Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

W Patronite od 09.11.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2048

Liczba Patronów: 2145

Zostań Patronem
Kup na prezent
3 patronów
70 miesięcznie
910 łącznie

Kontrole interwencyjne ratujące życie zwierząt

10 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

9 930 zł

brakuje

Głównym zadaniem naszej organizacji są interwencję, czyli wyjazdy na kontrole interwencyjne dotyczące znęcania się nad zwierzętami. Każdego dnia otrzymujemy liczne zgłoszenia dotyczące przejawów przemocy nad naszymi mniejszymi braćmi. Wyjazdy interwencyjne odbywają się często w asyście policji i straży miejskiej oraz Inspekcji Weterynaryjnej.

Docieramy w miejsca, w których nikt by się nie spodziewał, że może tam żyć jakakolwiek żywa istota. Wyciągaliśmy już porzucone psy ze studzienki kanalizacyjnej, zakopane szczeniaki odkopywaliśmy ze strażakami z leśnego dołu, wchodziliśmy na dachy ratować uwięzione tam przez ludzką bezmyślność psy... i tak każdego dnia.

Przeprowadzając interwencję, opieramy się na Ustawie o Ochronie Zwierząt. Każde przestępstwo znęcania się nad zwierzętami ujawnione podczas interwencji Towarzystwa zgłaszane jest przez nas do organów ścigania. Potem walczymy na salach sądowych o to, żeby sprawca znęcania otrzymał sprawiedliwy wyrok... Choć w polskich realiach jest to wciąż bardzo trudne.
Nasi Inspektorzy interweniują na terenie całego województwa łódzkiego, poświęcając swój wolny czas i wkładając w te działania ogrom serca. Działalność interwencyjna wymaga od naszych inspektorów odpowiedniego przeszkolenia, dużej wiedzy zarówno merytorycznej, jak i praktycznej, znajomości przepisów dotyczących ochrony praw zwierząt, stalowych nerwów, ale przede wszystkim empatii i ogromnej miłości wobec zwierząt.

Leczenie zwierząt ratowanych interwencyjnie

15 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

14 930 zł

brakuje

Otwarte, ropiejące rany, brak schronienia, głodzenie, łańcuchy wrośnięte w szyję... To tylko niektóre tortury, które spotykają zwierzęta!!! Ciężko nam na to patrzeć. Ale jak nie my to kto? Ratujemy tych, którzy nas potrzebują!!! Odebrane zwierzęta leczymy we współpracujących z nami gabinetach weterynaryjnych, a następnie utrzymujemy i szukamy im domów tymczasowych i stałych. Jednak niewiele możemy zdziałać bez wsparcia finansowego, które niestety jest konieczne. Niestety egzekwowanie kosztów leczenia czy utrzymania od oprawców jest bardzo trudne, a praktycznie niemożliwe. To na nas spada ciężar zapłaty faktur za leczenie, kosztowne operacje ratujące życie czy utrzymanie zwierząt! Finansujemy bardzo skomplikowane i kosztowne operacje zwierząt! A tym samym ratujemy IM życie, które jest bezcenne.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Iwona Szabelska
Iwona Szabelska
Próg: 30 zł
Katarzyna Stasiak-Groncka
Katarzyna Stasiak-Groncka
Próg: 10 zł
Dorota Jakóbczyk
Dorota Jakóbczyk
Próg: 30 zł