Stowarzyszenie Miłośników Szynszyli Małej

3 patronów
70 zł miesięcznie
Stowarzyszenie Miłośników Szynszyli Małej tworzy grupa ludzi z całej Polski, którzy w czasie wolnym od pracy, pomagają potrzebującym szynszylom i ich opiekunom.

O Autorze

Kim jesteśmy i dlaczego działamy?

Jesteśmy grupą ludzi rozsianych po całej Polsce, których połączyła miłość do szynszyli. Założyliśmy Stowarzyszenie, ponieważ chcieliśmy pomagać miłośnikom szynszyli, takim jak my, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji (czy to finansowej, czy związanej z brakiem wystarczającej wiedzy na temat opieki lub z ograniczonym dostępem do lekarzy specjalistów). Wierzymy, że dzięki naszemu wsparciu, osoby te nie będą musiały wybierać między oddaniem swojej szynszyli do adopcji, a pozostawieniem jej u siebie. Sytuacje te często są tymczasowe i chwilowa pomoc umożliwia zwierzęciu powrót do zdrowia pod czujnym okiem kochającego opiekuna zamiast, stresujących szynszylę częstych zmian opiekunów.
Od początku istnienia Stowarzyszenia widzimy ogromny potencjał w dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem. Stopniowo, ale systematycznie chcemy przyczyniać się do poprawy bytu i warunków życiowych adoptowanych i kupionych szynszyli. Wierzymy, że poprzez edukację, budując świadomość przyszłych i obecnych opiekunów szynszyli w sferze opieki, żywienia i leczenia zwalczamy bezdomność zwierząt.

Co robimy?

Prowadzimy kampanie edukacyjne, zbliżamy do siebie opiekunów i weterynarzy w całym kraju, opracowujemy broszury, ulotki. Mobilizujemy do dzielenia się swoim doświadczeniem. Prowadzimy facebookową grupę oraz wywiady z lekarzami weterynarii. Bierzemy udział w wystawach, odczytach oraz dniach otwartych na uczelniach. Organizujemy zajęcia dla studentów uczelni tematycznych.

Prowadzimy też Kasztel - dom tymczasowy dla szynszyli, który nieustannie tętni życiem wesołych zwierzaków z często niewesołą przeszłością. Wspieramy opiekunów tymczasowych i stałych, poprzez organizowanie wizyt weterynaryjnych, jak również poprzez dzielenie się wiedzą na temat zdrowia, żywienia, czy opieki nad szynszylami.

Jesteśmy również wydawcą poradnika Z szynszylą pod jednym dachem napisanym przez doświadczonych opiekunów, hodowców i weterynarzy. Wciąż pracujemy nad tym, by był on jak najbardziej dostępny oraz by kolejne wydania zawierały najbardziej aktualną i  poprawną wiedzę na temat szynszyli.

Wciąż się rozwijamy, pracujemy w pocie czoła i z uśmiechem na ustach, by opiekunowie mogli pogłębiać wiedzę na temat swoich pupili oraz by pupile mogły żyć zdrowo i szczęśliwie w zaciszu domowym swoich opiekunów.

 

Szynszylowe podarunki dla patronów będą wysyłane wraz z podziękowaniami raz w roku, niezależnie od tego, czy ktoś zdecyduje się nas wspierać przez 1 miesiąc, czy pełny rok. :)

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni