Avatar użytkownika

Lepiej Biegać - Marcin Suski

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Nazywam się Marcin Suski. Jestem biegaczem ultra na roślinach i autorem bloga https://lepiejbiegac.pl - moją pasją są górskie biegi ultra, moim paliwem - przekraczanie kolejnych granic, a moim celem - pomaganie innym zapaleńcom podobnym do mnie. Z Twoją pomocą będę mógł robić to jeszcze lepiej :)

10 tys. km biegiem. 1350 km po Bieszczadach, Beskidach, Pieninach. 130 tys. m w górę – moja specjalność to górskie biegi ultra.

Nazywam się Marcin Suski. Jestem biegaczem ultra i autorem bloga Lepiej Biegać, w którym piszę o przekraczaniu siebie, treningu, odżywianiu,  walce z kontuzjami i o sprzęcie dla biegaczy.

Przez większość swojego życia miałem sporą nadwagę, zero kondycji, a moja lodówka była lodówką „prawdziwego faceta” – tylko parówki i piwo…  Powiedzmy to szczerze – nigdy nie byłem typem sportowca.  Kiedy w okolicach trzydziestki przejrzałem na oczy i zrozumiałem, że muszę schudnąć, bieganie miało stać się drogą do osiągnięcia tego celu.

Przemiana

Pierwsze kilometry wydeptałem w 2012. Prawie umarłem, ale z czasem bieganie z cardio-obowiązku zaczęło zamieniać się w pasję, a potem w styl życia. Testując wszystko na swoim organizmie zacząłem uczyć się o technice biegu, mięśniach, ścięgnach i mechanizmach zachodzących w organizmie podczas wysiłku. Rok później, o 20 kg lżejszy, przebiegłem swój pierwszy maraton – omal nie zemdlałem przed metą, ale zrobiłem to! Od tego momentu ciągle mam apetyt na więcej – zdobyłem koronę maratonów, potem były triathlony i biegi górskie. W 2015 przebiegłem swoje pierwsze „ultra” – w najgorętszy dzień roku spiekłem się na skwarkę, pokonując 52 km w Beskidzie Żywieckim. Rok później na tej samej trasie niemal utopiłem się w strugach deszczu. 

Chudy Wawrzyniec

Teraz pokonuję w górach odległości rzędu 140 km, czerpiąc radość z otaczającej mnie natury.  A to wszystko na roślinnej diecie!

Mam dwa cele: lepiej biegać i pociągnąć za sobą innych! 

Wiem, że nic mnie nie powstrzyma. Będę zgłębiał wiedzę o układzie ruchu, rehabilitacji i dietetyce. Będę trenował z najlepszymi żeby stać się najlepszym. Wreszcie, będę się tą wiedzą i doświadczeniem dzielił, by więcej osób mogło cieszyć się bieganiem w zdrowiu i bez ograniczeń. 

Do pewnego momentu mogłem to robić sam, ale teraz potrzeba czegoś więcej. Żeby się dalej rozwijać, potrzebna jest wiedza, umiejętności i opieka z zewnątrz - internet już nie wystarczy. A do tego, niestety, potrzebne są pieniądze. Dlatego zwracam się do Ciebie o pomoc, choćby najdrobniejszą, ale dzięki której będę mógł stawiać kolejne kroki, rozwijać się i bardziej profesjonalnie zająć rozwojem strony internetowej.

Pełna lista moich startów - kliknij tutaj

Najważniejsze biegi górskie w 2017:

Plany na 2018:

  • Biegi w Szczawnicy - Dziki Groń - 64 km
  • Bieg Marduły - 32 km
  • Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich - 45 km
  • Ultra-Trail Du Mont Blanc - CCC - 101 km!
  • Inne, mniejsze biegi przygotowujące do CCC
Biegi w Szczawnicy - Wielka Prehyba 2016
zdj. Karolina Krawczyk Photography
Biegi w Szczawnicy - Niepokorny Mnich 2017
Ultra-Trail Małopolska 2017
Bieg Rzeźnika Ultra 2017 - 4. miejsce OPEN

 

Ultra Janosik 2017
zdj. Jan Haręza
Beskidy Ultra Trail 2017
zdj. Piotr Oleszak