele sformułowane na stronie Patronite to także szansa na powstanie podcastu o problemach relacji człowiek - środowisko, z przeznaczeniem również dla starszych odbiorców. Ale na pierwszym miejscu są uczniowie.

Jeżeli nie są Państwo w stanie wesprzeć mnie finansowo, proszę odwiedzić profil GeoEdukacji na facebooku i napisać mi dobre słowo. To naprawdę pomaga. Proszę udostępnić ten profil przez media społecznościowe, zapewne ktoś się znajdzie - najtrudniejsza kwestia to dotrzeć do takich osób. 

No i najważniejsze - proszę przekazać dzieciom, znajomym, którzy mają dzieci w wieku szkolnym, że jest coś takiego jak GeoEdukacja.

Z całego serca dziękuję, za każdą otrzymaną formę wsparcia.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Piotr Czarski
Piotr Czarski
Próg: 10 zł
Marta Zwolińska
Marta Zwolińska
Próg: 10 zł
Piotr Siłka
Piotr Siłka
Próg: 10 zł