Ocalić od zapomnienia - Stolarnia PRL

W Patronite od 04.05.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie

Materiały do renowacji głośników

700 zł

0%

osiągnięto

700 zł

brakuje

Bardzo lubię naprawiać nasze stare Polskie kolumny i głośniki ale części do naprawy głośników TONSIL nie są najtańsze a i czasem trzeba kupić uszkodzone kolumny, które są warte regeneracji i dać im nowe życie, czyli wymienić zawieszenia, membrany, położyć nowy fornir, czy zbudować zwrotnicę i by uzyskać dobry efekt, potrzebne są pieniążki na te podzespoły.
Dla takich pasjonatów jak ja, mogę czasem sprezentować jakieś zregenerowane kolumny.

Renowacja samochodu marki BMW E36 1,8is sedan

7 000 zł

0%

osiągnięto

7 000 zł

brakuje

Witam serdecznie.
Jeśli kochasz motoryzację, to mam nadzieję, że przypadnie Ci do gustu ten projekt.
Osobiście zakochałem się kiedyś w BMW E36 i zupełnie nie interesują mnie inne samochody w sensie posiadania i jeżdżenia nimi.
Od dawna mam marzenie kupić ładny egzemplarz, rozebrać go na części pierwsze, wyczyścić wszystko i złożyć z powrotem w całość, powstanie wtedy nowe auto z roku 1993.
Z tym właśnie modelem związany jestem od 2005 roku, kiedy kolega zamiast przyprowadzić mi Nissana, przywiózł jednak BMW E36, którego nigdy nie chciałem ale po pierwszej przejażdżce zaiskrzyło i ta miłość trwa do dziś.
Biorąc pod uwagę jeszcze fakt, że kiedyś miałem idealną wersję tego auta i została ukradziona, tym bardziej jestem z nią związany i marzę o wyremontowaniu obecnego egzemplarza.
Wszystko chcę nagrywać i opublikować na youtube a potem przejechać się do tych ludzi, którzy pomogli mi w tym wszystkim, więc jeśli pomysł się spodobał to ładnie proszę o jakiekolwiek wsparcie.

Sprzęt fotograficzny do nagrywania prac w warsztacie i może w ocalonej stolarni

7 000 zł

0%

osiągnięto

7 000 zł

brakuje

Regularnie chcę odkładać pieniądze na lepszy sprzęt do nagrywania materiałów, jakiś mikrofon lepszy, czy może mikroport, lepszy aparat, obiektyw, oświetlenie, sprzęt komputerowy i może program do obróbki wideo, więc jeśli wpłacisz nawet 10zł, to bardzo mi to pomoże w tworzeniu wartościowych filmów z których inni będą móc czerpać wiedzę, bo pewne umiejętności zanikają a ja chcę choć trochę mojej wiedzy przekazać innym, by nie zostały zapomniane.

Narzędzia Pilarka do precyzyjnego cięcia drewna

7 000 zł

0%

osiągnięto

7 000 zł

brakuje

Mam nadzieję, że widzieliście już jakie piękne rzeczy można zrobić z drewna.
Do pewnych prac potrzebne są precyzyjne narzędzia, tak jak pilarka, niewielka grubościówka i frezarka ręczna.
Do momentu kiedy uzbieramy już fundusz na tą starą stolarnie z PRL, nie mogę i nie chcę siedzieć bezczynnie, więc mogę zacząć tworzyć drobniejsze rzeczy, np piękne Japońskie KUMIKO lub najprostsze blejtramy do obrazów, cokolwiek, co pozwoli na zarabianie pieniędzy na dom, dzieci i wymarzoną stolarnię.
Bardzo zachęcam do wsparcia kolejnego pomysłu, bo ja już widzę jak powstają te rzeczy.

Ocalić Stolarnię z PRL, renowacja mebli i praca w tym miejscu.

47 000 zł

0%

osiągnięto

47 000 zł

brakuje

Od dawna marzę o tym, by robić rzeczy z drewna a z zawodu jestem stolarzem.
Podczas przeglądania pięknych rękodzieł w internecie, stwierdziłem, że czas zacząć robić je własnoręcznie.
Za każdym razem widząc na YT, tak roznosi mnie energia do działania, że nie mogę usiedzieć ale po chwili muszę na siebie wylać kubeł zimnej wody, bo niestety nie mam środków na zakup maszyn a co gorsze, to jestem na tak gigantycznym minusie który uzbierał się przez tych kilka dziwnych lat.

Jakiś czas temu zacząłem szukać stolarni, która robi rzeczy z drewna i tak, udało się taką znaleźć i wtedy też pojawiła się okazja do ocalenia parku starych stolarskich maszyn, rodem jeszcze z PRL.
Obecny właściciel jest już starszym człowiekiem, nie ma komu przekazać dobytku i chce się pozbyć starej stolarni, którą bardzo bym chciał uratować od zapomnienia i przywrócić jej dawny blask, wyremontować maszyny i robić te wszystkie piękne rzeczy z drewna, które siedzą mi w głowie i tylko czekają na realizacje i ludzi, chcących mi pomóc.
Mogę zapewnić dobrych ludzi, którzy postanowią mnie wesprzeć, zrobię jakieś ozdobne rzeczy z drewna, wszystko zależy od tego, jak dużo uda się uzbierać funduszy.

Dosłownie w tej chwili wpadł pomysł związany ze stolarnią.
Ratowanie starych mebli, które po naprawach mogą służyć przez kolejne lata.
Renowacja mebli daje kilka korzyści, nie produkuje kolejnych śmieci a i człowiek przebywający w otoczeniu drewna, lepiej się czuje.
Wszystkie opisane rzeczy mam zamiar nagrać na YT i pokazać, że lepiej jest naprawić niż wyrzucić, bo kiedyś rzeczy się naprawiało.
Na cel stolarni mam zamiar poświęcić resztę swojego życia zawodowego a może i całego, bo podobno łączenie pasji najlepiej idzie w parze z pracą.
Bardzo liczę na wsparcie dobrym słowem, to jest dla mnie naprawdę ważne.
Wsparcie materialne oczywiście jest niezbędne, więc o to bardzo gorąco proszę, tak naprawdę to wierzę, że to się uda, wierzę w dobrych ludzi, którzy mi pomogą i pomagają, bo widzę już oczami wyobraźni jak realizuje się ten cel.
Zostań Patronem
Kup na prezent