Nasze aukcje dla Ukrainy na Allegro Charytatywni finiszują!

Obrazek posta

Ukraina potrzebuje naszej pomocy - w ukraińskich szpitalnych magazynach brakuje podstawowych produktów. Bez nich lekarze nie mogą skutecznie udzielać pomocy medycznej. Dlatego wspólnie z Polską Misją Medyczną zorganizowaliśmy specjalną aukcję charytatywną. Z zebranych środków zakupimy potrzebne leki i opatrunki. PMM współpracuje z Polskim Zespołem Humanitarnym i ukraińskim Czerwonym Krzyżem, żeby zapewnić jak najskuteczniejsze dotarcie z pomocą.

 

W ubiegły piątek Kuba Strzyczkowski prowadził dzielnie licytację na antenie - podczas audycji wylicytowaliśmy:

 • Fotografię z granicy ukraińsko-polskiej, autorstwa Wojciecha Grzędzińskiego (laureata World Press Photo) - za 8357 zł (wygrał Pan Jacek)
 • „Wyszywankę" od Roberta Makłowicza - haftowaną, tradycyjną ukraińską koszulę - za 20 000 zł (wygrał Pan Radosław, który zaprosił również Helen na wspólną herbatkę, a książkę odstąpił swojej konkurentce)
 • Egzemplarz egzemplarz książki „Cafe Museum” - za 10 000 zł (Pani Marta)
 • Zwiedzanie radia z posiłkiem - za 10 500 zł (wygrał Pan Mirosław)
 • Deskę z litego drewna z logo Radia 357 - za 3357 zł (Pan Radomir)
 • Kubek 357 - za 12 357 zł (wygrał Pan Piotr)
 • Skarpetki 357 - za 1357 zł (Pan Mateusz)
 • Zestaw filmowy od Agnieszki Holland i Olega Sencowa - za 4333 zł (wygrał Pan Piotr)
 • Kawa 357 - za 1357 zł (Pan Krzysztof)
 • Opaskę kapitańską w barwach ukraińskich od Roberta Lewandowskiego - dokładnie tę, którą założył w meczu przeciwko Eintrachtowi Frankfurt w sobotę 26.02.22, jako gest solidarności z Ukraińcami - za 27 000 zł (wygrał Pan Adnan, który odstąpił swojemu konkurentowi tekturową podobiznę Roberta)
 • Tekturową postać Roberta Lewandowskiego - za 16 357 zł (Pan Stanisław)


Razem tego wieczoru dzięki Państwa hojności z licytacji antenowych, wpłat na konto fundacji i na specjalnym profilu na Patronite zebraliśmy ponad 248 000 złotych, ale to nie koniec - już wtedy kwota z trwających aukcji na Allegro Charytatywni przekraczała 33 000 złotych!

Dziś zakończyły się pierwsze z aukcji, a większość kończy się jutro. Co jeszcze można wylicytować?

 • Specnaz Wikotra Suworowa od Andrzeja Rudke
  „Specnaz” z autografem autora. Historia rosyjskich wojsk specjalnych autorstwa Wiktora Suworowa - legendarnego szpiega, jednego z najostrzejszych krytyków Putina - tę książkę oferuje Państwu Andrzej Rudke.

 • Paczka pokojowego metalu od Cichego
  Zestaw dla kolekcjonerów, świrów, wariatów. Zestaw, który jest marzeniem wielu fanów ostrego grania. Składający się z trzech części, ale łącznie mamy tu… 5 CD, 7 płyt winylowych i jeden winylowy singiel. Autograf, przypinki, plakaty, gazety – to wszystko bezcenne.
  Paczka składa się z trzech części
  :point_right::skin-tone-3:Część I: Metallica - …And Justice For All czyli płyta z mocnym, antywojennym przekazem. Płyta, na której jest wstrząsający „One”. I płyta z autografem samego Kirka Hammetta.
  :point_right::skin-tone-3:Część II: Black Sabbath „Sabotage” Super Deluxe Zestaw fanowski zawierający cztery płyty CD 1 – original album (2021 – Remaster) CD 2 – North American Tour Live ’75 part I CD 3 – North American Tour Live ’75 part II CD 4 – Japanese Single
  :point_right::skin-tone-3:Część III: Szok dla fanów czyli zestaw winyli (7 płyt długogrających i singiel) Motörhead Made in 1979 Dodatkowo w zestawie gazeta, przypinki, gadżety.

 • Michał Olszański W cztery oczy
  - Od wielu lat zapraszam ludzi, których historia życia jest ciekawa i warta opowieści. Najpierw była to Godzina Prawdy w Trójce teraz audycja W 4 oczy w radiu 357. Wierzę, że każdy człowiek ma swoją fascynującą opowieść. Zapraszam zatem do udziału w licytacji na rzecz naszych braci Ukraińców, czekam na Twoją opowieść. - opowiada sam Michał Olszański.

 • Zapaska od DAGADANA
  - Przedmiotem aukcji jest tkana ludowa zapaska z obwodu tarnopolskiego, w której Dana Vynnytska  wystąpiła w teledysku nakręconego do pieśni życzeniowej „Shchedryi vechir” (Szczodry wieczór). Zapaska została kupiona w kultowym sklepie kolekcjonerskim z tradycyjnymi ubraniami (Давній народний одяг) we Lwowie. - Zapraszają do licytacji Daga i Dana.

 • Reklama od Jaślara, Błąda i Szubzdy
  - My - Anons, Promos i Naratis, czyli Trzej Markieterowie, od czterech miesięcy z radością przygotowujemy dla Państwa antyreklamy emitowane w cyklu „Reklamy nie mamy”. Dziś przekazujemy na licytację Kampanię Reklamową, w ramach której przygotujemy trzy spoty reklamujące Zwyciężczynię, lub Zwycięzcę tej aukcji.
  Aby na antenie Radia 357 usłyszeć pean na swoją cześć, uroczystą laudację, hymn pochwalny wystarczy wygrać tę licytację. Akcja promocyjna może dotyczyć także krewnych, przyjaciół, ulubionej potrawy, ulubionego hobby, ukochanego zwierzaka. Na pewno uda nam się spełnić Państwa oczekiwania, proszę tylko wygrać tę aukcję.
  Nasze reklamy to zabawa, Państwa pomoc to wielka rzecz. - Tak reklamują tę aukcję Filip Jaślar, Łukasz Błąd i Kszysztof Szubzda.

 • Ścieżka dźwiękowa z Katarzyną Borowiecką
  - Zapraszam do poprowadzenia razem ze mną Ścieżki Dźwiękowej, w której nie tylko zagramy muzykę pochodzącą z ekranu, ale też porozmawiamy o filmach naszego życia.
  Do tego spotkania z radością dorzucę niespodziankę - zestaw 5 filmów na ukojenie nerwów. Na DVD i z własnoręcznie przeze mnie zawiązaną kokardą ;) - Tak do licytacji zaprasza Katarzyna Borowiecka

 • Żeton do kijowskiego metra od Pawła Sołtysa

  To chyba najbardziej niepozorna pamiątka z podróży, jaką kiedykolwiek dostałem. To było zaraz na początku mojej przygody z dziennikarstwem. Jako młody adept, ćwiczący się jeszcze w pisaniu serwisów ekonomicznych siedziałem w newsroomie i montowałem jakieś nagranie.
  Nagle przy biurku pojawił się Ernest Zozuń i położył mały, plastikowy żetonik na stół. W pierwszej chwili pomyślałem, że to żeton do sklepowego wózka. - Masz, na pamiątkę - rzucił od niechcenia. Ernest właśnie wrócił z Kijowa, gdzie był w którąś rocznicę wydarzeń na Majdanie.
  Właściwie to nie wiem czemu zatrzymałem ten drobiazg i trzymałem go w szafce przez jakieś 13 lat. Może dlatego, że nie wierzyłem w historię Ernesta i chciałem na własne oczy przekonać się jak funkcjonują analogowe bramki do metra na plastikowe żetony? Może dlatego, że naprawdę chciałem wykorzystać go jako żeton do wózka? Może dlatego, że lubię Ernesta? - Dziś już jasne dlaczego. 
  - Tak historię przedmiotu aukcji opowiada Paweł Sołtys

 • Odbitka fotografii od Rafała Gontarza
  Przedmiotem tej aukcji jest fotografia zrobiona w lutym w Los Angeles. Odbitka o wymiarach 30x45 cm jest jedyną w tym formacie, która będzie kiedykolwiek wykonana. Zdjęcie zrobione tuż przed wojną jest pracą minimalistyczną, której historię opowiadają jedynie 3 elementy: budynki i sterowiec oświetlone zachodzącym słońcem. Zdjęcie, obok walorów estetycznych, posiada również wartość sentymentalną: ostatnia praca zrobiona przed odejściem dawnego świata.

 • Tetrapody z Mariupola od Ernesta Zozunia
  Trzy Tetrapody z Mariupola... W czasach pokoju wielki betonowe tetrapody zatrzymywały fale na falochronach, ale w czasie wojny zatrzymywały czołgi. Gdy po 2014 roku część z nich przestała spełniać swoją rolę - nie usunięto ich z ulic i dróg, a pomalowano w rozmaite wzory. Stały się też symbolem miasta i pamiątką. Marina Czerepczenko artystka plastyczka stworzyła pracownię, z której wychodzą małe i duże, i średnie też, ręcznie malowane "Tetrapody". To z pracowni pochodzą te przedmioty - jeden z symbolami Mariupola, drugi w kwiaty a trzeci biały, na którym ekipa popołudniówki specjalnie dla kogoś kto je wylicytuje stworzy jakiś malunek!

 • Zestaw kolekcji sportowej od Ewy Koch

  Nietuzinkowy zestaw sportowych pamiątek z lat 70., kolekcjonowanych przez dziadka mojego męża. Był on działaczem rzeszowskiego sportu. Licytowane przedmioty otrzymał podczas wydarzeń, których dotyczą.
  Są to m.in.:
  :point_right::skin-tone-3: proporczyk z podpisami siatkarzy, którzy 17 grudnia 1972 r. zagrali w meczu 1/8 finału Pucharu Europy. Real Madryt przegrał wtedy z Resovią Rzeszów 0:3.
  :point_right::skin-tone-3: proporczyk z jednego z najsłynniejszych spotkań w historii całej polskiej piłki, meczu Stali Mielec z Realem Madryt, rozegranego w Mielcu, 15 września 1976 roku, z udziałem takich gwiazd, jak Santillana, Jose Antonio Camacho, Vicente Del Bosque, Paul Breitner, czy po stronie gospodarzy Henryk Kasperczak i Grzegorz Lato.
  :point_right::skin-tone-3: proporczyk z dwumeczu Stal Mielec – Hamburger SV, z sezonu 1975/1976, w którym Stal doszła aż do ćwierćfinału Pucharu UEFA.

 • Koszulka Tomasza Kędziory z Dynamo Kijów od Mateusza Kuźniewskiego
  Koszulkę dostałem w prezencie od kolegi z Poznania, który - podobnie jak ja - jest kibicem Lecha Poznań. To koszulka Dynama Kijów z rozgrywek Ligi Europy z sezonu 2018/2019 z podpisem Tomasza Kędziory. Kędziora w 2017 roku przeszedł z Lecha do Dynama. To jeden z tych wychowanków Lecha, którzy trafili też do reprezentacji Polski. Na swoim koncie ma już 26 występów w biało-czerwonych barwach. Kędziora razem z rodziną kilka dni temu zdołał przemieścić się z Kijowa przez Lwów do Polski. W Ukrainie zostało wielu jego przyjaciół. - Już po pierwszych odgłosach eksplozji zdałem sobie sprawę, że jestem w centrum niebezpiecznych wydarzeń. Ukraina jest dla mnie jak druga ojczyzna. Jestem pełen podziwu, jak jej mieszkańcy walczą o wolność i demokratyczne wartości oraz dumny z postawy Polaków, którzy potrafią się zjednoczyć i skutecznie nieść pomoc w geście solidarności - napisał Kędziora w mediach społecznościowych już po powrocie do kraju. Ta koszulka to jedna z moich cenniejszych piłkarskich pamiątek. Serdecznie zapraszam do licytowania.
  - Mateusz Kuźniewski

 • Tryptyk Revival od Żanety Auler
  - Kalifornia dla Ukrainy. Z daleka, ale też z głębi serca, przekazuję na aukcję obraz autorstwa mojego męża. Tryptyk zatytułowany Revival czyli Odnowienie. Hugo Auler to artysta pochodzenia brazylijsko-amerykańskiego. Chwała Ukrainie, dobro zwycięży!  - Tak do licytacji zaprasza Żaneta Auler.

 • Box z płytami Sting 25 YEARS od Marty Kuli
  Box kolekcjonerski, który ukazał się na 25-lecie pracy artystycznej Stinga. Wyjątkowy album z wieloma niepublikowanymi wcześniej fotografiami i osobistymi zapiskami Artysty i przede wszystkie - 3 płyty CD z wyborem Stinga jego Best of (wśród wyborów - ciekawe nagrania koncertowe) plus płyta DVD z zapisem koncertu Live At Irving Plaza. Pięknie wydany i przede wszystkim - dziś już trudno dostępny box ;) - Tak zachęca Marta Kula

 • Audycja Max 357 od Piotra Kaczkowskiego
  - Zapraszam Państwa do licytacji specjalnej godzinnej audycji Max 357, dla jednego wyjątkowego słuchacza - zwycięzcy lub osoby przez niego wskazanej. Audycję przygotuję w oparciu o gust muzyczny adresata i prześlę tej jedynej osobie. Obiecuję bardzo się postarać. Zaoferowana najwyższa kwota przeznaczona zostanie na pomoc Ukrainie za pośrednictwem Polskiej Misji Medycznej. Liczę na Państwa zaangażowanie.
  - Piotr Kaczkowski

 • Udział w Do Dechy i przejażdżka wybranym samochodem!
  - To może być niezwykła okazja, by przejechać się z ekipą do Dechy nie tylko na falach eteru, ale także wybranym przez siebie autem. Samochód musi być nowy i dostępny w Polsce, a zwycięzca będzie mógł podróżować na prawym fotelu. Michał Gąsiorowski i Marcin Klimkowski zadbają o to, by to był niezwykły dzień dla zwycięzcy. - Gąs i Klimek

 • Cegiełka plakat wsparcia dla Ukrainy
  Dla naszych darczyńców przygotowaliśmy w podziękowaniu specjalny plakat. Jest w dwóch wersjach - kolorowej i czarno-białej. Można wydrukować i gdzieś powiesić, można dać dzieciom do pokolorowania lub wykorzystać jak tylko macie ochotę.

 

licytacje

Zobacz również

Solidarni z Ukrainą - Pan Kuba licytuje!
Przegląd aktualności
Polecenia kulturalne od Katarzyny Borowieckiej

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...