Tomasz Sekielski

W Patronite od 12.02.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 2

liczba Patronów: 5

1856 patronów
62 540 zł miesięcznie
1 936 275 zł łącznie

Krok piąty: koniec wieńczy dzieło

1 000 000 zł

92%

osiągnięto

73 620 zł

brakuje

Po wielu miesiącach prac redakcyjnych i wyjazdach na zdjęcia czas na - mamy nadzieję - wielki finał. Ze zgromadzonym materiałem siadamy na montaż. Tygodnie przeglądania nagrań, spisywania wywiadów, tłumaczeń z kilku języków mają dać znakomity efekt. Ten krok zawiera całą postprodukcję filmu: montaż, mix dźwięku, oprawę graficzną, korekcję koloru, tłumaczenia, napisy, zakup licencji i zdjęć archiwalnych. Chcemy, żeby nasz film był bardzo dobry i dotarł do widzów na całym świecie.

Krok pierwszy: poznaj fakty

200 000 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Ten cel oficjalnie rozpoczyna gromadzenie środków na ostatnią część filmu o pedofilii w kościele

Tym razem nie poprzestajemy na Polsce - ruszamy poza granice naszego kraju... Koniecznie zajrzyj do sekcji "O Autorze" i zobacz, jak szeroko zakrojone będzie nasze wspólne, dziennikarskie śledztwo.

Redakcja - od tego musimy zacząć. Nasz zespół będzie pracował nad filmem minimum przez 12 miesięcy.

Potrzebujemy dokładnej dokumentacji i weryfikacji danych. Taka praca to tony przejrzanych dokumentów, setki rozmów i spotkań. To wszystko generuje koszty ale jest niezbędne dla dokładnego sprawdzenia każdej informacji, która ma się ukazać w filmie.

Chcemy pokazać wyłącznie prawdę. Najpierw jednak musimy wspólnie do niej dotrzeć.

Krok drugi: śledztwo za oceanem

400 000 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Duża część naszego filmu będzie realizowana daleko od polski. Nasz cel minimum to Boston, Meksyk i Dominikana. W każdym z tych miejsc doszło do głośnych, wstrząsających skandali pedofilskich z udziałem duchownych. Czy Papież Polak mógł o tym nie słyszeć? Musimy to sprawdzić.

Wynajmiemy w tych miejscach „fixerów”, którzy znając lokalną specyfikę pomogą nam dotrzeć do prawdy. W każdej z tych lokacji spędzimy minimum tydzień wraz z ekipą zdjęciową.

Krok trzeci: pedofilia w Europie

600 000 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Irlandia, Niemcy, Francja, Holandia… archiwa kościelne kryją wiele tajemnic. Przez lata ukrywana pedofilia skończyła się dla wielu europejskich Kościołów katastrofalnie. Większość pedofilskich skandali w tych państwach miało miejsce w trakcie pontyfikatu Jana Pawła II. Czy mógł o tym nie wiedzieć?

Postaramy się też zajrzeć za kulisy Watykanu. Tam są odpowiedzi na większość naszych pytań.

Krok czwarty: stańmy w prawdzie

800 000 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Hierarchowie polskiego Kościoła nadal nie są gotowi rozliczyć się z pedofilią wśród duchownych. Mimo zachodzących zmian na całym świecie, w Polska nic się w tej materii nie dzieje. A przecież zaniechania sięgają wielu lat wstecz. W tym także całego, przeszło 26-letniego pontyfikatu Jana Pawła II i okresu arcybiskupstwa Karola Wojtyły. W tym czasie działy się straszne dramaty. Najwyższa pora zmierzyć się z prawdą.
Zostań Patronem