Rośliny są podziwiane, wąchane, zbierane, aranżowane, darowane, uprawiane, fotografowane…
Specjalnie dla Was przygotowaliśmy dokumenty i fotografie, które nie były dotąd nigdzie publikowane. Jeśli też chcesz otrzymywać co miesiąc wyjątkowe pliki, zachęcamy do wspierania naszej Fundacji wybraną kwotą
Ewa Baranowska przekazała pamiątki po swojej mamie, Ludmile Broszkowskiej z domu Bachman.
28 kwietnia 2024 roku przypada Światowy Dzień Fotografii Otworkowej
📷 Czas na kolejny fotograficzny temat miesiąca: artystyczna codzienność
Praktykant Mikołaj podczas przygotowywania opisów, indeksów rzeczowych, geograficznych i osobowych do dzienników Edwarda Barszczewskiego.
Inspiracją do przedstawienia tematu zwierząt w fotografii było zdjęcie kota wykonane przez Krzysztofa Jabłońskiego (1930–2014). Barwna kompozycja znalazła się na okładce styczniowego numeru miesięcznika „Fotografia” w 1973 roku.
Nasze archiwum wzbogaciło się o nowe cenne źródła. Dzienniki ojca, Edwarda Barszczewskiego przekazał jego syn, Mirosław, który zdecydował się podarować je w oryginale...
W 2023 roku Paula Sawicka, przyjaciółka Marka Edelmana, który w jej mieszkaniu spędził dwa ostatnie lata życia, przekazała do Archiwum Ośrodka KARTA dokumenty, zdjęcia, listy, które pozostawił po sobie. Tworzą one tę wyjątkową kolekcję.
Kolekcja Anieli Steinsbergowej to cenne dokumenty historyczne, ale też zapis tego, jak jedna kobieta mogła przeciwstawić się niesprawiedliwości, inspirując kolejne pokolenia.
Wesprzyj działalność Autora Fundacja Ośrodka KARTA już teraz!
Radio Naukowe to podcast tworzony przez dziennikarkę Karolinę Głowacką. Tu na pierwszym planie są naukowczynie i naukowcy. Opowiadają - fenomenalnie! - o swoich dziedzinach wiedzy, aktualnych badaniach i wyzwaniach na przyszłość. Rozmawiamy nie tylko o tym CO wiemy, ale też SKĄD to wiemy.
Cześć! Mam na imię Mateusz. Kocham astronomię, a moją pasją jest jej popularyzowanie✨. Dużo piszę o astronomii i nagrywam o niej filmy. Znajdziesz mnie na YouTube, Facebooku oraz Instagramie 🙂