Avatar użytkownika

Metalurgia

19
patronów
592 
miesięcznie
25 189 
łącznie
19
patronów
592 zł 25 189 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
7 zł miesięcznie
Orzeźwiające piwko (i metal) albo kubek energetycznej kawy

Niewiele? Dla nas nie! Ta kwota pomoże nam zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria do nagrywania. A kto wie, może zostanie też na kubek zangkawy.

Co z tego masz?
✔️ Jesteśmy Ci dozgonnie wdzięczni!
Obrazek progu
14 zł miesięcznie
Pismo muzyczne z plakatem lub bez (ew. sztuczna wrona na balkon)

Dzięki! To już nie kubek kawy, ale pieniądz, za który można kupić np. gazetę muzyczną albo raz na zawsze uwolnić się od towarzystwa gołębi. Chociaż nie mamy jeszcze własnej drukarni, ta kwota pomoże nam docierać do Was dzięki serwisom streamingowym - opłacimy koszt miesięcznej dystrybucji podcastu. Większa suma, pozwoli nam docierać do większego grona słuchaczy.

Co z tego masz?
✔️ Pojawisz się na liście patronów na koniec naszych materiałów na YouTubie.
✔️ Dostęp do specjalnego pokoju, wyłącznie dla Patronów, na naszym Discordzie. Pokój będzie miał zarówno czaty tekstowe jak i głosowe. Obiecujemy aktywnie się w nim udzielać, słowo harcerza. A kto wie, może w przyszłości dane Ci będzie wziąć udział w nagraniach odcinka?
Obrazek progu
28 zł miesięcznie
Płyta CD albo 25 opakowań jogurtu naturalnego

To już poważne wsparcie, dziękujemy - zrzekasz się na naszą rzecz z równowartości jednej płyty albo niemałej porcji białka. Dzięki niemu będziemy mogli opłacić opłacić chmurę, w której umieścimy pliki projektowe, backupy itp. Z takim archiwum nawet zagłada serwerów YouTube nam nie zaszkodzi.

Co z tego masz?
✔️ Oprócz nagród z poprzednich progów, dostaniesz link do dwóch, aktualizowanych regularnie playlist na Spotify. Co w nich takiego specjalnego? Pierwszą z nich będzie zarządzał Piotr a drugą Michał. W każdej z nich znajdziesz muzyczne odkrycia oraz nasze ulubione utwory - trochę tak, jakbyś miał dostęp do naszej miesięcznej historii odtworzeń na Spotify, ale tylko do najlepszych rzeczy.
✔️ Do tego otrzymasz dostęp do niektórych materiałów przed wszystkimi innymi widzami.
Obrazek progu
50 zł miesięcznie
Dwa miesiące oglądania “Grace i Frankie” na Netfliksie

Chyba naprawdę nas lubisz. Na tyle, żeby zrezygnować z binge-watchingu 7 sezonów perypetii Grace Hanson i Frankie Bergstein. Dzięki! Te pięć dych to część kwoty, którą musimy płacić miesięcznie za program do montażu. A w przyszłości, być może, pozwoli nam również zainwestować w inne aplikacje, jak program do tworzenia animacji. Animowany odcinek Co to był za miesiąc to by było dopiero coś, prawda?

Co z tego masz?
✔️ Oprócz powyższych? Możesz zaproponować temat odcinka, który nagramy na kanał lub poruszymy w podcaście. Obiecujemy, że wszystkie tematy weźmiemy pod uwagę. Oczywiście nie dotyczy to recenzji - chcemy być niezależni i obiektywni. Chodzi o materiał współtworzony z Wami, odbiorcami, a nie płatną promocję.
✔️ Zajrzysz także za kulisy Metalurgii - specjalnie dla Ciebie przygotujemy materiały z nagrań, bloopery, klipy, które nie załapały się do odcinka. Czasami wychodzi tego sporo.
Obrazek progu
66 zł miesięcznie
Wybierz 66 zł
7 dostępnych miejsc
Gipsowy odlew brzucha ciążowego w 3D

No nieźle. Za taką kasę można kupić dużo głupich rzeczy. Jeśli nie jesteś przedstawicielem arabskiego szejka, który chce nam przekazać spadek, to prawdopodobnie musisz nas NAPRAWDĘ lubić. Mamy nadzieję, że sobie na to zasłużyliśmy. A my, mając tyle w kieszeni możemy zaszaleć. Np. inwestując w wyższej jakości wyposażenie. Lepszy sprzęt pozwoli nam pracować efektywniej i dostarczać Wam materiały, o których nam się nawet teraz nie marzy.

Co z tego masz?
✔️ Oprócz wszystkich powyższych, Twoje nazwisko lub pseudonim będzie pojawiać się jako jeden z pierwszych, wyróżniony i na oddzielnej planszy, razem z customowym awatarem przygotowanym przez Piotra.
Obrazek progu
2137 zł miesięcznie
Wybierz 2137 zł
1 dostępne miejsce
Pomodlimy się za Ciebie. Nie zdradzimy do kogo.

Co z tego masz?
✝️ Thoughts and prayers.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Metalurgia w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Mówimy nie tylko o muzyce metalowej. Wszędzie tam gdzie nas chcą i nie chcą.

Z tej strony Piotr i Michał, witajcie na naszym Patronite.

Ale po co to komu?

Czym Metalurgia na pewno nie jest? Miejscem w którym mówimy wyłącznie o muzyce metalowej. Czym na pewno jest? Internetową platformą, kanałem na YouTubie, podcastem, ujściem dla naszych muzycznych inspiracji. Kochamy muzykę, odkrywanie nowych dźwięków i opowiadanie o nich. Dzielimy się z wszystkimi którzy chcą słuchać o tym, co wzbudza w nas emocje - zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Metalurgia to trochę taki muzyczny radar nowości, trochę platforma do spotkań, trochę miejsce dla dźwięków, których próżno szukać w mediach głównego nurtu, a trochę miejsce do twórczego wyżycia się. Niewielki, ale ważny element tej układanki stanowi humor oparty o głośne dźwięki i szybko migające światła.

 

Kim są Metalurgowie? 

Oprócz nas, czyli Piotra i Michała, w Metalurgię zaangażowani są Tomek i Staszek. Każdy z nas ma inne spojrzenie: na świat i na muzykę, każdy wnosi do Metalurgii coś innego. Mamy różnorodne zainteresowania i doświadczenia, które niekiedy przecinają się w naprawdę zaskakujących miejscach. Łączy nas ciekawość świata i chęć dzielenia się swoimi spostrzeżeniami: na tematy muzyczne i wszystko co obok muzyki stało.

 

Jak to się zaczęło? 

Ponad 6 lat temu wczesnym majem w studenckiej rozgłośni UJOT fm, ruszyła audycja poświęcona muzyce metalowej. Nazywała się Metalurgia i nadawała początkowo przez dwie godziny. W weekend. Do północy. Nie mieliśmy może wielu słuchaczy, ale za to wiernych (połowa to nasi rodzice). Jednak już wtedy wiedzieliśmy, że chcemy robić coś więcej. Kiedy nasza radiowa kariera zmarła śmiercią naturalną, zaczęliśmy nieśmiało i bez większego pojęcia rozwijać kanał na YouTubie. Po kilku latach, ponad 500 opublikowanych filmach, 1,5 mln wyświetleń i prawie 10 tys. subskrypcji możemy z całą pewnością stwierdzić, że było warto.

Tutaj znajdziecie nasz kanał: https://www.youtube.com/c/MetalurgiaPlus

A archiwum naszych radiowych wojaży możecie znaleźć tutaj: https://www.mixcloud.com/MetalurgiaUJOTFM/

 

Co znajdziesz na kanale?

Zaczęło się od recenzji i wywiadów, a potem worek z pomysłami wysypał się na kilka serii. Jakich? Uff... Jest tego trochę:


Co to był za miesiąc - seria w której co miesiąc (a jakże by inaczej!) omawiamy bieżące sprawy związane z muzyką, sceną muzyczną, przepychankami tytanów metalu, a wszystko to podlewamy niezdrową ilością memów.

Czego słuchać - może i nie powiemy Wam czego słuchać, ale na pewno zdradzimy, czego warto posłuchać. Co miesiąc dzielimy się z Wami najciekawszymi premierami płytowymi. Gatunek nie gra roli! 

Sprawdzamy WASZĄ muzykę - jeśli jesteście początkującym zespołem bez wsparcia dużej wytwórni, zawsze możecie wysłać nam swoją muzykę, a my nie tylko ją wysłuchamy, ale podzielimy się nią z naszymi widzami. 

Przegląd singli tygodnia - nie musisz w trudzie i znoju szukać nowych utworów. My zrobimy to za Ciebie!

Dyskusje - nazwa mówi sama za siebie. Lubimy rozmawiać, bo podobno warto rozmawiać. A jak rozmawiać, to z ciekawymi ludźmi.  

Czeluście internetu - są takie miejsca w internecie, w które nie zapuszczają się redaktorzy czołowych pism muzycznych…

Przecenione / Niedocenione - Metallica skończyła się na “Master Of Puppets”, a Behemoth nigdy się nie zaczął? Sprawdźmy to!

Igłą po mapie - muzykę można znaleźć nawet tam, gdzie nie dociera Google Earth.

Szczerze NIE polecam - rzeczy, które z czystym sumieniem możemy Wam nie polecić. 

Cover Stories - każda okładka ma swoją historię. Staszek wie jaką.

Wideoeseje - seria do której rozwinięcia potrzebujemy Waszej pomocy. 

 

A co z podcastem? 

Gościmy nie tylko w progach YouTube. Zachęceni przez widzów, którzy od oglądania wolą nas słuchać, postanowiliśmy wygospodarować kilka godzin w miesiącu na rozmowy z ciekawszymi od nas ludźmi. Rozmowy te oraz wiele więcej materiałów możecie znaleźć na Spotify, a także w większości miejsc, w których słucha się podcastów. Czy na tym poprzestaniemy? Otóż nie! Ale w rozwinięciu podcastu na pewno nie zaszkodzi (a nawet może bardzo pomóc), Wasze wsparcie.

Słuchaj nas na Spotify: https://bit.ly/Metalurgia-Podcast 

 

Dlaczego Patronite? 

Postanowiliśmy założyć Patronite, ponieważ koszty prowadzenia kanału i podcastu na własną rękę powoli zaczynają nas przerastać. Metalurgia to owoc naszej pasji - od samego początku rozwijamy kanał inwestując w niego własne środki i czas, który musimy uszczknąć z naszego życia osobistego i zawodowego. Cały czas chcemy się rozwijać i eksperymentować z nowymi formatami i formami, robiąc to na coraz lepszym poziomie. Raczej nie wierzymy w to, że Metalurgia stanie się jedynym źródłem naszych stałych dochodów, ale Wasze wsparcie pozwoli nam rozwinąć się twórczo, bez obaw o kwestie finansowe. Żadna kwota nie pójdzie na marne.

***

Cele Autora

Dalszy rozwój
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 408 zł brakuje
59%
Lepszy sprzęt, akcesoria ułatwiające kręcenie w terenie, może kurs, który pozwoli nam poszerzyć umiejętności montażu i animacji? Mając stałe wsparcie, moglibyśmy wprowadzić naszą działalność na nowy poziom.
Dystrybucja podcastu
  • 35 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Tyle wystarczy, żebyśmy mogli opłacić miesięczne koszty dystrybucji podcastu na Spotify oraz inne platformy.
Przestrzeń na chmurze
  • 47 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Dzięki tej kwocie możemy co miesiąc opłacać przestrzeń dyskową w której znajduje się backup ze wszystkimi materiałami, pliki projektowe itp.
Pakiet programów Adobe
  • 150 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Za tę sumę będziemy mogli opłacić pakiet programów w skład których wchodzi: program do montażu, animacji oraz program graficzny.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Metalurgia już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
14 zł
Michał Bartecki
Michał Bartecki
28 zł
Michał Bartecki
Michał Bartecki
14 zł
Patryk Piasecki
Patryk Piasecki
66 zł
Anonimowy patron
14 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.