taken from travel | agnieszka cytacka

W Patronite od 11.09.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2765

Liczba Patronów: 2468

Zostań Patronem
Kup na prezent
2 patronów
20 miesięcznie
2 770 łącznie
Ten profil powstał z wielkiej potrzeby bycia w drodze i zatrzymywania w kadrach tego, co na niej. Z nieustającego kołatania serca, z rozedrgania nomadycznej duszy i stałej gotowości do postawienia nowego, nieznanego kroku. Z pasji podróżowania i fotografowania. Z miłości do drogi i piękna!

O Autorze

Zakładając ten profil, buńczucznie wierzyłam, że podjęcie poważnej i odważnej kobiecej decyzji o samotnym i nieco reporterskim podróżowaniu jest możliwe. Nadal w to głęboko wierzę, chociaż nagle Świat się zatrzymał. A ja zatrzymałam swój obiektyw na oczach i gestach ludzi.

 

www.agnieszkacytacka.com

 

Pierwszy raz w samodzielną podróż udałam się w wieku czterech lat. Wsiadłam do tramwaju, który odjechał bez mamy i mojego maleńkiego brata. Od tamtej pory nie straszne są mi samotne wojaże. Z czasem zaczęłam czerpać coraz więcej przyjemności w poznawaniu świata na własną rękę i przemierzaniu kolejnych krajów solo. Zanim to się stało, przekroczyłam miliony stronic literatury - szczególnie pięknej, przez lata poznając bogactwo słów i nieskończone pokłady ludzkiej wyobraźni.

Najpierw tylko obserwowałam Świat, później zaczęłam go opisywać, na koniec uwieczniać fotograficznie. Długo zeszło mi, zanim odkryłam, że to ta właściwa forma twórczej ekspresji jest mi najbliższa. Najwięcej serca oddawałam prowadzeniu bloga taken from travel, ale m.in. dzięki Waszemu wsparciu stworzyłam nową stronę

www.agnieszkacytacka.com.

To, co na niej zamieszczam, jest zaledwie promilem doświadczeń, pracy, wyrzeczeń, wyborów, radości, smutków, trudów i przyjemności, jakie przypadają mi w udziale podczas zdobywania materiałów fotograficznych, literackich i oczywiście stricte życiowych. Dzielę się tutaj wybranymi momentami ze swoich podróży, mniej lub bardziej trafnymi spostrzeżeniami, podłapanymi chwilami, które bez uwiecznienia ich w kadrach przepadłyby w otchłani zdarzeń na zawsze.

Najbardziej w tym zajęciu lubię świadomość, że ratuję chwile i ulotne zdarzenia przed nicością. Że nigdy nikt inny nie doświadczy, nie zobaczy i nie uchwyci tego dokładnie tak samo. Fotografia w podróży daje mi tę złudną radość, że czasowi, który mam, przydaję znaczenia. Jak tutaj, kiedy przed nadchodzącą burzą młoda para w momencie przed wielkim zrywem leżała jeszcze ostatnie kilka sekund w swym fotograficznym plenerze ślubnym na wapiennych tarasach Pamukkale.

 

 

Lubię melancholijne obrazy Świata. Zatrzymanie go takim, jakim jest. Z uważnością i czułością.

 

 

Lubię symboliczne widzenie Świata. Zatrzymywanie w kadrze tego, co w swej prostocie otwiera pole wielu interpretacjom.

 

 

Jeśli i Ty widzisz Świat podobnie i podobają Ci się moje prace, zachęcam Cię gorąco do polubienia mojego fanpage'a na FB oraz częstego śledzenia strony www.agnieszkacytacka.com, w szczególności zakładki z fotografią podróżniczą. Każda Twoja reakcja daje mi motywację do podejmowania kolejnych działań, chociaż czasem wszystko chciałoby się rzucić.... Z góry dziękuję za Twoją atencję, obecność cichą i tę bardziej dla mnie widoczną i apeluję o czerpanie jak największej radości z danego nam tylko raz życia.

Zatrzymany Świat przystopował także i mnie. Doszukuję się w tym pozytywnych aspektów. Przeglądam raz jeszcze przepastne foldery swoich zdjęć i odkrywam jej na nowo. Dostrzegam ujęcia, które wcześniej odrzuciłam. Daję nowe życie swoim fotografiom.

 

 

Pozwól moim fotografiom ujrzeć światło dzienne i zostań moim Patronem. Wdzięczność nie zna granic!

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Ewa Ciszewska
Ewa Ciszewska
Próg: 10 zł
Maria od Detali
Maria od Detali
Próg: 10 zł