Metalurgia

W Patronite od 14.06.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 689

Liczba Patronów: 664

Zostań Patronem
Kup na prezent
26 patronów
704 miesięcznie
16 781 łącznie
Mówimy nie tylko o muzyce metalowej. Wszędzie tam gdzie nas chcą i nie chcą.

O Autorze

Z tej strony Piotr i Michał, witajcie na naszym Patronite.

Ale po co to komu?

Czym Metalurgia na pewno nie jest? Miejscem w którym mówimy wyłącznie o muzyce metalowej. Czym na pewno jest? Internetową platformą, kanałem na YouTubie, podcastem, ujściem dla naszych muzycznych inspiracji. Kochamy muzykę, odkrywanie nowych dźwięków i opowiadanie o nich. Dzielimy się z wszystkimi którzy chcą słuchać o tym, co wzbudza w nas emocje - zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Metalurgia to trochę taki muzyczny radar nowości, trochę platforma do spotkań, trochę miejsce dla dźwięków, których próżno szukać w mediach głównego nurtu, a trochę miejsce do twórczego wyżycia się. Niewielki, ale ważny element tej układanki stanowi humor oparty o głośne dźwięki i szybko migające światła.

 

Kim są Metalurgowie? 

Oprócz nas, czyli Piotra i Michała, w Metalurgię zaangażowani są Tomek i Staszek. Każdy z nas ma inne spojrzenie: na świat i na muzykę, każdy wnosi do Metalurgii coś innego. Mamy różnorodne zainteresowania i doświadczenia, które niekiedy przecinają się w naprawdę zaskakujących miejscach. Łączy nas ciekawość świata i chęć dzielenia się swoimi spostrzeżeniami: na tematy muzyczne i wszystko co obok muzyki stało.

 

Jak to się zaczęło? 

Ponad 6 lat temu wczesnym majem w studenckiej rozgłośni UJOT fm, ruszyła audycja poświęcona muzyce metalowej. Nazywała się Metalurgia i nadawała początkowo przez dwie godziny. W weekend. Do północy. Nie mieliśmy może wielu słuchaczy, ale za to wiernych (połowa to nasi rodzice). Jednak już wtedy wiedzieliśmy, że chcemy robić coś więcej. Kiedy nasza radiowa kariera zmarła śmiercią naturalną, zaczęliśmy nieśmiało i bez większego pojęcia rozwijać kanał na YouTubie. Po kilku latach, ponad 500 opublikowanych filmach, 1,5 mln wyświetleń i prawie 10 tys. subskrypcji możemy z całą pewnością stwierdzić, że było warto.

Tutaj znajdziecie nasz kanał: https://www.youtube.com/c/MetalurgiaPlus

A archiwum naszych radiowych wojaży możecie znaleźć tutaj: https://www.mixcloud.com/MetalurgiaUJOTFM/

 

Co znajdziesz na kanale?

Zaczęło się od recenzji i wywiadów, a potem worek z pomysłami wysypał się na kilka serii. Jakich? Uff... Jest tego trochę:


Co to był za miesiąc - seria w której co miesiąc (a jakże by inaczej!) omawiamy bieżące sprawy związane z muzyką, sceną muzyczną, przepychankami tytanów metalu, a wszystko to podlewamy niezdrową ilością memów.

Czego słuchać - może i nie powiemy Wam czego słuchać, ale na pewno zdradzimy, czego warto posłuchać. Co miesiąc dzielimy się z Wami najciekawszymi premierami płytowymi. Gatunek nie gra roli! 

Sprawdzamy WASZĄ muzykę - jeśli jesteście początkującym zespołem bez wsparcia dużej wytwórni, zawsze możecie wysłać nam swoją muzykę, a my nie tylko ją wysłuchamy, ale podzielimy się nią z naszymi widzami. 

Przegląd singli tygodnia - nie musisz w trudzie i znoju szukać nowych utworów. My zrobimy to za Ciebie!

Dyskusje - nazwa mówi sama za siebie. Lubimy rozmawiać, bo podobno warto rozmawiać. A jak rozmawiać, to z ciekawymi ludźmi.  

Czeluście internetu - są takie miejsca w internecie, w które nie zapuszczają się redaktorzy czołowych pism muzycznych…

Przecenione / Niedocenione - Metallica skończyła się na “Master Of Puppets”, a Behemoth nigdy się nie zaczął? Sprawdźmy to!

Igłą po mapie - muzykę można znaleźć nawet tam, gdzie nie dociera Google Earth.

Szczerze NIE polecam - rzeczy, które z czystym sumieniem możemy Wam nie polecić. 

Cover Stories - każda okładka ma swoją historię. Staszek wie jaką.

Wideoeseje - seria do której rozwinięcia potrzebujemy Waszej pomocy. 

 

A co z podcastem? 

Gościmy nie tylko w progach YouTube. Zachęceni przez widzów, którzy od oglądania wolą nas słuchać, postanowiliśmy wygospodarować kilka godzin w miesiącu na rozmowy z ciekawszymi od nas ludźmi. Rozmowy te oraz wiele więcej materiałów możecie znaleźć na Spotify, a także w większości miejsc, w których słucha się podcastów. Czy na tym poprzestaniemy? Otóż nie! Ale w rozwinięciu podcastu na pewno nie zaszkodzi (a nawet może bardzo pomóc), Wasze wsparcie.

Słuchaj nas na Spotify: https://bit.ly/Metalurgia-Podcast 

 

Dlaczego Patronite? 

Postanowiliśmy założyć Patronite, ponieważ koszty prowadzenia kanału i podcastu na własną rękę powoli zaczynają nas przerastać. Metalurgia to owoc naszej pasji - od samego początku rozwijamy kanał inwestując w niego własne środki i czas, który musimy uszczknąć z naszego życia osobistego i zawodowego. Cały czas chcemy się rozwijać i eksperymentować z nowymi formatami i formami, robiąc to na coraz lepszym poziomie. Raczej nie wierzymy w to, że Metalurgia stanie się jedynym źródłem naszych stałych dochodów, ale Wasze wsparcie pozwoli nam rozwinąć się twórczo, bez obaw o kwestie finansowe. Żadna kwota nie pójdzie na marne.

***


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Wicher
Wicher
Próg: 14 zł
Hipnagog
Hipnagog
Próg: 14 zł
Anonimowy patron
Próg: 28 zł
Anonimowy patron
Próg: 28 zł
Filip Aleksander
Filip Aleksander
Próg: 28 zł
Krzysztof Łojewski
Krzysztof Łojewski
Próg: 14 zł