Pani Monia

W Patronite od 22.04.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1116

Liczba Patronów: 633

Zostań Patronem
17 patronów
148 miesięcznie
2 401 łącznie
Jako Pani Monia od lat dzielę się bezpłatnie swoją wiedzą i materiałami edukacyjnymi z nauczycielami i rodzicami z wiarą w to, że edukacja ma ogromne znaczenie. Mój koszt to czas i opłata za gigabajty plików pobieranych przez użytkowników. Staram się pokonać opór rosnących kosztów utrzymania strony.

O Autorze

Zacznę patetycznie i patriotycznie! Wierzę, że edukacja jest najcenniejszym narodowym dobrem. Mam głowę pełną pomysłów i nieśmiałe wrażenie, że one naprawdę sprawdzają się w rzeczywistości i sprawiają, że edukacja jest dla najmłodszych przygodą i zabawą. 

Tworzę. Piszę książki dla dzieci, opowiadania, przewodniki dla nauczycieli i poradniki dla rodziców. Recenzuje pomoce dydaktyczne. Tworzę publikacja dla branżowych czasopism. Organizuje ogólnopolskie akcje aktywizujące rodziców, nauczycieli i przede wszystkim dzieci. Organizuję konkursy, by motywować najmłodszych do rozwoju. Wspieram akcje charytatywne. Pracuję z dziećmi - także z tymi z niepełnosprawnością.

A przede wszystkim - od lat spędzam każdego dnia godziny, tworząc bloga https://panimonia.pl, który pęka w szwach od publikacji metodycznych, pomocy dydaktycznych i wsparcia skierowanego do rodziców i nauczycieli. 

Z dziećmi pracuję zawodowo od prawie 10 lat, a niezawodowo moja kariera sięga jeszcze wolontariatu z czasów gimnazjum. 

Mam świadomość jak ciężko będąc nauczycielem zdobyć materiały edukacyjne, które z jednej strony są nieludzko drogie, a z drugiej strony - często niepoprawnie skonstruowane. 

Dlatego, ponad trzy lata temu założyłam stronę Pani Monia, na której postanowiłam nieodpłatnie dzielić się materiałami, które przygotowuję dla dzieci. Jest to także wyraz mojej pasji i zamiłowania do gadania. Nie spodziewałam się, że spotka się ono z takim entuzjazmem.

Dziś ponad 50 tysięcy osób systematycznie śledzi nowości na facebookowym profilu, a strona generuje każdego roku kilka milionów odsłon. Upewnia mnie to w przekonaniu, że to, co tworzę jest potrzebne i pomocne.

To, co bezpłatne dla innych nie jest jednak bezpłatne dla mnie, a każdy miesiąc ze względu na zwiększające się zasięgi strony, generuje nowe koszty związane z transferem (opłatą, którą ponoszę za każdy pobrany plik). To także mój czas i wiedza, którą się dzielę - ale ten koszt ponoszę z radością, jako człowiek, który w edukacji odnalazł swoje szczere powołanie. 

Ponoszę opłaty za każdy obraz wykorzystany do tworzenia pomocy dydaktycznych, bo mam szacunek do praw autorskich. Za to, by pliki mogły być pobierane prosto ze strony, bez konieczności logowania się na płatnych serwisach pełnych reklam. 

Osiągnęłam próg, który powoli blokuje moje dalsze działanie i rozwój tworzonej przestrzeni edukacyjnej.

Dzięki Twojemu wsparciu będę mogła nadal dzielić się z Tobą swoją pasją i wspierać innych w realizowaniu edukacji najmłodszych w najlepszym wydaniu. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni