Polska Bajeczna

W Patronite od 12.11.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2405

Liczba Patronów: 2384

Zostań Patronem
1 patron
10 miesięcznie
725 łącznie
Z zawodu bibliotekarz, prywatnie rowerowy podróżnik. Moim największym - jak dotąd - marzeniem - jest wyprawa rowerem dookoła Europy. Właśnie zamierzam je spełnić.

O Autorze

Nazywam się Michał Słupczyński i jestem autorem projektu podróżniczego Polska Bajeczna. Wiosną 2021 roku wyruszam na samotną wyprawę rowerową dookoła Europy, a w czasie tej wyprawy będę się zajmował popularyzacją polskich legend i baśni ludowych we wszystkich krajach na swojej trasie.
 
My name is Michał Słupczyński and I am the author of the travel project Fabulous Poland . In spring 2021 I will set off on a lonely bicycle trip around Europe, and during this trip I will be popularizing Polish legends and folk tales in all countries on my route.
 
W roku 2021 chcę objechać Europę Północną. Wyruszam z Polski 5 kwietnia przez Litwę, Łotwę, Estonię, Rosję, Finlandię, Norwegię, Szwecję, Danię i Niemcy.
 
In 2021 I am making a cycling trip through North Europe. I am starting from Poland on April 5, 2020 through Lithuania, Latvia, Estonia, Russia, Finland, Norway, Sweden, Denmark and Germany.
 
O wyprawie dookoła Europy marzyłem od wielu lat, jednak najpierw postanowiłem dokładnie poznać mój własny kraj, który okazał się piękniejszy niż mogłem przypuszczać. I tak powstał projekt Polska Bajeczna – bo wielu ludzi wraca z różnych stron świata i pokazuje innym, jak pięknie jest tam, gdzie byli. Teraz ja opowiem światu jak pięknie jest w Polsce.
 
I have dreamed about traveling around Europe for many years, but first I had decided to get to know my own country thoroughly, which turned out to be more beautiful than I could have imagined. And this is how the Fabulous Poland project came about - because many people return from different parts of the world and show others how beautiful it is where they travelled. Now I will tell the world how beautiful is Poland.
 
 

O PROJEKCIE / ABOUT THE PROJECT

Polska Bajeczna to projekt podróżniczy, którego celem jest promocja polskiego dziedzictwa kulturowego, w szczególności legend i baśni ludowych z różnych regionów geograficznych. Legendy te łączą się z historycznymi wydarzeniami, miejscami, i postaciami, tym samym niejako przy okazji pozwalają popularyzować wiedzę o polskiej historii, przyrodzie i literaturze.
 
Poland Fabulous is a travel project whose goal is to promote Polish cultural heritage, in particular folk legends and fairy tales from various geographical regions. These legends help disseminate knowledge about Polish history, nature and literature.
 
 

ZOSTAŃ MOIM PATRONEM / BECOME MY PATRON

Zwracam się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Niewiele trzeba, aby wiele zrobić, bo nawet nieduże kwoty to dla mnie duża pomoc – jedna osoba tego nie odczuje, a im więcej będzie chętnych do pomocy, tym szybciej uzbieram potrzebne środki.
 
I cordially ask all people wishing to help me in this project. It doesn't take much to do a lot, and I will be gracefull for even small amount – one person won't feel it, and when there is more people wanting to help me, then I raise faster the necessary funds.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł