Musicalna

W Patronite od 19.06.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1219

Liczba Patronów: 814

Zostań Patronem
12 patronów
140 miesięcznie
1 410 łącznie
Z pasji do muzyki, tańca i teatru narodziła się miłość do musicalu. A stąd już prosta droga do Musicalnej - bloga, poświęconego w całości musicalom. Musicalna to nie tylko blog, pełen recenzji, ciekawostek, przewodników i wywiadów, lecz także społeczność Musicalnych, wielkich fanów gatunku.

O Autorze

Musicalna powstała z miłości do wyjątkowego gatunku teatralnego, jakim jest musical. Połączenie śpiewu, tańca i teatru zapewnia pełnię wrażeń artystycznych. Musical w Polsce nie ma statusu, jakim cieszy się w Stanach Zjednoczonych lub Wielkiej Brytanii, ma jednak grono wiernych fanów, którzy dla niego organizują muscialowe podróże nawet na drugi koniec kraju. Podróże musicalowe są również nieodłączną częścią mojego życia. Wiążą się jednak z wysokimi kosztami. Pomijając dojazdy, noclegi, same bilety na musicale są drogą przyjemnością, a rzadko zdarza mi się widzieć spektakl tylko jeden raz - lubię porównywać obsady, patrzeć na rozegranie aktorów po kilku czy kilkunastu miesiącach od premiery.

 

Przez lata istnienia bloga powstało wiele projektów, w które udało mi się zaangażować aktorów musicalowych. Musicalne rozmowy to wywiady z artystami musicalowymi o ich karierze i podejściu do życia, Okiem aktora to cykl, w którym kilkoro z nich odpowiadało na jedno pytanie. Najnowszym przedsięwzięciem jest podcast Teatr od kulis, w którym aktorzy, a w przyszłości, mam nadzieję, także twórcy musicalowi, zdradzają widzom tajniki swojej pracy. Jest to też projekt, który wymaga największego wkładu finansowego - koszt mikrofonu to kilkaset złotych, a przy dwojgu rozmówcach jeden okazał się niewystarczający.  Chciałabym prezentować widzom jak najwyższą jakość nagrań, a to wymaga sporych nakładów finansowych.

 

Największym przedsięwzięciem są Musicalowe Nagrody Widzów. To plebiscyt, w którym twórców i aktorów oceniają widzowie. W plebiscycie co roku bierze udział kilkaset osób. W tym roku Nagrody przyznano w 14 kategoriach. Chciałabym, aby w przyszłości z przyznaniem nagród wiązała się gala. W tym momencie pragnę wręczyć zwycięzcom dyplomy, co generuje koszty związane zarówno z wydrukiem i oprawą, jak i wynagrodzeniem dla grafika.

Prowadzenie bloga jest przede wszystkim bardzo czasochłonne. Wymaga ode mnie wielu godzin pracy i nakładów finansowych, takich jak opłacanie co roku domeny i hostingu, w przyszłości także programu do wysyłki newslettera, opłacenie szkoleń i programów. Chciałabym, aby Musicalna mogła się dalej rozwijać i nadal tworzyć przestrzeń dla fanów musicalu w Polsce, dlatego zwracam się do Was z prośbą o wsparcie finansowe, które pozwoli mi utrzymać jak najwyższy poziom prezentowanych treści.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni