Na Gałęzi

W Patronite od 31.10.2017

Nazywam się Marcin Łukański i tworzę kanał Na Gałęzi, który poświęcony jest odkrywaniu technicznych, wizualnych i operatorskich tajników kinematografii. Jak film został nakręcony? Dlaczego kamera pracuje tak, a nie inaczej? Czego możesz nie wiedzieć o swojej ulubionej produkcji? Zapraszam Na Gałęzi!

O Autorze

Nazywam się Marcin Łukański i tworzę kanał Na Gałęzi. Kanał jako jeden z niewielu w Polsce, a nawet na świecie, poświęcony jest odkrywaniu tajników sztuki operatorskiej w wielkich kinowych produkcjach. Staram się w przejrzysty, dokładny i swobodny sposób omówić wszelkie techniczne i wizualne chwyty stosowane przez reżyserów i operatorów kamer. Dlaczego dana scena powoduje, że czujemy konkretne emocje? W jaki sposób prowadzenie kamery wpływa na nasz odbiór historii? Czy kolory mają w filmie znaczenie? Jak wygląda montaż w największych kinowych przebojach?

 

 

Staram się pomóc Wam odkryć filmy na nowo. Ukazać ich drugie dno, a równocześnie zainspirować do tworzenia własnych produkcji filmowych. Obserwując i analizując pracę innych, sami możemy się bardzo dużo nauczyć.

 

Chciałbym aby Na Gałęzi stało się kompletnym i wyczerpującym zbiorem wiedzy i ciekawostek o wielkich kinowych produkcjach. Równoczesnie chciałbym stworzyć miejsce, w którym każdy fan kina poczuje się jak w domu. Miejsce, w którym absolutnie każdy będzie mógł podzielić się swoimi spostrzeżeniami, bez obaw podyskutować z innymi oraz - przede wszystkim - zapytać o wszelkie tajniki produkcji filmowej.

 

Wspierając kanał:

- Pomagasz w stworzeniu największej w Polsce, a nawet na świecie, bazy wiedzy o filmach od strony techniczno-operatorskiej.

- Pomagasz w ciągłym rozwoju kanału.

- Umożliwiasz mi poświęcenie czasu na tworzenie nowych formatów

- oraz na częstsze publikowanie nowych filmów.

 

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)