niech się kręci - podcast filmowy

W Patronite od 27.01.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 zł miesięcznie
300 zł łącznie
NIECH SIĘ KRĘCI podcast filmowy - to rozmowy o filmach z ludźmi, którzy je tworzą.

O Autorze

Chcecie poznać osoby, które na co dzień pracują w branży filmowej?

Poznać ich drogę, motywacje, doświadczenia?

Ta branża to nie tylko twórcy. To także szereg innych osób, które pracują przy organizacji produkcji, promocji filmu czy jego dystrybucji. Oczywiście nie zabranie rozmów ze scenarzystami, reżyserami czy operatorami, ale ten podcast, to także miejsce do rozmowy z innymi osobami pracującymi na planie filmowym, a także poza nim.

Producenci, scenografowie, montażyści, dźwiękowcy, dystrybutorzy, specjaliści od promocji, a nawet właściciele kin i organizatorzy kursów i festiwali filmowych. Można wymieniać bez końca.

Pewne jest jedno - bez tych wszystkich osób, nie mielibyśmy na co chodzić do kina.

 

Nie ma filmu bez kamery, a tą ma teraz każdy, choćby w kieszeni lub w torebce. Filmy zrobione komórką/smartphonem pojawiają się także w profesjonalnych produkcjach, które oglądacie w kinie. Jednak od zrobienia filmu telefonem do przemysłu filmowego jeszcze długa droga. Każdy przeszedł ją po swojemu i warto wysłuchać tych, którzy pierwsze doświadczenia mają już za sobą.

Chętnie pytam moich gości o ich wnioski, ale także o satysfakcję z wykonywanego zawodu oraz koszty jakie może nieść ze sobą praca w tej branży.

Poza tym nie da się w niej pracować, jeśli nie rozumie się mechanizmów, jakie nią rządzą. A te się też zmieniają, tak jak zmienia się technologia oraz widz i jego zwyczaje.

O tym wszystkim rozmawiam z moimi gośćmi.

 

Film to efekt pracy bardzo wielu osób.

Jednak żadna z nich nie robi tego, poświęcając swój czas (a bywa, że to są lata pracy!) i pieniądze (miliony złotych!), by powstał zły film. Naprawdę.

W podcaście "NIECH SIĘ KRĘCI" nie znajdziecie recenzji filmowych. Tylko rozmowy z osobami, które pracują w branży filmowej.

Podcast nie będzie miał też wersji video, ale zapraszam Was na Instagram, gdzie znajdziecie trochę informacji z historii polskiego kina, zapowiedzi premier i wydarzeń związanych z filmem, a także materiałów z planów zdjęciowych:

http://www.instagram.com/niechsiekreci/?hl=pl

 


Dziękuję za Wasze wsparcie i do usłyszenia!

NIECH SIĘ KRĘCI podcast filmowy

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem