Zieloni w podróży

W Patronite od 22.05.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 924

Liczba Patronów: 741

Zostań Patronem
Kup na prezent
20 patronów
435 miesięcznie
8 270 łącznie
Kiedyś poszliśmy w góry i się nam spodobało. Od tamtej chwili prowadzimy jednego z najlepszych* WE WSZECHŚWIECIE blogów poświęconych górskiej tematyce. *ankietę przeprowadzono wśród moich rodziców

O Autorze

Cześć!

Tu Mateusz. Miałem naście lat, kiedy po raz pierwszy zobaczyłem z bliska Tatry. Wycieczka szkolna – klasyka. Siedziałem przylepiony do szyby autokaru i pstrykając zdjęcia obserwowałem, jak szczyty przed nami rosną i rosną. Urzekający widok, który chciałem jak najlepiej utrwalić.  Tak mi się te góry wtedy spodobały, że... kolejnego dnia z własnej woli poszedłem na Krupówki.

Z biegiem czasu, mój ciągle romantyczny duch, przestawał jednak mieścić się w mojej, jakby nie patrzeć, skromnej sylwetce i potrzebował coraz więcej wolnej przestrzeni. Wiadomo – pojawiła się praca, jakieś terminy i gonitwa myśli.

Ale wreszcie zjawił się Darek. Po prostu zapytał, czy nie wybrałbym się w Bieszczady, a że nie miałem lepszego zajęcia na oku, to się zgodziłem. I to była ta wycieczka, która stała się zapalnikiem tego wszystkiego. Przepadliśmy na dobre. Efektem naszej górskiej fascynacji stał się blog "Zieloni w podróży", gdzie staramy się opisywać zmagania takich "zielonych" górołazów, jak my. No i przy okazji próbujemy zachęcić innych do takiej aktywności.

Niektórzy utożsamiają podróżowanie z kosztownymi wyprawami i zniechęcają się zanim jeszcze spróbują. W wielu z nas pojawia się strach. „To nie dla mnie”, „nie wiem czy sobie poradzę”. Chcemy pokazać, że weekendowe wypady też pozwalają zasmakować przygody i mogą być świetną trampoliną do dalszych wyzwań. W końcu nie tak dawno postawiłem stopy na pięciotysięczniku, o czym początkowo nawet nie marzyłem. Bo czy może być za późno, by po raz pierwszy pojechać w góry?

 

 

Po co Patronite?

Lubię dzielić się górskimi przeżyciami i jeżeli zaglądasz na stronę, to zapewne wiesz, że nie ma na niej reklam, denerwujących, wyskakujących okienek, czy wciskania szemranego sprzętu. Szlaki, masa zdjęć i odrobina własnych przeżyć. Możesz być więc pewien, że pieniądze przeznaczymy na to, by tekstów, zdjęć, a ostatnio także filmów, było więcej i były lepszej jakości. Ot, po prostu - żeby było odrobinę łatwiej :)

 

W założeniu serwis Patronite umożliwia wspieranie twórców i materialne docenienie ich pracy. Stwarza szansę na rozwój, regularne publikowanie, czy poprawę jakości treści. Dlatego jeżeli w jakikolwiek sposób podoba Ci się to, co robimy i chciałbyś nas wesprzeć, to właśnie tutaj możesz to zrobić. Dzięki!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Janina Kmiecik
Janina Kmiecik
Próg: 10 zł
zielonya
zielonya
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Jakub Sokołowski
Jakub Sokołowski
Próg: 20 zł
Magda M.
Magda M.
Próg: 10 zł
Ann W.
Ann W.
Próg: 20 zł