Wyskakuj z laptopa

W Patronite od 08.10.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1590

Liczba Patronów: 1210

Zostań Patronem
Kup na prezent
10 patronów
175 miesięcznie
4 312 łącznie
Nie jestem lekarzem, nie znam się na prawie, ba! Nie jestem programistą, nie jestem web masterem, nie znam się na grafice ale potrafię komputery NAPRAWIĆ. No i tym się właśnie dzielę, to właśnie jedna z moich pasji - akcja WYSKAKUJ Z LAPTOPA!

O Autorze

Dlaczego "Wyskakuj z laptopa"?

Żaden inny moment w moim życiu nie pokazał mi tak mocno, jak ważny może być... komputer.

4 marca 2020 roku zarejestrowano pierwszego chorego na Covid-19. Dziewięć dni później zamknięto szkoły i ogłoszono "lock down". Pierwszy raz byłem świadkiem jak staje gospodarka... pierwszy raz obserwowałem jak zaczynamy się... globalnie o siebie bać!

2020-04-03 - początek akcji. Nasze blokowe Patio

26 marca tego samego roku rozpoczęła się moja mała na początku akcja. Na początku skromnie - w blokowym mieszkaniu. Po tygodniu już wiedziałem, że dłużej w mieszkaniu nie damy rady i musimy się przenieść... na korytarz, a właściwie do naszego blokowego patio. Z pomocą przyszła nam nasza Wspólnota Mieszkaniowa oraz Zarządca nieruchomości, którzy wyrazili na to zgodę, zaoferowali miejsce i prąd.

W grudniu 2020 roku - pomoc zaoferowała firma Systemia.pl z Poznania. Dzięki nim nie musimy już pracować na korytarzu. Mamy swoje pomieszczeni z prądem i internetem! Tym samym stała się MECENASEM naszych działań :-)Już na samym początku podjęliśmy współpracę ze szkołami - najpierw w naszych Poznańskich Naramowicach, potem w całym Poznaniu... aż po różne zakątki kraju. Zaczęły płynąć pierwsze komputery do dzieci. Jednak skądś musieliśmy je brać... i tak narodziła się nazwa "Wyskakuj z laptopa i oddaj go dzieciakom" - dzisiaj po prostu "Wyskakuj z laptopa". Komputery płynęły do nas szerokim strumieniem i wcale nie mniejszym - lądowały u dzieci.

Kim jesteśmy dzisiaj?

Jesteśmy inicjatywą oddolną, grupą ludzi z pasją, czasem mniejszą lub większą ale mających jeden cel - pomóc innym. Tak jak potrafimy najlepiej! Ilu nas jest? Dzisiaj różnie - zależy to głównie od czasu, który mamy lub nam go brakuje. Jest to spora grupa osób "w gotowości" do pomocy. Wszystkich zrzeszamy na profilu "Wyskakuj z laptopa [zamknięta grupa robocza]". Grupa ciągle rośnie. No ale wspomnieć muszę o kilku z nich:

- Magda i Marcin. Jak tylko czas im pozwala, to czyszczą komputery. Marcin rozbiera te komputery do przysłowiowej "śrubki". Zdejmowany jest układ chłodzenia i zmieniana jest pasta termoprzewodząca... z wnętrza znika brud i kurz :-) Magda jest pedantką. Szczególną uwagę przywiązuje do dokładnego wyczyszczenia klawiatury i innych elementów, czyli do elementów, które po prostu dotykamy. To "koronkowa robota". Bardzo czasochłonna... 

- Michał. Do niego trafiają komputery, które są jedną wielką naklejką. Ściąga to czym inni "upiększali" swój sprzęt. Ma na to swój patent, którego dłuuuugo nie chciał zdradzić ;-) To jest nasz człowiek od sytuacji krytycznie beznadziejnych wizualnie ;-)

- Radek to nasz fotograf i web magik. Jeśli mamy z Wami kontakt za pomocą formularzy na naszej stornie www.wyskakujzlatopa.pl - to właśnie dzięki niemu! Radek ma zmysł... wyczucie... Choć sam jest zabiegany - nigdy nie odmówił nam pomocy. Sami zobaczcie jakie czyni cuda :-) https://bilbil.pl/

- Pozostali, często bezimienni...  zrzeszeni w grupie "Wyskakuj z laptopa - zamknięta grupa robocza". To ONI często ratują nas, kiedy trzeba coś szybko odebrać lub zawieźć. Dzięki tym osobom, sprzęt od darczyńców nie "przepada". W odmętach skrzynek pocztowych.

- Jednak bez osób i firm, które oddają nam swój sprzęt - bylibyśmy... nikim. Nasza akcja trwa, bo ciągle mamy na czym i nad czym pracować. Dostajemy sprzęty różne... lepsze i gorsze - ale każdy jest ważny! Każdy otrzymany komputer znajdzie swoje "miejsce w szeregu" :-)

- No i My :-) Ja, Ania i Tymek. Ania - autorka świetnej kampanii #Prawdziwi Ludzie oraz #Prawdziwe Rozmowy. Aktywnie działa na rzecz NGO'sów. Bez Jej wsparcia akcja nie mogła by trwać! Ociepla mój wizerunek - często surowy i techniczny... całej akcji nadaje ludzkiego wymiaru ;-) Jest moją inspiracją. To dzięki niej akcja ma swoje logo i swoją oprawę :-) No i wreszcie nasz skarb - 10 letni Tymek? Ogarnia telefony, resetuje je i przygotowuje do dalszej "drogi" :-) Twierdzi, że Android jest lepszy od iOS :-) Uczy się też instalowania systemów Windows. Ma dużo zapału, zwłaszcza w nocy ;-)

- No i ja :-) Instalowanie, instalowanie i jeszcze raz instalowanie... nuda ale ważna nuda ;-) Staram się również całą akcję koordynować i wyznaczać nowe kierunki.

 

Dokąd zmierzamy, czyli dlaczego Patronite?

Covid minął, wydawałoby się, że akcja powinna wygasnąć... no i w taki stan przechodziliśmy w lutym 2022 roku. W marcu wybuchła wojna u naszych Ukraińskich sąsiadów. Wiele osób, często rodzin - uciekało z reklamówką w ręce. Komputer był ostatnią rzeczą na liście do zabrania. Zmieniłem więc nieco profil, doposażyliśmy się w Ukraińskie klawiatury, naklejki i systemy i... akcja ponownie nabrała szaleńczego tempa.

Poza tym ciągle mamy chęć realizowania naszych pierwotnych założeń. Wydaje mi się, że cele mamy ambitne. Pomimo swoich normalnych obowiązków zawodowych - pracujemy popołudniami i w nocy - więc poświęcamy na to czas nasz i naszych rodzin. 

Poza tymi stałymi celami - zgłasza się do nas sporo osób, których nie stać na modernizację posiadanego komputera, na jego doposażenie czy poważniejsze naprawy. No i tu też staram się pomóc nie tylko naszą wiedzą czy pracą - ale również finansując te najpoważniejsze naprawy serwisowe. Nadal wspieramy tych, którym jest najtrudniej...

--------

Mam jeszcze małe marzenie... chciałbym zmienić pomieszczenie na większe i z bardziej swobodnym dostępem do lokalu - głównie dla wolontariuszy. Pomieszczenia komercyjne to niestety koszt - często niemały. Nasz prywatny budżet już tego nie udźwignie ;-)

 Szanowni Państwo - Wasze wsparcie jest nieocenione! Dlatego serdecznie wszystkich zapraszam i zachęcam do wsparcia naszego projektu. To dzięki Wam będziemy mogli kupić więcej i szybciej, a więc dotrzeć tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne.

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 7 zł
Anonimowy patron
Próg: 7 zł
JMC
JMC
Próg: 28 zł
Anna Małecka
Anna Małecka
Próg: 7 zł
Anna Giżycka
Anna Giżycka
Próg: 28 zł
Beata ZR
Beata ZR
Próg: 7 zł