Polska Bajeczna

W Patronite od 12.11.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2929

Liczba Patronów: 3138

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
10 miesięcznie
845 łącznie
Z zawodu bibliotekarz, prywatnie rowerowy podróżnik. Moim największym - jak dotąd - marzeniem - jest wyprawa rowerem dookoła Europy. Właśnie zamierzam je spełnić.

O Autorze

DOPÓKI W COŚ WIERZĘ, WSZYSTKO JEST MOŻLIWE

 

KIM JESTEM?

Nazywam się Michał Słupczyński, mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim w województwie lubuskim. Z zawodu jestem bibliotekarzem i promotorem czytelnictwa, prywatnie rowerowym podróżnikiem. Przejechałem Polskę wzdłuż i wszerz, od Bałtyku do Tatr.  Jestem także autentycznie zakochany w mojej ojczyźnie, polskiej kulturze, literaturze i tradycji.

 

CZYM SIĘ ZAJMUJĘ?

Jestem bibliotekarzem. Chciałem nim zostać już w szkole podstawowej. No i zostałem. Przez 12 lat pracowałem jako bibliotekarz i promotor czytelnictwa w kilku bibliotekach na terenie województwa lubuskiego. Prowadziłem zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym kluby dyskusyjne, lekcje biblioteczne, spotkania autorskie. Organizowałem imprezy plenerowe, przedstawienia teatralne, wycieczki dla dzieci i młodzieży, pozyskiwałem dla Biblioteki środki zewnętrzne.

Mówią: kochaj to, co robisz, a nigdy nie będziesz w pracy. Dlatego słowo „Biblioteka” zawsze zapisuję wielką literą. Bo Biblioteka to moje miejsce mocy!

 

 

DLACZEGO PODRÓŻUJĘ?

Ludzi można podzielić na dwie kategorie – tych, którym nie trzeba tego tłumaczyć i tych, którzy nigdy tego nie zrozumieją.

O wielkich, dalekich podróżach marzyłem, odkąd tylko pamiętam. Ciekawość świata rozbudzały książki, najpierw baśnie, legendy i mity, później powieści podróżniczo-przygodowe. Bardzo lubiłem książki Juliusza Verne’a, ale zdecydowanie największą przygodę przeżyłem wraz z Tomkiem Wilmowskim, bohaterem serii Alfreda Szklarskiego.

Ciągnęło mnie do wielkiego świata, a nie znałem nawet własnego podwórka, co jeszcze w dzieciństwie wytknęła mi koleżanka poznana na obozie w górach. To wydarzenie wywarło ogromny wpływ na wszystkie moje późniejsze decyzje. Odtąd kierowało mną przysłowie: „cudze chwalicie, swego nie znacie”, dlatego postanowiłem, że dalej w świat wyruszę dopiero wtedy, kiedy „swoje” będę znał jak własną kieszeń. Naiwnie myślałem, że potrwa to chwilę, bo co ciekawego jest w Polsce?

12 lat spędziłem na podróżach przez Polskę od Bałtyku do Tatr, od Świnoujścia do Wołosatego i od Sudetów po Suwalszczyznę, przez środek i dookoła. Teraz mogę jechać w świat i „chwalić cudze”, bo „swoje” znam od podszewki. Mam z tego wielką satysfakcję.

 

DLACZEGO ROWER?

Samochód, pociąg i samolot są wygodne i szybkie w przemieszczaniu z miejsca na miejsce, ale mają wiele ograniczeń, a przede wszystkim odgradzają od świata, przez co nie można go doznawać wszystkimi zmysłami. Z tych trzech najbardziej lubię podróżować pociągiem, tylko że nie wszędzie można nim dojechać.

Co innego rower… bez szyby, spalin, hałasu, zawrotnych kosztów, słowem bez ograniczeń. Mówią, że rower daje wolność, i mają rację. Rower jest dla tych, których celem jest podróż.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Bernadetta Rojek
Bernadetta Rojek
Próg: 5 zł
Olga Fabianiak
Olga Fabianiak
Próg: 20 zł
Agnieszka  Majchrzak
Agnieszka Majchrzak
Próg: 10 zł
Michał Wojciechowski
Michał Wojciechowski
Próg: 20 zł
Konrad Maciążek
Konrad Maciążek
Próg: 20 zł