Jacek Bujko

W Patronite od 21.09.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie

Kurs edukacyjny o szczepieniach ochronnych dla rodziców

2 000 zł

0%

osiągnięto

2 000 zł

brakuje


Zazwyczaj w naszej praktyce spotykam się z rodzicami mniej więcej między patronażem a pierwszym badaniem bilansowym, ale także z kobietami w ciąży, gdy dzieciątko się jeszcze nie pojawiło. Wówczas trzeba omówić szczegółowo kwestię szczepień ochronnych u maluszków. Wierzę, że jeśli będzie istniała możliwość indywidualnego spotkania rodzica z lekarzem, to wtedy rodzic będzie mógł zadawać ważne, nurtujące pytania a tym samym będzie miał większą łatwość w podjęciu ważnej decyzji w tak obszernym i skomplikowanym temacie jakim są szczepienia ochronne.

Wielokrotnie widziałem, jak rodzice starają się czerpać wiedzę z różnych źródeł. To naturalne, że dzieciątko, które ma się pojawić lub już się pojawiło jest taką perełką, o którą każdy rodzic chce zadbać, więc stara się się pozyskać tę wiedzę w każdy możliwy sposób: czasem pytając znajomych, czasem rodzinę, czasem rodzeństwo, a czasem zgłębiając otchłanie internetu w poszukiwaniu takich okruchów wiedzy, które pozwolą im nieco uspokoić lęk co do tego, które szczepienia są najlepsze i podjąć decyzję o tym, jakie szczepienia wybrać.

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną postanowiłem stworzyć taki właśnie kurs w wersji online, aby nie tylko nasi pacjenci ale także wszelkie osoby zainteresowane szczepieniamii mogły zapoznać się z podstawą tematyki szczepień, które rodzice mogą wykonywać u swoich dzieci.

W Polsce jest wielu ukraińskojęzycznych rodziców, którzy mają trudność w dostępie do sprawdzonej i rzetelnej wiedzy o szczepieniach ochronnych - ten projekt ma za zadanie im to ułatwić. Kurs będzie zawierał godzinny materiał video z ukraińskim lektorem i napisami po ukraińsku. Dodatkowo będzie zawierał ukraińskojęzyczne materiały dodatkowe odnośnie polskiego programu szczepień ochronnych.
Zostań Patronem