UZPOLproduction

W Patronite od 01.04.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 869

Liczba Patronów: 1437

Zostań Patronem
Kup na prezent
8 patronów
540 miesięcznie
6 115 łącznie
Fara i Mati, czyli uzbecko - polska para, która marzy o tym, aby pokazać Wam świat takim, jakim jest naprawdę.

O Autorze

Cześć, Привет, As-Salaam-Alaikum!

Od września 2020 roku prowadzimy autorski kanał na YouTubie, gdzie relacjonujemy głównie swoje podróże. W publikowanych filmach, przede wszystkim staramy się stawiać na autentyczność, pokazując wszelkie niedogodności związane z podróżowaniem, a także to jak sobie radzimy (lub nie radzimy :D) z zastającymi nas problemami.


Nasze podróże

Do tej pory zrealizowaliśmy 3 wyprawy, gdzie każda z nich miała zupełnie inny charakter i opierała się na innym środku transportu.

Sezon #1 - "Rowerami do Gdańska"

Nasza pierwsza podróż, z której relacja pojawiła się na YouTubie. Zamysłem wyprawy było to, aby wsiąść na rowery i dojechać na nich z okolic Bydgoszczy do Gdańska. Plan wydawał się dość nieskomplikowany, jednak brak odpowiedniego przygotowania fizycznego i technicznego (Fara jechała na zupełnie nieprzystosowanym do tego typu przedsięwzięcia rowerze) wygenerował szereg trudnych sytuacji, których nie omieszkaliśmy Wam zaprezentować w filmach. To właśnie wtedy zarysował się specyficzny, komediowy charakter naszego kanału.

Sezon #2 - "Przygody w Uzbekistanie"

Do Uzbekistanu, czyli ojczyzny Farangiz, wyruszyliśmy latem 2021 roku. Głównym celem wyprawy było spotkanie Fary ze swoją rodziną po prawie 2 latach rozłąki. Wtedy jeszcze nie przewidywaliśmy, że nasze podróżnicze relacje wzbudzą szersze zainteresowanie, jednak rzeczywistość okazała się być bardzo zaskakująca. Opublikowaliśmy 16 filmów pokazujących zwykłe życie ludzi w tym niesamowitym i wciąż nieodkrytym kraju, z czego jeden z nich stał się międzynarodowym viralem już dawno przebijając barierę MILIONA wyświetleń. Duma nas rozpiera!

Sezon #3 - "Autostopem do Gruzji"

Zdecydowanie najtrudniejsza z dotychczas zrealizowanych przez nas podróży. Wszystko zaczęło się od wielkiego marzenia Fary, aby zobaczyć turecką Kapadocję. Później zaczęliśmy się zastanawiać jak zrealizować to marzenie mając bardzo ograniczony budżet, a przy okazji chcąc stworzyć ciekawą i nietypową serię filmów. W ten sposób zrodziła się w nas idea autostopowej wyprawy do Gruzji z naciskiem na eksplorację Turcji. Efekt końcowy był taki, że przeżyliśmy niesamowitą przygodę, trudności pokonywane po drodze znacznie nas do siebie zbliżyły, a także stworzyliśmy 19 filmów, które wniosły nasz warsztat na jeszcze wyższy poziom. Duma po raz kolejny!


Cele na przyszłość

Pragniemy dalej realizować się w naszej pasji chcąc tworzyć jeszcze więcej i przede wszystkim lepiej. Marzymy, aby pokazać Wam jak wygląda życie na prowincji w Indiach, z jakimi trudami muszą się mierzyć mieszkańcy górskich rejonów Nepalu, albo czy rajskie wyspy Indonezji faktycznie są rajem dla ludzi, którzy je zamieszkują. Oprócz tego czujemy wielką potrzebę przybliżenia bardziej rejonów Azji Centralnej, bo kraje takie jak Kazachstan, Kirgistan, czy Tadżykistan bardzo często, bardzo niesłusznie, są zupełnie zapomniane podczas tworzenia podróżniczych planów. Chcielibyśmy również wybrać się na kontynent afrykański i na drugą stronę Atlantyku, aby lepiej poznać takie kraje jak Urugwaj, Kostaryka, czy Kanada.

Mamy nadzieję, że dzięki Waszemu wsparciu, a także naszej pracy, w niedalekiej przyszłości uda się zrealizować szereg wartościowych projektów pomagających nam wszystkim jeszcze bardziej otworzyć serca na unikalność naszej planety. Szczerze wierzymy, że świat jest piękny i możliwość jego poznawania jest jednym z najcudowniejszych przywilejów jakie ma człowiek.

Gorące pozdrowienia,
Fara i Mati.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Klemens Poraziński
Klemens Poraziński
Próg: 30 zł
Krzysztof Kobylinski
Krzysztof Kobylinski
Próg: 200 zł
Adam Dziuba
Adam Dziuba
Próg: 50 zł
Artur Kudła
Artur Kudła
Próg: 30 zł
JÓZEF DOMACHOWSKI
JÓZEF DOMACHOWSKI
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł