Avatar użytkownika

Polska Bajeczna

0
patronów
0 
miesięcznie
1 025 
łącznie
0
patronów
0 zł 1 025 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
PAKIET SERDECZNY

Bo wdzięczność jest najpiękniejszą formą szczęścia

Na początek otrzymasz podziękowania w wiadomości e-mail, a w niej także bieżące informacje o moim projekcie.

Następnie otrzymasz podziękowania video nagrane w trakcie podróży z wybranego losowo miejsca na mojej trasie – dzięki temu zobaczysz, jakie emocje mi fundujesz.
20 zł miesięcznie
PAKIET SŁONECZNY

bo wschody i zachody słońca warto oglądać z dziecięcym zachwytem


Wpłać 20 złotych co miesiąc przez 6 miesięcy lub dłużej…

Na początek otrzymasz podziękowania w wiadomości e-mail

Następnie otrzymasz podziękowania video nagrane w trakcie podróży z wybranego losowo miejsca na mojej trasie – dzięki temu zobaczysz, jakie emocje mi fundujesz.
Nieco później otrzymasz podziękowania e-mail wysłane w trakcie podróży wraz ze zdjęciami najpiękniejszych wschodów i zachodów słońca, jakie dzięki Tobie mogłem oglądać.
30 zł miesięcznie
PAKIET OPOWIEŚCI

czyli od dziś zapraszam Cię do swojego życiaWpłać 30 złotych co miesiąc przez 6 miesięcy lub dłużej…

Na początek otrzymasz podziękowania w wiadomości e-mail.

Następnie otrzymasz dostęp do grupy na facebooku, gdzie na bieżąco będziesz śledzić przygody, jakie dzięki Tobie przeżywam, a ja będę miał komu o nich opowiadać. Do grupy należy już 21 osób (stan na listopad 2021). Każda moja wyprawa to mnóstwo przygód, niesamowitych doświadczeń, inspirujących ludzi, nowych znajomości, a nawet przyjaźni. Do tej pory dzieliłem się tymi przeżyciami jedynie z rodziną i przyjaciółmi. Jeśli chcesz dołączyć do tego grona, to ten próg jest właśnie dla Ciebie.
40 zł miesięcznie
PAKIET POCZTÓWKOWY

bo mała rzecz a cieszy nazywa się pocztówkaWpłać 40 złotych co miesiąc przez 6 miesięcy lub dłużej…

Na początek otrzymasz podziękowania w wiadomości e-mail oraz dostęp do grupy na facebooku.

Nieco później otrzymasz tradycyjną kartkę pocztową wysłaną z wybranego losowo lub wybranego przez Ciebie miejsca na mojej trasie – prosta i piękna pamiątka, która jeszcze przez wiele lat może Ci przypominać, jak wiele dobra i radości sprawił Twój pozornie drobny gest.

Jeśli próg osiągnie 10 patronów dodam do niego kolejną atrakcję.
50 zł miesięcznie
PAKIET UPOMINKOWY

bo życie składa się z drobiazgów, a te przywiezione z podróży zawsze cieszą najbardziejWpłać 50 złotych co miesiąc przez 6 miesięcy lub dłużej…

Na początek otrzymasz podziękowania w wiadomości e-mail oraz dostęp do grupy na facebooku.

Nieco później otrzymasz pocztą upominek: w którym znajdziesz m.in. gadżety z logo Polska Bajeczna. Oprócz tego otrzymasz pocztą drobny upominek zakupiony w wybranym losowo miejscu na trasie moich podróży.


Jeśli próg osiągnie 10 patronów dodam do niego kolejną atrakcję.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Polska Bajeczna w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Z zawodu bibliotekarz, prywatnie rowerowy podróżnik. Moim największym - jak dotąd - marzeniem - jest wyprawa rowerem dookoła Europy. Właśnie zamierzam je spełnić.

DOPÓKI W COŚ WIERZĘ, WSZYSTKO JEST MOŻLIWE

 

KIM JESTEM?

Nazywam się Michał Słupczyński, mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim w województwie lubuskim. Z zawodu jestem bibliotekarzem i promotorem czytelnictwa, prywatnie rowerowym podróżnikiem. Przejechałem Polskę wzdłuż i wszerz, od Bałtyku do Tatr.  Jestem także autentycznie zakochany w mojej ojczyźnie, polskiej kulturze, literaturze i tradycji.

 

CZYM SIĘ ZAJMUJĘ?

Jestem bibliotekarzem. Chciałem nim zostać już w szkole podstawowej. No i zostałem. Przez 12 lat pracowałem jako bibliotekarz i promotor czytelnictwa w kilku bibliotekach na terenie województwa lubuskiego. Prowadziłem zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym kluby dyskusyjne, lekcje biblioteczne, spotkania autorskie. Organizowałem imprezy plenerowe, przedstawienia teatralne, wycieczki dla dzieci i młodzieży, pozyskiwałem dla Biblioteki środki zewnętrzne.

Mówią: kochaj to, co robisz, a nigdy nie będziesz w pracy. Dlatego słowo „Biblioteka” zawsze zapisuję wielką literą. Bo Biblioteka to moje miejsce mocy!

 

 

DLACZEGO PODRÓŻUJĘ?

Ludzi można podzielić na dwie kategorie – tych, którym nie trzeba tego tłumaczyć i tych, którzy nigdy tego nie zrozumieją.

O wielkich, dalekich podróżach marzyłem, odkąd tylko pamiętam. Ciekawość świata rozbudzały książki, najpierw baśnie, legendy i mity, później powieści podróżniczo-przygodowe. Bardzo lubiłem książki Juliusza Verne’a, ale zdecydowanie największą przygodę przeżyłem wraz z Tomkiem Wilmowskim, bohaterem serii Alfreda Szklarskiego.

Ciągnęło mnie do wielkiego świata, a nie znałem nawet własnego podwórka, co jeszcze w dzieciństwie wytknęła mi koleżanka poznana na obozie w górach. To wydarzenie wywarło ogromny wpływ na wszystkie moje późniejsze decyzje. Odtąd kierowało mną przysłowie: „cudze chwalicie, swego nie znacie”, dlatego postanowiłem, że dalej w świat wyruszę dopiero wtedy, kiedy „swoje” będę znał jak własną kieszeń. Naiwnie myślałem, że potrwa to chwilę, bo co ciekawego jest w Polsce?

12 lat spędziłem na podróżach przez Polskę od Bałtyku do Tatr, od Świnoujścia do Wołosatego i od Sudetów po Suwalszczyznę, przez środek i dookoła. Teraz mogę jechać w świat i „chwalić cudze”, bo „swoje” znam od podszewki. Mam z tego wielką satysfakcję.

 

DLACZEGO ROWER?

Samochód, pociąg i samolot są wygodne i szybkie w przemieszczaniu z miejsca na miejsce, ale mają wiele ograniczeń, a przede wszystkim odgradzają od świata, przez co nie można go doznawać wszystkimi zmysłami. Z tych trzech najbardziej lubię podróżować pociągiem, tylko że nie wszędzie można nim dojechać.

Co innego rower… bez szyby, spalin, hałasu, zawrotnych kosztów, słowem bez ograniczeń. Mówią, że rower daje wolność, i mają rację. Rower jest dla tych, których celem jest podróż.

 

Cele Autora

Cel główny: REAZLIZACJA PROJEKTU POLSKA BAJECZNA
  • 1 zł miesięcznie
  • 1 zł brakuje
0%
Podczas wyprawy będę realizował projekt POLSKA BAJECZNA, który sam wymyśliłem. Celem projektu jest promocja polskiego dziedzictwa kulturowego, w szczególności legend i baśni ludowych z różnych regionów geograficznych. Legendy te łączą się z historycznymi wydarzeniami, miejscami, i postaciami, tym samym niejako przy okazji pozwalają popularyzować wiedzę o polskiej historii, przyrodzie i literaturze.
Projekt jest adresowany przede wszystkim do rodzin z dziećmi, ale także do młodzieży i dorosłych.

O wyprawie dookoła Europy marzyłem od wielu lat, jednak najpierw postanowiłem dokładnie poznać mój własny kraj, który okazał się piękniejszy niż mogłem przypuszczać. I tak powstał projekt Polska Bajeczna. Teraz w czasie wyprawy będę się zajmował popularyzacją polskich legend i baśni ludowych we wszystkich krajach na swojej trasie. Czy mieszkańcy Europy znają polskie legendy? Wkrótce się przekonamy.

Ważne: na ten cel nie zbieram funduszy – jest on niejako zapłatą za drugi cel główny – swoją pracą poprzez działania edukacyjno-promocyjne, najpierw w Polsce (gdzie sam sfinansowałem całość przedsięwzięcia), a następnie w Europie chcę z jednej strony odwdzięczyć się za dobro, które od innych ludzi otrzymałem, otrzymuję i otrzymam w przyszłości, a z drugiej strony chcę zrobić wszystko, co mogę, żeby odmienić na lepsze postrzeganie Polski, polskiej kultury i tradycji, zarówno w kraju, jak i za granicą.


Więcej informacji o projekcie na stronie polskabajeczna.plCel główny: SAMOTNA ROWEROWA WYPRAWA DOOKOŁA EUROPY
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 1 000 zł brakuje
0%
Moje największe – jak dotąd – marzenie. Zamierzam przejechać łącznie ponad 50.000 km – w pięciu etapach po około 10 tysięcy km i pół roku każdy.

Pierwszy rok wyprawy już za mną, chociaż z powodu pandemii musiałem poczekać rok dłużej na tę wspaniałą chwilę. W końcu 21 marca 2021 roku wyruszyłem w podróż przez Europę Północną - w tym Litwę, Łotwę, Estonię, Finlandię, Norwegię, Szwecję i Danię. Do domy wróciłem 9 października. W ciągu dokładnie 202 dni pokonałem na rowerze dokładnie 9.135 km.

Teraz szykuję się do kolejnego etapu, jakim będzie objechanie Europy Południowo-Zachodniej - na swojej trasie chcę przejechać przez Niemcy, Holandię, Belgię i Luksemburg, Wielką Brytanię i Irlandię, Francję, Hiszpanię i Portugalię oraz Andorę i Monako, następnie przez Włochy i kraje alpejskie - Szwajcarię, Lichtenstein i Austrię.

Pandemia nauczyła mnie ostrożności przy planowaniu, jednak jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli to w tę podróż chcę wyruszyć na początku 2023 roku. Pół roku w podróży spodobało mi się tak bardzo, że następnym razem chcę podróżować jeszcze dłużej i opisaną wyżej trasę objechać w ciągu półtora roku.

Właściwie to jestem tak zafiksowany, że i tak pojadę – choć oczywiście bez Waszej pomocy będzie mi o wiele trudniej.

Dlatego bardzo proszę: pomóżcie!


Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Polska Bajeczna już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
10 zł
Bernadetta Rojek
Bernadetta Rojek
5 zł
Olga Fabianiak
Olga Fabianiak
20 zł
Agnieszka  Majchrzak
Agnieszka Majchrzak
10 zł
Michał Wojciechowski
Michał Wojciechowski
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.