Ukraina potrzebuje naszej pomocy - w ukraińskich szpitalnych magazynach brakuje podstawowych produktów. Bez nich lekarze nie mogą skutecznie udzielać pomocy medycznej. Dlatego wspólnie z Polską Misją Medyczną zorganizowaliśmy specjalną aukcję charytatywną. Z zebranych środków zakupimy potrzebne leki i opatrunki. PMM współpracuje z Polskim Zespołem Humanitarnym i ukraińskim Czerwonym Krzyżem, żeby zapewnić jak najskuteczniejsze dotarcie z pomocą.
W ubiegły piątek Kuba Strzyczkowski prowadził dzielnie licytację na antenie - podczas audycji wylicytowaliśmy:
Razem tego wieczoru dzięki Państwa hojności z licytacji antenowych, wpłat na konto fundacji i na specjalnym profilu na Patronite zebraliśmy ponad 248 000 złotych, ale to nie koniec - już wtedy kwota z trwających aukcji na Allegro Charytatywni przekraczała 33 000 złotych!
Dziś zakończyły się pierwsze z aukcji, a większość kończy się jutro. Co jeszcze można wylicytować?
To chyba najbardziej niepozorna pamiątka z podróży, jaką kiedykolwiek dostałem. To było zaraz na początku mojej przygody z dziennikarstwem. Jako młody adept, ćwiczący się jeszcze w pisaniu serwisów ekonomicznych siedziałem w newsroomie i montowałem jakieś nagranie.
Nagle przy biurku pojawił się Ernest Zozuń i położył mały, plastikowy żetonik na stół. W pierwszej chwili pomyślałem, że to żeton do sklepowego wózka. - Masz, na pamiątkę - rzucił od niechcenia. Ernest właśnie wrócił z Kijowa, gdzie był w którąś rocznicę wydarzeń na Majdanie.
Właściwie to nie wiem czemu zatrzymałem ten drobiazg i trzymałem go w szafce przez jakieś 13 lat. Może dlatego, że nie wierzyłem w historię Ernesta i chciałem na własne oczy przekonać się jak funkcjonują analogowe bramki do metra na plastikowe żetony? Może dlatego, że naprawdę chciałem wykorzystać go jako żeton do wózka? Może dlatego, że lubię Ernesta? - Dziś już jasne dlaczego. - Tak historię przedmiotu aukcji opowiada Paweł Sołtys
Tetrapody z Mariupola od Ernesta Zozunia
Trzy Tetrapody z Mariupola... W czasach pokoju wielki betonowe tetrapody zatrzymywały fale na falochronach, ale w czasie wojny zatrzymywały czołgi. Gdy po 2014 roku część z nich przestała spełniać swoją rolę - nie usunięto ich z ulic i dróg, a pomalowano w rozmaite wzory. Stały się też symbolem miasta i pamiątką. Marina Czerepczenko artystka plastyczka stworzyła pracownię, z której wychodzą małe i duże, i średnie też, ręcznie malowane "Tetrapody". To z pracowni pochodzą te przedmioty - jeden z symbolami Mariupola, drugi w kwiaty a trzeci biały, na którym ekipa popołudniówki specjalnie dla kogoś kto je wylicytuje stworzy jakiś malunek!
Nietuzinkowy zestaw sportowych pamiątek z lat 70., kolekcjonowanych przez dziadka mojego męża. Był on działaczem rzeszowskiego sportu. Licytowane przedmioty otrzymał podczas wydarzeń, których dotyczą.
Są to m.in.:
proporczyk z podpisami siatkarzy, którzy 17 grudnia 1972 r. zagrali w meczu 1/8 finału Pucharu Europy. Real Madryt przegrał wtedy z Resovią Rzeszów 0:3.
proporczyk z jednego z najsłynniejszych spotkań w historii całej polskiej piłki, meczu Stali Mielec z Realem Madryt, rozegranego w Mielcu, 15 września 1976 roku, z udziałem takich gwiazd, jak Santillana, Jose Antonio Camacho, Vicente Del Bosque, Paul Breitner, czy po stronie gospodarzy Henryk Kasperczak i Grzegorz Lato.
proporczyk z dwumeczu Stal Mielec – Hamburger SV, z sezonu 1975/1976, w którym Stal doszła aż do ćwierćfinału Pucharu UEFA.
Koszulka Tomasza Kędziory z Dynamo Kijów od Mateusza Kuźniewskiego
Koszulkę dostałem w prezencie od kolegi z Poznania, który - podobnie jak ja - jest kibicem Lecha Poznań. To koszulka Dynama Kijów z rozgrywek Ligi Europy z sezonu 2018/2019 z podpisem Tomasza Kędziory. Kędziora w 2017 roku przeszedł z Lecha do Dynama. To jeden z tych wychowanków Lecha, którzy trafili też do reprezentacji Polski. Na swoim koncie ma już 26 występów w biało-czerwonych barwach. Kędziora razem z rodziną kilka dni temu zdołał przemieścić się z Kijowa przez Lwów do Polski. W Ukrainie zostało wielu jego przyjaciół. - Już po pierwszych odgłosach eksplozji zdałem sobie sprawę, że jestem w centrum niebezpiecznych wydarzeń. Ukraina jest dla mnie jak druga ojczyzna. Jestem pełen podziwu, jak jej mieszkańcy walczą o wolność i demokratyczne wartości oraz dumny z postawy Polaków, którzy potrafią się zjednoczyć i skutecznie nieść pomoc w geście solidarności - napisał Kędziora w mediach społecznościowych już po powrocie do kraju. Ta koszulka to jedna z moich cenniejszych piłkarskich pamiątek. Serdecznie zapraszam do licytowania.
- Mateusz Kuźniewski
Tryptyk Revival od Żanety Auler
- Kalifornia dla Ukrainy. Z daleka, ale też z głębi serca, przekazuję na aukcję obraz autorstwa mojego męża. Tryptyk zatytułowany Revival czyli Odnowienie. Hugo Auler to artysta pochodzenia brazylijsko-amerykańskiego. Chwała Ukrainie, dobro zwycięży! - Tak do licytacji zaprasza Żaneta Auler.
Audycja Max 357 od Piotra Kaczkowskiego
- Zapraszam Państwa do licytacji specjalnej godzinnej audycji Max 357, dla jednego wyjątkowego słuchacza - zwycięzcy lub osoby przez niego wskazanej. Audycję przygotuję w oparciu o gust muzyczny adresata i prześlę tej jedynej osobie. Obiecuję bardzo się postarać. Zaoferowana najwyższa kwota przeznaczona zostanie na pomoc Ukrainie za pośrednictwem Polskiej Misji Medycznej. Liczę na Państwa zaangażowanie.
- Piotr Kaczkowski
Cegiełka plakat wsparcia dla Ukrainy
Dla naszych darczyńców przygotowaliśmy w podziękowaniu specjalny plakat. Jest w dwóch wersjach - kolorowej i czarno-białej. Można wydrukować i gdzieś powiesić, można dać dzieciom do pokolorowania lub wykorzystać jak tylko macie ochotę.
Trwa ładowanie...