Avatar użytkownika

Wyskakuj z laptopa

5
patronów
70 
miesięcznie
5 600 
łącznie
5
patronów
70 zł 5 600 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

7 zł miesięcznie
Symboliczna kwota 7zł jest ważną cegiełką, która jest podstawą naszych działań. Bardzo się cieszę, że do nas dołączasz i chcesz nas wesprzeć :-) Jeśli nie będą mieli Państwo nic przeciwko, to ich dane umieścimy w zakładce Nasi Patroni.

Oczywiście jeśli Państwo chcą zrezygnować z podziękowań, prosimy wybrać subskrypcję anonimową.
14 zł miesięcznie
Dziękuję! 14zł to kolejny próg z którego mogą Państwo skorzystać. Regularne wsparcie taką kwotą ma dla nas olbrzymie znaczenie! To próg który pozwoli nam zacząć realizować zakupy części do uszkodzonych ale "rokujących" laptopów. Na wskazany adres @ - wyślemy kartę z podziękowaniami.

Oczywiście jeśli Państwo chcą zrezygnować z podziękowań, prosimy wybrać subskrypcję anonimową.
28 zł miesięcznie
To silny podmuch w nasze skrzydła! Czujemy się niezwykle zobowiązani :-) To już nie tylko wymiana uszkodzonych części. to również możliwość zakupu lepszych baterii czy dysków SSD

Ponadto na wskazany adres emaliowany - wyślemy Państwu kartę z podziękowaniami :-)

Oczywiście jeśli Państwo chcą zrezygnować z podziękowań, prosimy wybrać subskrypcję anonimową.
56 zł miesięcznie
To poważna decyzja i wiem jak ważną decyzję podejmujesz. PIĘĆDZIESIĄTSZEŚĆZŁOTYCH! Kurcze - to cała masa pieniędzy! To już Twój głos, bo być może znasz osoby, którym możemy pomóc... może znasz organizacje, które potrzebują wsparcia IT.

Przy tym progu masz głos w sprawach, którym razem spróbujemy nadać priorytet.
112 zł miesięcznie
Stają się Państwo MECENASEM naszych działań!

To najwyższy próg, którym można nas wspomóc. Ile to jest? Czy to dużo? 112zł to niemal jeden dysk SSD 120GB. To 4GB pamięci do komputera. To Większa kwota na benzynę, żeby gdzieś laptopa zawieźć, odwieźć... Czyli to bardzo dużo! 112zł to również kwota, która barrrrdzo poprawi moje samopoczucie, jako prowadzącego akcję. Da więcej spokoju, że... z własnego budżetu - dołożę mniej :-) Po prostu...

To też moment w którym mogę zaproponować coś od siebie. W razie problemów ze sprzętem IT - bardzo chętnie doradzę czy pomogę. Mogę pomóc bezpośrednio na terenie Poznania lub zdalnie. Jedna usługa w miesiącu.

To próg przy którym wypada mi się również ukłonić do samej ziemi, czyli najniżej jak potrafię... z ogromną wdzięcznością.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Wyskakuj z laptopa w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Nie jestem lekarzem, nie znam się na prawie, ba! Nie jestem programistą, nie jestem web masterem, nie znam się na grafice ale potrafię komputery NAPRAWIĆ. No i tym się właśnie dzielę, to właśnie jedna z moich pasji - akcja WYSKAKUJ Z LAPTOPA!

Dlaczego "Wyskakuj z laptopa"?

Żaden inny moment w moim życiu nie pokazał mi tak mocno, jak ważny może być... komputer.

4 marca 2020 roku zarejestrowano pierwszego chorego na Covid-19. Dziewięć dni później zamknięto szkoły i ogłoszono "lock down". Pierwszy raz byłem świadkiem jak staje gospodarka... pierwszy raz obserwowałem jak zaczynamy się... globalnie o siebie bać!

2020-04-03 - początek akcji. Nasze blokowe Patio

26 marca tego samego roku rozpoczęła się moja mała na początku akcja. Na początku skromnie - w blokowym mieszkaniu. Po tygodniu już wiedziałem, że dłużej w mieszkaniu nie damy rady i musimy się przenieść... na korytarz, a właściwie do naszego blokowego patio. Z pomocą przyszła nam nasza Wspólnota Mieszkaniowa oraz Zarządca nieruchomości, którzy wyrazili na to zgodę, zaoferowali miejsce i prąd.

W grudniu 2020 roku - pomoc zaoferowała firma Systemia.pl z Poznania. Dzięki nim nie musimy już pracować na korytarzu. Mamy swoje pomieszczeni z prądem i internetem! Tym samym stała się MECENASEM naszych działań :-)Już na samym początku podjęliśmy współpracę ze szkołami - najpierw w naszych Poznańskich Naramowicach, potem w całym Poznaniu... aż po różne zakątki kraju. Zaczęły płynąć pierwsze komputery do dzieci. Jednak skądś musieliśmy je brać... i tak narodziła się nazwa "Wyskakuj z laptopa i oddaj go dzieciakom" - dzisiaj po prostu "Wyskakuj z laptopa". Komputery płynęły do nas szerokim strumieniem i wcale nie mniejszym - lądowały u dzieci.

Kim jesteśmy dzisiaj?

Jesteśmy inicjatywą oddolną, grupą ludzi z pasją, czasem mniejszą lub większą ale mających jeden cel - pomóc innym. Tak jak potrafimy najlepiej! Ilu nas jest? Dzisiaj różnie - zależy to głównie od czasu, który mamy lub nam go brakuje. Jest to spora grupa osób "w gotowości" do pomocy. Wszystkich zrzeszamy na profilu "Wyskakuj z laptopa [zamknięta grupa robocza]". Grupa ciągle rośnie. No ale wspomnieć muszę o kilku z nich:

- Magda i Marcin. Jak tylko czas im pozwala, to czyszczą komputery. Marcin rozbiera te komputery do przysłowiowej "śrubki". Zdejmowany jest układ chłodzenia i zmieniana jest pasta termoprzewodząca... z wnętrza znika brud i kurz :-) Magda jest pedantką. Szczególną uwagę przywiązuje do dokładnego wyczyszczenia klawiatury i innych elementów, czyli do elementów, które po prostu dotykamy. To "koronkowa robota". Bardzo czasochłonna... 

- Michał. Do niego trafiają komputery, które są jedną wielką naklejką. Ściąga to czym inni "upiększali" swój sprzęt. Ma na to swój patent, którego dłuuuugo nie chciał zdradzić ;-) To jest nasz człowiek od sytuacji krytycznie beznadziejnych wizualnie ;-)

- Radek to nasz fotograf i web magik. Jeśli mamy z Wami kontakt za pomocą formularzy na naszej stornie www.wyskakujzlatopa.pl - to właśnie dzięki niemu! Radek ma zmysł... wyczucie... Choć sam jest zabiegany - nigdy nie odmówił nam pomocy. Sami zobaczcie jakie czyni cuda :-) https://bilbil.pl/

- Pozostali, często bezimienni...  zrzeszeni w grupie "Wyskakuj z laptopa - zamknięta grupa robocza". To ONI często ratują nas, kiedy trzeba coś szybko odebrać lub zawieźć. Dzięki tym osobom, sprzęt od darczyńców nie "przepada". W odmętach skrzynek pocztowych.

- Jednak bez osób i firm, które oddają nam swój sprzęt - bylibyśmy... nikim. Nasza akcja trwa, bo ciągle mamy na czym i nad czym pracować. Dostajemy sprzęty różne... lepsze i gorsze - ale każdy jest ważny! Każdy otrzymany komputer znajdzie swoje "miejsce w szeregu" :-)

- No i My :-) Ja, Ania i Tymek. Ania - autorka świetnej kampanii #Prawdziwi Ludzie oraz #Prawdziwe Rozmowy. Aktywnie działa na rzecz NGO'sów. Bez Jej wsparcia akcja nie mogła by trwać! Ociepla mój wizerunek - często surowy i techniczny... całej akcji nadaje ludzkiego wymiaru ;-) Jest moją inspiracją. To dzięki niej akcja ma swoje logo i swoją oprawę :-) No i wreszcie nasz skarb - 10 letni Tymek? Ogarnia telefony, resetuje je i przygotowuje do dalszej "drogi" :-) Twierdzi, że Android jest lepszy od iOS :-) Uczy się też instalowania systemów Windows. Ma dużo zapału, zwłaszcza w nocy ;-)

- No i ja :-) Instalowanie, instalowanie i jeszcze raz instalowanie... nuda ale ważna nuda ;-) Staram się również całą akcję koordynować i wyznaczać nowe kierunki.

 

Dokąd zmierzamy, czyli dlaczego Patronite?

Covid minął, wydawałoby się, że akcja powinna wygasnąć... no i w taki stan przechodziliśmy w lutym 2022 roku. W marcu wybuchła wojna u naszych Ukraińskich sąsiadów. Wiele osób, często rodzin - uciekało z reklamówką w ręce. Komputer był ostatnią rzeczą na liście do zabrania. Zmieniłem więc nieco profil, doposażyliśmy się w Ukraińskie klawiatury, naklejki i systemy i... akcja ponownie nabrała szaleńczego tempa.

Poza tym ciągle mamy chęć realizowania naszych pierwotnych założeń. Wydaje mi się, że cele mamy ambitne. Pomimo swoich normalnych obowiązków zawodowych - pracujemy popołudniami i w nocy - więc poświęcamy na to czas nasz i naszych rodzin. 

Poza tymi stałymi celami - zgłasza się do nas sporo osób, których nie stać na modernizację posiadanego komputera, na jego doposażenie czy poważniejsze naprawy. No i tu też staram się pomóc nie tylko naszą wiedzą czy pracą - ale również finansując te najpoważniejsze naprawy serwisowe. Nadal wspieramy tych, którym jest najtrudniej...

--------

Mam jeszcze małe marzenie... chciałbym zmienić pomieszczenie na większe i z bardziej swobodnym dostępem do lokalu - głównie dla wolontariuszy. Pomieszczenia komercyjne to niestety koszt - często niemały. Nasz prywatny budżet już tego nie udźwignie ;-)

 Szanowni Państwo - Wasze wsparcie jest nieocenione! Dlatego serdecznie wszystkich zapraszam i zachęcam do wsparcia naszego projektu. To dzięki Wam będziemy mogli kupić więcej i szybciej, a więc dotrzeć tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne.

 

 

 

Cele Autora

Mamy narzędzia do pracy!
  • 500 zł miesięcznie
  • 430 zł brakuje
14%
To pierwszy próg, który pozwoli nam na najprostsze naprawy, przekazanego nam sprzętu. To próg przy którym możemy sobie pozwolić na zakup past termoprzewodzących, termopadów i drobnych narzędzi, które są niezbędne do pracy. Pracujemy w nocy - więc kupimy sobie kawę! :-)
Mamy już na części!
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 930 zł brakuje
7%
No i jeśli się tak stanie... jeśli dojdziemy do tego progu... Będziemy mieli również na części do naprawianego sprzętu! Jest tego dużo i pozwólcie, że wymienię tylko kilka z tych, które kupujemy najczęściej, i tak:
- klawiatury do laptopów
- baterie do laptopów
- układy chłodzenia
- pamięci
- zasilacze
- elementy obudów
- matryce
...i wiele, wiele innych :-)

Osiągnięcie tego progu, pozwoliłoby na bardziej swobodną pracę i... spokojną głowę, że możemy więcej :-)
Jeśli z czymś sobie nie radzimy - pomagają naminni!
  • 1 500 zł miesięcznie
  • 1 430 zł brakuje
4%
Czasem zdarza się tak, że dostajemy dla sprzęt, którego naprawa wykracza poza nasze umiejętności, wiedzę czy po prostu... możliwości. Czasem wystarczy "tylko" coś naprawić na płycie głównej... przelutować "tylko" jakiś układ.... lub "tylko" wymienić coś w torze zasilania.

Tego nie wykonamy sami i musimy posiłkować się pomocą wyspecjalizowanych serwisów. Z jednym z takich serwisów w Poznaniu, zawarliśmy porozumienie, że będą nam pomagać taniej... ale nadal odpłatnie. To zrozumiałe.

Osiągnięcie tego progu, pozwoli na naprawy najbardziej "obiecującego" sprzętu ale z tymi najpoważniejszymi uszkodzeniami. Sporo takiego otrzymujemy i mamy nadzieję, że jeszcze będzie mógł służyć dalej :-)
Zakładamy Fundację!
  • 2 000 zł miesięcznie
  • 1 930 zł brakuje
3%
Do tego momentu byliśmy inicjatywą oddolną ale to jest ten moment w którym formalizujemy nasze działania :-)

Nie ukrywam, że bardzo mi na tym zależy. Dlaczego? Otóż działając "formalnie", jako osobowość prawna - otwiera się przed nami znacznie więcej drzwi! Co nam daje status "FUNDACJI"?

- Możemy ubiegać się o wszelkiego rodzaju dofinansowania
- Mamy chęć szkolić innych. Pomagać tym, dla których komputer jest "czarną magią"
- Możemy rozpocząć poszukiwania sprzętu wśród firm, które mają spore zapasy - ale mogą je przekazać wyłącznie jednostkom prawnym.

Plusów jest więcej... po prostu łatwiej będzie nam działać :-)

Jednak nie bardzo się znam na prowadzeniu fundacji od strony formalno-prawnej. Pomoc zewnętrzna kosztuje - i stąd prośba o wsparcie.
Zmieniamy siedzibę
  • 2 500 zł miesięcznie
  • 2 430 zł brakuje
2%
W tej chwili korzystamy z ogromnej uprzejmości firmy SYSTEMIA.PL w Poznaniu, która udostępnia nam jedno że swoich pomieszczeń.

Przez niemal dwa lata pozwoliło nam to na prowadzenie akcji w cywilizowanych warunkach! To absolutnie niezwykły gest.

Akcja się jednak rozrasta i zmiana miejsca, na większe - stała się koniecznością. Ważnym jest również fakt, że firma chce odzyskać swoje pomieszczenie - do normalnych prac serwisowych. Szanujemy to I dlatego szukamy czegoś nowego.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Wyskakuj z laptopa już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
7 zł
JMC
JMC
28 zł
Beata ZR
Beata ZR
7 zł
Anonimowy patron
14 zł
Anna Bentyn
Anna Bentyn
14 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.