Strefa Patrona:

0

patronów

0 zł

miesięcznie

0 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
-
miesięczne wsparcie
-
liczba patronów

  Wirtualne muzeum kosmetyków i wyrobów chemii gospodarczej. Wszystko o narodzinach współczesnego przemysłu kosmetycznego i jego rozwoju na terenie Polski. Stare reklamy, receptury, prawdy i mity o pielęgnacji skóry i włosów, praniu, sprzątaniu i gotowaniu.... A nie, wróć to tempo, o przedwojennym gotowaniu będzie kiedyś w przyszłości.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 300 zł miesięcznie
brakuje 300 zł
Od czegoś trzeba zacząć
Prowadząc Muzeum korzystam z wielu narzędzi. 300zł miesięcznie pozwala mi na opłacenie około połowy z nich. Mając zapewnione ich dofinansowanie, na łamy Muzeum mogę dodawać 1 wpis "graficzny", czyli reprodukcję reklamy, rachunku lub prostej ulotki na tydzień. Aha - i jeszcze mogą zniknąć "automatyczne" reklamy Wordpressa.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 1700 zł miesięcznie
brakuje 1700 zł
Pracownik "od skanowania"
Przychód w tej wysokości pozwoli mi na zatrudnienie pracownika i znaczne przyspieszenie digitalizacji zbiorów. A jest co robić! Czekają czasopisma, cenniki, rachunki firmowe, ulotki - pięknie dokumentujące swoją epokę. Osiągnięcie tego celu pozwoli na publikację 3 wpisów "graficznych" w tygodniu.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 3000 zł miesięcznie
brakuje 3000 zł
Muzeum zaczyna na siebie zarabiać
Z przychodem w wysokości 3000 zł miesięcznie mogę zacząć traktować Muzeum już nie tylko jako pożyteczne hobby. Jest to piękna wizja - pracownik lub pracownicy digitalizują, a ja analizuję i opowiadam, opowiadam, opowiadam... Poza 3 wpisami "graficznymi", gwarantowanymi osiągnięciem poprzedniego celu, raz na 2 tygodnie będzie się w Muzeum pojawiała jakaś moja autorska opowieść. Być może na temat "zadany" przez dostojnych Patronów i Mecenasów.

O Autorze

 

Jak sama o sobie mawiam na różnego rodzaju spotkaniach, z pierwszego wykształcenia jestem chemikiem a z drugiego - specjalistą od biologii skóry. I służbowo i "w cywilu" uwielbiam wyszukiwać informacje, analizować je i opowiadać fascynujace historie o tym czego się dowiedziałam.

 

Wirtualne (na razie…) Muzeum Kosmetyków i Chemii Gospodarczej prezentuje moje zbiory książek, czasopism i różnorodnych artefaktów dotyczących produkcji kosmetyków w przedwojennej Polsce (i okolicach), gromadzone od kilkunastu lat.

 

Muzeum prowadzę, z przerwami od 2010 roku i powoli dojrzewam do rozwinięcia go w jakąś większą i może bardziej zorganizowaną formę. Jako, że jest to moje hobby, lekko tylko zahaczające o główny nurt działalności zawodowej, bez wsparcia finansowego i zatrudnienia współpracowników, dalszy rozwój nie może postępować szybko.

 

Historia polskiego przemysłu kosmetycznego to taki mój "naukawy" konik, zawodowo zajmuję się jak najbardziej współczesną chemią kosmetyczną. Skończyłam specjalność "Technologia produktów lekkiej syntezy organicznej" na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej a doktorat obroniłam na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Obecnie uczę studentów Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia gdzie jestem rektorem.  Jako niezależny ekspert współpracuję z wieloma firmami produkującymi kosmetyki i wyroby chemii gospodarczej. Przez 15 lat wyłączność na moje konsultacje z zakresu pielęgnacji i upiększania włosów miała firma Henkel, do której marek nadal mam olbrzymi sentyment.

 

Historie o starych kosmetykach i wyrobach chemii gospodarczej można poczytać zarówno na stronie Muzeum  jak i na moim pierwszym blogu „stare kosmetyki”.

 

Z Muzeum związany jest fanpage na FB, nazywający się (jakże inaczej!) "Stare kosmetyki".

 

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

1 zł / miesiąc
patroni: 0
Każda złotówka się liczy. Jak mawiają: "oszczędnością i pracą ludzie się bogacą". Dziękuję!
Zostań patronem
5 zł / miesiąc
patroni: 0
Serdecznie dziękuję za wsparcie. 5 zeta to taka kwota "na piwo", ale jak najbardziej się liczy w muzealnym budżecie! Patroni "piwni" otrzymują swoje zasłużone miejsce na liście patronów publikowanej na stronie Muzeum.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 0
10 miesięcznie prawdopodobnie oznacza, że podoba Ci się to co robię! Poza tym, że Twoje nazwisko lub nick zostanie uwiecznione na liście patronów na stronie Muzeum, dodatkowo raz na miesiąc wylosuję jedną osobę z listy patronów "dziesięciozłotowych" - wylosowanemu patronowi dostarczę skan wybranej muzealnej grafiki w rozdzielczości min. 300dpi.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Dziękuję za hojne wsparcie! Cieszę się, że doceniacie moją pracę. Patroni wspierajacy comiesięcznie Muzeum szeleszczącym, niebieskim banknotem, poza benefitami przynależnymi patronom "piwnym" i "dziesięciozłotowym" zyskują prawo głosowania na tematy które będę omawiała na łamach Muzeum.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 100
Jestem wzruszona tak hojnym wsparciem idei Muzeum. Serdecznie dziękuję! Patroni "za stówę", poza wpisaniem na listę patronów, udziałem w comiesięcznym losowaniu reprodukcji i głosowaniu na nowe tematy, będą raz w roku otrzymywali (za darmo rzecz jasna) muzealny kalendarz (poczynając od kalendarza na rok 2019).
Zostań patronem
200 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 100
Jestem wzruszona tak hojnym wsparciem idei Muzeum. Serdecznie dziękuję! Patroni "za dwie stówy", poza wpisaniem na listę patronów, udziałem w comiesięcznym losowaniu reprodukcji i głosowaniu na nowe tematy, będą raz w roku otrzymywali (za darmo rzecz jasna) muzealny SPERSONALIZOWANY kalendarz ścienny (poczynając od kalendarza na rok 2019).
Zostań patronem