Monika Jaruzelska

W Patronite od 03.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 132

Liczba Patronów: 112

Zostań Patronem
158 patronów
3 290 miesięcznie
31 325 łącznie
"Monika Jaruzelska zaprasza" to program współtworzony przez Widzów na platformie YouTube. Z naszymi Gośćmi rozmawiam w domowej atmosferze, przy herbacie, jak "Człowiek z Człowiekiem". Tylko tyle i aż tyle... Zasadą jest, że przeszkadzać i przerywać może jedynie mój jamnik Lolek.

O Autorze

To był sobotni wieczór. Cichy i spokojny. Miłe zakończenie pracowitego tygodnia. Herbata z cytryną, koc i kanapa. Czyż można chcieć więcej...? Niestety, tak.

Jedną ręką głaszcząc psa, drugą sięgnęłam po pilota. Na ekranie pojawiły się wykrzywione złością twarze polityków, przy akompaniamencie przekrzykującego ich, pełnego drwiny dziennikarza. Przełączałam kanały, lecz wszędzie to samo podsumowanie tygodnia. Emocjonalna jatka w Sejmie, histeryczne komentarze, radykalna polaryzacja i nierozwiązywalne konflikty. Chaos i hałas.
 

GDY WSZYSCY KRZYCZĄ, NIE SŁYSZY SIĘ NIKOGO.
 

Spokojny nastrój prysnął. Poczułam się zmęczona i zirytowana. A potem przyszła myśl, że takich osób jak ja jest więcej. Takich, którzy chcą słuchać i takich, którzy chcą być wysłuchani. 

Tak powstał pomysł, aby stworzyć przestrzeń medialną dla programu opartego na szacunku do Widza i do Gościa. Miejsca na różne poglądy, przemyślenia i opinie. Również te najbardziej kontrowersyjne. To miejsce na wolność słowa. Tak powstał mój i Wasz kanał. Mam nadzieję, że wspólnie z Widzami i Gośćmi uda nam się spełnić pewną misję. Wbrew tendencji mainstreamowych mediów, które próbują nas dzielić, Nasz program ma łączyć. Nas Polaków.

 

TO JUŻ ROK

Wkrótce urodziny mojego programu “Towarzyszka Panienka”, który początkowo realizowałam z partnerem medialnym. W marcu 2020, w związku z koronawirusem program został zawieszony przez wydawcę. Postanowiłam jednak nie opuszczać widzów i stworzyłam własny, samodzielny kanał. I tak 26 marca 2020 powstał pierwszy odcinek “Monika Jaruzelska zaprasza” z dr. Jackiem Bartosiakiem.

Pomimo trudności przy współpracy z YouTube (usuwanie odcinków, wyłączanie monetyzacji itd.) walczę o zachowanie jakości i kultury rozmowy. Chciałabym kontynuować realizacje kanału do końca tego roku, a może i dłużej. 

Przede wszystkim jednak, pragnę Wam podziękować za Wasze mądre wsparcie, pomocne sugestie w doborze gości i przemyślane pytania. Dzięki Wam udało się stworzyć prawdziwie interaktywny kanał skupiający wytrawnych widzów i komentatorów.

Coraz częściej pojawiają się od Was pytania i propozycje dotyczące Patronite. Tu pozwolę sobie przytoczyć tylko kilka publicznych postów z YouTube:

 

Walka z globalnym koncernem o wolność słowa nie musi być zawsze skazana na porażkę. Jeśli chcecie, możecie wesprzeć Nasz wspólny projekt. Dzięki temu, nasz program stanie się bardziej niezależny od niewidzialnej ręki algorytmicznego cenzora. To także wolność zapraszania Gości, których wspólnie z Wami wybieramy.

 

O MNIE

Publicystka, wykładowca na wydziale dziennikarstwa Uniwersytetu SWPS. Urodzona 11.08.1963 w Warszawie. Absolwentka filologii polskiej UW, studiowała równiez psychologię (SWPS) i psychoterapię (Laboratorium psychoedukacji). Autorka czterech bestselerów ("Towarzyszka Panienka" – również w formie audiobooka czytanego przez autorkę, "Rodzina", "Oddech", "Zmiana")

"Lubię szczere rozmowy i ludzi, niezaleznie od ich poglądów. Wolę słuchać niż mówić, więcej się mogę dzięki temu dowiedzieć..."


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Ja Ba
Ja Ba
Próg: 50 zł
Piotr Herbik
Piotr Herbik
Próg: 50 zł
Monika Duda
Monika Duda
Próg: 10 zł
grzegorzek88
grzegorzek88
Próg: 10 zł
Krzysztof Soja
Krzysztof Soja
Próg: 10 zł
Mateusz Owczarek
Mateusz Owczarek
Próg: 10 zł