Polska Bajeczna

W Patronite od 12.11.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 3491

Liczba Patronów: 3114

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
10 miesięcznie
945 łącznie

Cel główny: SAMOTNA ROWEROWA WYPRAWA DOOKOŁA EUROPY

1 000 zł

miesięcznie

1%

osiągnięto

990 zł

brakuje

Moje największe – jak dotąd – marzenie. Zamierzam przejechać łącznie ponad 50.000 km – w pięciu etapach po około 10 tysięcy km i pół roku każdy.

Pierwszy rok wyprawy już za mną, chociaż z powodu pandemii musiałem poczekać rok dłużej na tę wspaniałą chwilę. W końcu 21 marca 2021 roku wyruszyłem w podróż przez Europę Północną - w tym Litwę, Łotwę, Estonię, Finlandię, Norwegię, Szwecję i Danię. Do domy wróciłem 9 października. W ciągu dokładnie 202 dni pokonałem na rowerze dokładnie 9.135 km.

Teraz szykuję się do kolejnego etapu, jakim będzie objechanie Europy Południowo-Zachodniej - na swojej trasie chcę przejechać przez Niemcy, Holandię, Belgię i Luksemburg, Wielką Brytanię i Irlandię, Francję, Hiszpanię i Portugalię oraz Andorę i Monako, następnie przez Włochy i kraje alpejskie - Szwajcarię, Lichtenstein i Austrię.

Pandemia nauczyła mnie ostrożności przy planowaniu, jednak jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli to w tę podróż chcę wyruszyć na początku 2023 roku. Pół roku w podróży spodobało mi się tak bardzo, że następnym razem chcę podróżować jeszcze dłużej i opisaną wyżej trasę objechać w ciągu półtora roku.

Właściwie to jestem tak zafiksowany, że i tak pojadę – choć oczywiście bez Waszej pomocy będzie mi o wiele trudniej.

Dlatego bardzo proszę: pomóżcie!


Cel główny: REAZLIZACJA PROJEKTU POLSKA BAJECZNA

1 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Podczas wyprawy będę realizował projekt POLSKA BAJECZNA, który sam wymyśliłem. Celem projektu jest promocja polskiego dziedzictwa kulturowego, w szczególności legend i baśni ludowych z różnych regionów geograficznych. Legendy te łączą się z historycznymi wydarzeniami, miejscami, i postaciami, tym samym niejako przy okazji pozwalają popularyzować wiedzę o polskiej historii, przyrodzie i literaturze.
Projekt jest adresowany przede wszystkim do rodzin z dziećmi, ale także do młodzieży i dorosłych.

O wyprawie dookoła Europy marzyłem od wielu lat, jednak najpierw postanowiłem dokładnie poznać mój własny kraj, który okazał się piękniejszy niż mogłem przypuszczać. I tak powstał projekt Polska Bajeczna. Teraz w czasie wyprawy będę się zajmował popularyzacją polskich legend i baśni ludowych we wszystkich krajach na swojej trasie. Czy mieszkańcy Europy znają polskie legendy? Wkrótce się przekonamy.

Ważne: na ten cel nie zbieram funduszy – jest on niejako zapłatą za drugi cel główny – swoją pracą poprzez działania edukacyjno-promocyjne, najpierw w Polsce (gdzie sam sfinansowałem całość przedsięwzięcia), a następnie w Europie chcę z jednej strony odwdzięczyć się za dobro, które od innych ludzi otrzymałem, otrzymuję i otrzymam w przyszłości, a z drugiej strony chcę zrobić wszystko, co mogę, żeby odmienić na lepsze postrzeganie Polski, polskiej kultury i tradycji, zarówno w kraju, jak i za granicą.


Więcej informacji o projekcie na stronie polskabajeczna.plZostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Bernadetta Rojek
Bernadetta Rojek
Próg: 5 zł
Olga Fabianiak
Olga Fabianiak
Próg: 20 zł
Agnieszka  Majchrzak
Agnieszka Majchrzak
Próg: 10 zł
Michał Wojciechowski
Michał Wojciechowski
Próg: 20 zł