Avatar użytkownika

Śląska Szkoła Ikonograficzna

8
patronów
210 
miesięcznie
2 695 
łącznie
8
patronów
210 zł 2 695 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Próg komplementów

Dziękujemy Ci, że w ten sposób wyrażasz poparcie dla naszego dzieła! Jest to jak komplement przekuty na środki.
10 zł miesięcznie
Próg listy dyskusyjnej

Ten próg wsparcia został dedykowany tym, którzy chcieliby się bardziej zaangażować we współtworzenie Śląskiej Szkoły Ikonograficznej. Napisz do nas e-maila, abyśmy mogli Cię wpisać do naszej listy dyskusyjnej ikonografów, w której uczestniczą setki twórców ikon z Polski i ze świata. Tam możesz zadawać wiele pytań i dzielić się doświadczeniami swoimi doświadczeniami z ikoną, mozaiką, sztuką sakralną.
15 zł miesięcznie
Próg ikonografowie.pl

Ten próg został stworzony dla "Ikonografów Polskich", czyli wszystkich tych, którzy chcą korzystać z mediów (tekstów, filmów, konferencji...) tworzonych i (współ)organizowanych przez Śląską Szkołę Ikonograficzną dla ikonografów innych ośrodków.
20 zł miesięcznie
Próg tekstów formacyjnych i rysunków

Dziękujemy za wsparcie! W tym progu jako Patron masz jako pierwszy dostęp do naszych materiałów (tekstów, obrazów, rysunków), które udostępniamy naszym Studentom. (Plus - oczywiście - wszystko z poprzednich progów wsparcia).
30 zł miesięcznie
Próg audio

Cieszymy się, że z nami jesteś. W tym progu masz jako pierwszy dostęp do naszych plików audio, związanych z ikoną, twórczością sakralną, konferencjami i wywiadami. (Plus - oczywiście - wszystko z poprzednich progów wsparcia).
40 zł miesięcznie
Próg video

Dzięki Twojemu wsparciu jesteśmy w stanie tworzyć (przynajmniej raz na jakiś czas) filmy, pliki video z konferencjami, wywiadami, szkoleniami. Wszystkie będą dostępne dla Ciebie w pierwszej kolejności. (Plus - oczywiście - wszystko z poprzednich progów wsparcia). Dziękujemy, że nas wspierasz.
50 zł miesięcznie
Próg książek

Przy tym progu wsparcia wyślemy Ci pocztą (lub najlepiej InPostem) najnowsze wydawane przez nas (drukowane) publikacje. (Plus - oczywiście - wszystko z poprzednich progów wsparcia). Dziękujemy bardzo, bardzo!
100 zł miesięcznie
Próg Mecenasów Oficjalnych

Przy tym progu wsparcia brakuje nam słów wdzięczności, gdyż taka hojność jest rzadko spotykana. Damy Ci wszystkie nagrody obiecane w niższych progach i będziemy drukować Twoje imię i nazwisko w naszych publikacjach jako Mecenasa . Wieeeelkie DZIĘKI!
150 zł miesięcznie
Próg porad

Jeżeli kierujesz do nas pytania, chcesz, aby rozwiać Ci jakieś wątpliwości, prosisz o radę, to ten próg został wymyślony dla Ciebie. Jesteśmy zasypywani różnymi e-mailami, pytaniami, prośbami o radę, ale musimy także normalnie funkcjonować: w pracy, w rodzinie, na uczelni, w szkole... i nie chcemy zamienić się w "charytatywną instytucję porad artystyczno-prawnych". Dlatego prosimy Cię o wsparcie. Jesteśmy fachowcami, tworzymy ekspertyzy, ale chcemy, abyś też mógł uczestniczyć w tym wysiłku i aby nie był on jednostronny. W tym progu nie otrzymujesz żadnych innych nagród z pozostałych progów.
1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
3 dostępne miejsca
Próg Ikon

Dziękujemy za niewiarygodne wsparcie! Oprócz wszystkich nagród z poprzednich progów otrzymasz co pół roku przepiękną ikonę ręcznie pisaną przez Ikonografów naszej Szkoły (najprawdopodobniej Chrystusa do ramion A4, a następnie inne).

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Śląska Szkoła Ikonograficzna w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Śląska Szkoła Ikonograficzna (Rektorat) - Ruch w Kościele katolickim skupiający ikonografów, teologów ikony i Przyjaciół. Kształci, integruje, nadaje rytm pracy, tworzy wspólnotę. Członkowie tworzą dzieła ikonograficzne, wystawy, publikują.

Śląska Szkoła Ikonograficzna - Rektorat

Śląska Szkoła Ikonograficzna jest ruchem w Kościele rzymskokatolickim posiadającym strukturę stowarzyszenia, w skład którego wchodzą osoby piszące (malujące) ikony, teologowie ikony, twórcy sztuki sakralnej zarówno duchowni, jak i świeccy.

Szkoła posiada kilkanaście Wydziałów na Górnym Śląsku, skupiających samodzielne wspólnoty malarzy ikon, tworzących ikony według wspólnego rytuału, kształtujących duchowość opartą na kontemplacji liturgicznego obrazu. Szkoła prowadzi regularne zajęcia, warsztaty wakacyjne, formację duchową i artystyczną, ściśle współpracuje z Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego oraz ośrodkami władzy samorządowej poszczególnych miejscowości.

Struktura Śląskiej Szkoły Ikonograficznej jest oparta na wzorcach uniwersyteckich, które mają swoją średniowieczną, kościelną tradycję. Z tradycji tej czerpie swój szkolny charakter, nazwy urzędów, relacje wspólnotowe i ścisłą więź z lokalnym Kościołem.

Cele Autora

Materiały formacyjne
 • 400 zł miesięcznie
 • 190 zł brakuje
52%
Stworzenie materiału formacyjnego (tekstu, rysunku) dla Studentów SSI i Patronów.
Porady
 • 800 zł miesięcznie
 • 590 zł brakuje
26%
Odpowiedzieć na 4 porady, pytania, wątpliwości z podaniem odnośników (not bibliograficznych) poszerzających temat
Audio
 • 1 300 zł miesięcznie
 • 1 090 zł brakuje
16%
Nagrać (audio) i opublikować konferencję, wywiad, kazanie, itp. dla Studentów SSI i Patronów.
Video
 • 2 200 zł miesięcznie
 • 1 990 zł brakuje
9%
Nagrać i opublikować film (video) z konferencją, wywiadem, lekcją itp. dla Studentów SSI i Patronów.
Książka
 • 7 200 zł miesięcznie
 • 6 990 zł brakuje
2%
Napisać i opublikować książkę (raz w roku).
Ikona
 • 13 200 zł miesięcznie
 • 12 990 zł brakuje
1%
Napisać ikonę i upublicznić (raz w roku).
Funkcjonowanie bieżące
 • 20 000 zł miesięcznie
 • 19 790 zł brakuje
1%
Są to koszty bieżącego funkcjonowania Rektoratu SSI, tak, abyśmy nie musieli się stresować...

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Śląska Szkoła Ikonograficzna już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Dariusz Klejnowski-Różycki
Dariusz Klejnowski-Różycki
15 zł
Natalia Binda-Kiszczak
Natalia Binda-Kiszczak
20 zł
Adam Kałuża
Adam Kałuża
20 zł
Janina Różycka-Klejnowska
Janina Różycka-Klejnowska
20 zł
Stanisław Zioła
Stanisław Zioła
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.