Stowarzyszenie Animo

W Patronite od 16.09.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1097

liczba Patronów: 1312

3 patronów
110 miesięcznie
950 łącznie

Działalność Stowarzyszenia ANIMO

500 zł

miesięcznie

22%

osiągnięto

390 zł

brakuje

Kwota 500 zł pokryje podstawowe potrzeby istnienia Stowarzyszenia jako bytu prawnego tj. księgowość, opłaty za konto bankowe itp.

Tysiące osób w Polsce dotkniętych jest zaburzeniami lękowymi.

Tylko ten, kto przechodził np. Nerwicę Lękową lub Stres Pourazowy wie, jak straszne są to zaburzenia. Wspólnie z Konradem Jędroszem oraz Magdaleną Mroczkowską podjęliśmy decyzję o utworzeniu stowarzyszenia wspierającego powyższe osoby. 500 zł miesięcznie wystarczy, aby stowarzyszenie mogło istnieć. Jest to kwota, którą przeznaczymy na koszty administracyjne, prawne i księgowe.

Cele Stowarzyszenia to:
1) ochrona i promocja zdrowia psychicznego.
2) działanie na rzecz osób z zaburzeniami lękowymi, związanymi ze stresem i pod postacią somatyczną, z zaburzeniami nastroju (afektywnymi), z zespołami behawioralnymi związanymi z zaburzeniami fizjologicznymi i czynnikami fizycznymi, z zaburzeniami osobowości i zachowań, zwane dalej wybranymi zaburzeniami psychicznymi.
3) profilaktyka wybranych zaburzeń psychicznych.

Naszymi pierwszymi projektami jakie chcemy zrealizować są:
- uruchomienie telefonu wsparcia dla osób doświadczających lęku i zaburzeń somatycznych z nim związanych
- organizacja warsztatów, webinarów, zajęć i spotkań wokół tematyki zaburzeń lękowych
- działania mające na celu ułatwienie uzyskania pomocy u lekarzy specjalistów zajmujących się tą formą zaburzeń poprzez potrzebujących

Bezpłatna telefon wsparcia dla osób z zaburzeniami lękowymi

1 500 zł

miesięcznie

7%

osiągnięto

1 390 zł

brakuje

Na przestrzeni czasu od stycznia 2018 roku prowadzimy działalność charytatywną na rzecz osób zaburzonych lękowo. W ramach tej działalności często rozmawiamy z ludźmi przez telefon lub Skype. Każdy zaburzony potrzebuje rozmowy, kogoś kto zrozumie jego problemy. Niestety prawie każdy nie znajduje zrozumienia nawet w najbliższej rodzinie. Taka osoba czuje się samotna, odrzucona, a przez to jej stan się pogarsza.

Po opłaceniu kosztów księgowych prowadzenia Stowarzyszenia pozostała kwota 1000 zł miesięcznie pozwoli nam uruchomić infolinię, na którą zadzwonić może każdy potrzebujący.

W tej kwocie możemy zorganizować cel w taki sposób, aby telefon odbierali absolwenci studiów psychologii i psychiatrii w ramach stażu lub wolontariatu - osoby znające temat, mogące udzielić porady i wykazać się zrozumieniem. Będą oni pod nadzorem i superwizją wykwalifikowanej osoby z doświadczeniem psychologicznym i psychiatrycznym.

Rozbudowany strona internetowa z bazą wiedzy oraz bazą polecanych lekarzy specjalistów oraz zebranymi w jednym miejscu darowymi filmami nt. zaburzeń lękowych aktualizowana na bieżąco

2 500 zł

miesięcznie

4%

osiągnięto

2 390 zł

brakuje

W internecie można znaleźć wiele miejsc i artykułów, gdzie pisze się o zaburzeniach lękowych. Wiele miejsc jak np. liczne grupy na Facebook moderowane są przez osoby prywatne. Wiele stron naukowych zamieszcza obszerne publikacje pisane językiem naukowym. Chcielibyśmy stworzyć miejsce w internecie, gdzie osoby na początku swojej drogi doświadczania lęku znajdą najważniejsze informacje, napisane językiem przystępnym ale także poparte naukowymi faktami. Materiały sprawdzone i rzetelne. Chcielibyśmy także zebrać w jednym miejscu ważne i inspirujące filmy rozsiane po internecie na kanałach wielu osób, które mówią o tej tematyce. Filmy wyjaśniające, motywacyjne, dodające otuchy... Pilmy wartościowe i sprawdzone przez nas oraz liczną społeczność osób zaburzonych, która istnieje już wokół nas. Dodamy do tego obszerną bazę sprawdzonych lekarzy psychiatrów oraz psychologów i psychoterapeutów z całej Polski.
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni