Strefa Patrona:

Bydgoszcz
Obserwuj
Podziel się ze znajomymi
NAPISZ WIADOMOŚĆ
14

patronów

195 zł

miesięcznie

620 zł

łącznie

 

  Cześć :) Jestem ogrodnikiem i pasjonatem roślin. Od blisko 40 lat pracuje w branży ogrodniczej, ale rośliny, ogrody i kwiaty to nie tylko moja praca, to przede wszystkim moja pasja i życie. Za pomocą moich dzieci w ostatnim czasie zacząłem dzielić się zdobytą wiedzą i doświadczeniem, które ku naszej radości dobrze Wam służą. Chcemy pomagać dalej!

ZOSTAŃ PATRONEM

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 5 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Kolejne filmy instruktażowe z napisami.
Pierwszy podstawy cel to nakręcenie kolejnych kilkunastu filmików do końca października i pomoc w przygotowaniu ogrodów do kolejnego sezonu zimowego.

Z celem tym wiąże się wykonanie napisów do naszych filmów, które będą bardziej dostępne dla osób nie słyszących wśród których też obserwujemy wielu miłośników roślin i ogrodów :)
0%
13 %
100%
osiągnięto 13%
cel: 1500 zł miesięcznie
brakuje 1305 zł
Zakup sprzętu do rejestrowania filmu i dźwięku.
Drodzy Patroni, wiemy i zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy sprzętowo przygotowani do nagrywania naszych materiałów.

Widząc, jednak Wasze duże zainteresowanie, chcemy dalej zająć się szerzeniem wiedzy o roślinach tym samym pomagając w prawidłowej pielęgnacji ogrodów. Osiągniecie wspomnianego celu pozwoli nam na zainwestowanie w dobry i profesjonalny sprzęt, który będzie służył nam w tworzeniu wysokiej jakości materiałów dostępnych dla każdego i Tobie w prawidłowym odbieraniu treści nie zakłócanej przez słaby głos lub kiepskiej jakości obraz.
0%
100%
osiągnięto 6%
cel: 3000 zł miesięcznie
brakuje 2805 zł
Poradnik ogrodniczy w formie książki
Osiągniecie tego celu pozwoli nam na uporządkowanie dotychczas stworzonego materiału i pracę nad kolejnymi, które zebrane w jedną całość stworzą poradnik ogrodniczy dla pasjonatów roślin i ogrodów. Na osiągnięcie tego celu potrzebujemy znacznie więcej czasu i zakończenie prac planujemy na lipiec przyszłego roku, ponieważ materiał jest bardzo duży. Wsparcie naszego projektu nie tylko pozwoli na produkcje kolejnych materiałów filmowych, ale także pracę nad pozycją książkową , która będzie dostępna dla Ciebie na wyjątkowych warunkach i w mocno obniżonej cenie. Pomysł jest w zarodku dlatego też nie znamy dokładnych kosztów.

Będzie on także współtworzony przez Patronów, którzy będą zgłaszać swoje potrzeby a my w miarę możliwości będziemy radzić i pomagać zbierając wszystkie informacje do poradnika w celu udostępniania go innym czytelnikom.

O Autorze

Cześć :)

 

Jestem Grzegorz z Zielonego Pogotowia :)

 

Może zacznijmy od początku...

 

Od małego jestem ogrodnikiem i pasjonatem roślin i natury. Moi rodzice prowadzili sad, którym dzisiaj zajmuje się mój młodszy brat. Technikum ogrodnicze skończyłem w Aleksandrowie Kujawskim i podjąłem pierwszą pracę w szkółce w Suminie w miejscowości tej obecnie znajduje się mój dom. W między czasie prowadziłem własny sad a od blisko 30-lat pracuję w Bydgoszczy gdzie założyłem kilkadziesiąt ogrodów i terenów zielonych. Na wielu z nich corocznie jestem ze stałą wizytą, aby wykonać niezbędne prace pielęgnacyjne. Jestem także szczęśliwym posiadaczem ogrodu w lesie, który wykonałem w przeważającej większości własnoręcznie.

W tym roku w moim życiu zachodzą ważne zmiany. Zdrowie jest, ale wizyty u lekarza coraz częstsze a wigoru jest już nieco mniej niż kiedyś. Córka Michalina, architekt krajobrazu powoli przejmuje firmę i przyszedł nam do głowy taki pomysł. Będziemy się dzielić wiedzą zdobytą przez kilkadziesiąt lat pracy z innymi użytkownikami internetu i tak podjelismy decyzje ... nakręcimy kilka filmów o roślinach :)

 

...oto pierwszy z nich "Jak szczepić różę?"

 

 

Film w kilka tygodni doczekał się kilkaset udostępnień i ponad 100 000 wyświetleń co było dla nas wielką miłą niespodzianką. Otrzymaliśmy także wiele miłych słów i podziękowań za ten krotki instruktaż. Pojawiły się także prośby o kolejne krótkie instrukcje i pytania "Jak to się robi?"

...a my nie czekając, zaczęliśmy działać i nagrywać :)

 

 

Film spotkał się z jeszcze cieplejszym przyjęciem i wieloma ciepłymi komentarzami ze strony widzów. 

 

Wszystkie materiały jakie dla Was przygotowaliśmy znajdują się na naszym fanpage:

http://www.facebook.com/Zielone-Pogotowie-140998815947437/?sw_fnr_id=3718033502&fnr_t=0

 

 

Przez ostatnie dwa miesiące przygotowaliśmy dla Was 15 filmów instruktażowych i na najbliższe dwa miesiące chcemy przygotować kolejnych 15 filmów o roślinach w ogrodzie. Po za tym chcemy zakupić sprzęt do profesjonalnego nagrywania, aby jakość sprzyjała przyswajaniu wiedzy. Naszym celem jest także przygotowanie napisów do każdego naszego filmiku, ponieważ wśród naszych widzów jest grono osób głuchoniemych spragnionych wiedzy o roślinach i pięknych ogrodach. Po za tym powoli zbieramy materiały i przygotowujemy się do przygotowania książki w formie poradnika, która pomoże w codziennej pracy na ogrodzie. 

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 1
Każda złotówka przyczynia się do powstania kolejnego materiału filmowego i pisanego o roślinach i ogrodach. Pasjonaci kwiatów i roślin poznają kolejna porcję wiedzy, która będzie dostępna dla każdego :)

Dziękujemy za Twoje wsparcie, to wiele dla mnie znaczy :)
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 10
Limit: 500
Jesteś Patronem z dostępem do specjalnej grupy facebook-owej Zielonego Pogotowia na której będziemy udostępniać materiały, adresowane do tej wybranej grupy.

1. Co dwa tygodnie będziemy wrzucać film o roślinach i ogrodach tylko dla tej wybranej grupy Patronów.
2. Po opublikowaniu filmu dla tej wybranej grupy Patronów po tygodniu będziemy odpowiadać na pytania, które pojawią się na grupie w celu lepszego zrozumienia opublikowanego materiału a także na inne pytania, które pojawia się na grupie związane z roślinami, kwiatami ogrodami i architekturą krajobrazu.
3. Na grupie będziesz mógł także, pochwalić się swoim ogrodem. Pokazać pozostałym Patronom i mam swoje rośliny i kompozycje a może jakieś inne wyjątkowe rozwiązania z zakresu małej architektury, które masz w swoim ogrodzie .

Uczestnictwo w tej wybranej grupie pozwoli na bliższe poznanie się na wzajem a także przyczyni się do tworzenia kolejnych materiałów ogrodniczych dostępnych dla każdego.
Zostań patronem
40 zł / miesiąc
patroni: 2
Limit: 20
Z góry dziękujemy za tak wyjątkowe wyróżnienie i wsparcie. Próg ten zawiera również nagrody z progów 5zł i 10zł.

Po za tym masz prawo do comiesięcznej konsultacji telefonicznej, Przez kilkanaście minut będziemy mogli porozmawiać o Twoim ogrodzie i poznać się bliżej. Z chęcią zapoznam się ze zdjęciami lub materiałem filmowym z Twojego ogrodu. następnie z wielka przyjemnością o nim z Tobą porozmawiam podzielę się swoją wiedzą i udzielę porad, mam nadzieję, że i Ty podzielisz się ze mną swoimi doświadczeniami :)
Zostań patronem
250 zł / miesiąc
patroni: 0
Z góry dziękujemy za tak wyjątkowe wyróżnienie i wsparcie.

Jeżeli potrzebujesz konsultacji projektowej ten próg jest dla Ciebie. Nasz projektant ogrodów pomoże ci w zagospodarowaniu miejsca w twoim ogrodzie, pomoże dobrać materiał do wykończenia tarasu, dobrać odpowiednie rośliny lub pomóc w doborze donic i mebli do ogrodu. Służy rada i pomysłem, przygotowując projekt koncepcyjny według potrzeby.

Próg ten zawiera również nagrody z progów 5, 10 i 40 zł.
Zostań patronem
400 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 5
Za tak wysokie wsparcie naszego projektu chciałbym podziękować Ci osobiście, uściskiem dłoni.

Zapraszam Cię do mojego ogrodu (Ranczo) z osobą towarzyszącą na kilku godzinny spacer, na którym pokażę Tobie całą moją kolekcję wyjątkowych roślin i opowiem historie jaka się z nimi wiążą. Ranczo nie jest małe. Jest to powierzchnia 12 ha, dlatego zarezerwuj sobie minimum kilka godzin po spacer. Zapraszam również na ciepły posiłek i wino. Chętnie porozmawiam o Twoim ogrodzie i ulubionych roślinach, udzielę rad i wskazówek. Na moim Ranczu czeka na Ciebie kilka małych niespodzianek :)

Próg ten zawiera również nagrody z poprzednich progów ( 5zł. 10zł i 40zł )

Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Galeria mediów

Posty

Jakie iglaki możemy szczepić? #zielonepogotowie
autor: Grzegorz Majda
4 dni temu
Organizujemy warsztaty poświęcone szczepieniu drzew i krzewów zarówno owocowych jak i ozdobnych! Na filmiku pokazujemy iglaki, szczepione przez nas, ukazując różne formy jakie możemy dzięki takiemu zabiegowi uzyskać. Zachęcamy do udziału w warsztatach! Jeśli chcesz się nauczyć różnych technik szczepienia drzew i krzewów owocowych i ozdobnych, czekamy na Ciebie już od 19 Lutego. Zobaczysz jak prawidłowo wykonuje się takie szczepienie, jakie gatunki, na jakich roślinach można zaszczepić i co najważniejsze- będziesz miał możliwość wykonać takie szczepienie samodzielnie - pod okiem Grzegorza Majda! Aby dokonać rezerwacji terminu wymagane jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego. Prześlij nam swój adres e-mail abyśmy mogli przesłać ci wzór takiego zgłoszenia! biuro@zielonepogotowie.pl
Darmowy!
Brak komentarzy
Jak przyciąć Jabłoń? #zielonepogotowie
autor: Grzegorz Majda
6 dni temu
Na co należy zwrócić uwagę przy cięciu Jabłoni? Które gałęzie należy przyciąć i jak krótko? Które gałęzie będą najbardziej obfite w owoce? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w naszym kolejnym filmiku z cyklu pielęgnacji drzew owocowych, poświęconym cięciu Jabłoni. Jeśli podobają Wam się nasze filmiki zapraszamy do wsparcia naszej działalności finansowo poprzez portal Patronite. Więcej szczegółów jak zostać Patronem w linku poniżej. https://patronite.pl/zielonepogotowie
Darmowy!
Brak komentarzy
Jak przyciąć Gruszkę? Filmik instruktażowy #zielonepogotowie
autor: Grzegorz Majda
1 tydzień temu
Cięciem Gruszki rozpoczynamy nasz cykl filmików instruktażowych na temat pielęgnacji drzew owocowych. Na konkretnym przykładzie pokazuję, jak prawidłowo przyciąć takie drzewko, aby miało dużo dorodnych owoców. Mamy już przygotowany filmik na temat cięcia Jabłoni, przed nami jeszcze: śliwka, czereśnia, wiśnia i wiele innych. Zapraszam na mój kanał na YouTube #zielonepogotowie Jeśli podobają Wam się nasze filmiki zapraszamy do wsparcia naszej działalności finansowo poprzez portal Patronite.
Darmowy!
Brak komentarzy
6 najważniejszych wydarzeń w 2017 roku #best6of2017 #zielonepogotowie
autor: Grzegorz Majda
1 tydzień temu
Na różnych portalach społecznościowych, wiele osób podsumowuje miniony rok wybierając 9 najlepszych postów lub zdjęć udostępnionych na swoich profilach. Najlepszych dlatego, że miały najlepszy zasięg lub liczbę polubień. My postanowiliśmy również podsumować 2017 rok, ale wybierając momenty, które spowodowały że patrzymy na ten rok pozytywnie i które w mniejszym bądź większym stopniu zmieniły na dobre nasza działalność on-line.
Darmowy!
Komentarze: 1
Jak rozmnożyć winogrono? #zielonepogotowie #sadzonki
autor: Grzegorz Majda
2 tygodnie temu
Kiedy najlepiej przygotować sadzonki winogrona? Jakie pędy wybrać do zrobienia sadzonek i kiedy je najlepiej posadzić do gruntu? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym kolejnym filmiku. Jeśli podobają Wam się nasze filmiki zapraszamy do wsparcia naszej działalności finansowo poprzez portal Patronite. Więcej szczegółów jak zostać Patronem w linku poniżej. https://patronite.pl/zielonepogotowie
Darmowy!
Brak komentarzy
Szczepienie drzewek owocowych cz.1 Jak pobrać zrazy
autor: Grzegorz Majda
2 tygodnie temu
Nowy Rok rozpoczynamy owocowo! W Styczniu i Lutym będziemy udostępniać filmiki z serii szczepień i cięć drzewek owocowych. Pierwszy filmik jest wstępem do tematu czyli Grzegorz Majda pokazuje jak pobrać zrazy, czyli gałązki, które następnie wykorzystamy do procesu szczepienia. Organizujemy także warsztaty dotyczące szczepienia drzew i krzewów oraz rozmnażania roślin. Będziesz miał okazję zapoznać się z różnymi metodami szczepienia krzewów, robienia sadzonek oraz wykonać je samodzielnie pod okiem Pana Grzegorza Majda. Warsztaty odbywać się będą cotygodniowo od Lutego do Kwietnia w grupach kilku osobowych. Ruszamy z zapisami, także prosimy zapoznać się z terminami i dokonać rezerwacji. Rezerwacja następuję po odesłaniu wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego. Osoby zainteresowane prosimy o podanie adresu mailowego w wiadomości prywatnej, abyśmy mogli przesłać formularz.
Darmowy!
Brak komentarzy
Jak wybrać idealną choinkę
autor: Grzegorz Majda
1 miesiąc temu
Moda na ekologię sprawiła, że powraca się do tradycji żywego drzewka w roli choinki. Wiele osób nie chce odbierać życia drzewkom i decyduje się za zakup rośliny w doniczce. Do tego grona należą przed wszystkim osoby, które mają działki rekreacyjne, domki jednorodzinne czy znajomych, którzy mogą potem takie drzewko posadzić. Postanowiliśmy odwiedzić zaprzyjaźniony punkt sprzedaży roślin Rodogosz w Osielsku koło Bydgoszczy i zwrócić Waszą uwagę na kilka istotnych kwestii przydatnych przy wyborze idealnego drzewka. Udanych zakupów! Jeśli podobają Wam się nasze filmiki zapraszamy do wsparcia naszej działalności finansowo poprzez portal Patronite. https://patronite.pl/zielonepogotowie
Darmowy!
Brak komentarzy
Dzień po wichurze na moim ranczu
autor: Grzegorz Majda
1 miesiąc temu
Dwa lata temu po moim ogrodzie na wsi, który nazywam ranczem, przeszła wichura. Chciałbym Wam pokazać i opowiedzieć jakich szkód narobiła. Nazwałem to szczęście w nieszczęściu, gdyż nikt nie ucierpiał, dom w całości ocalał jedynie wokół było bardzo dużo powalonych drzew. Miałem o wiele więcej szczęścia niż inni, których dotknęło podobne nieszczęście. Zapraszam do oglądania. Jeśli podobają ci się nasze filmiki i chciałbyś mnie wesprzeć finansowo, masz taka możliwość dzięki portalowi Patronite.pl, który umożliwia wsparcie twórców. https://patronite.pl/zielonepogotowie
Darmowy!
Brak komentarzy
Jak przygotować dekorację świąteczną
autor: Grzegorz Majda
1 miesiąc temu
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, więc czas pomyśleć o dekoracji domów i ogródków. Odwiedziliśmy Panią Basię w jej Kwiaciarni w Bydgoszczy. Efekt tych odwiedzin możecie zobaczyć poniżej, jest to pierwszy z trzech filmików pokazujących jak w prosty sposób możemy zrobić dekoracje świąteczną. Pierwsza z propozycji to dekoracja na balkon, parapet ale i nie tylko. Inspirujcie się !! Kolejne osoby dołączyły do grona naszych Patronów - DZIĘKUJEMY!! Jeśli podobają Wam się nasze filmiki zapraszamy do wsparcia naszej działalności finansowo poprzez portal Patronite. Więcej szczegółów jak zostać Patronem w linku poniżej. https://patronite.pl/zielonepogotowie
Darmowy!
Brak komentarzy
Jak zabezpieczyć Hortensję ogrodową na zimę?
autor: Grzegorz Majda
1 miesiąc temu
Jak zabezpieczyć Hortensję ogrodową na zimę? Pierwszy krok - ocięcie kwiatostanów. drugi krok - okrycie za pomocą kory, następnie liście lub igliwie a jak spadnie śnieg to śniegiem! Jeżeli chcielibyście zobaczyć dokładnie jak to robię zapraszam na nasz kolejny filmik., na którym w sposób obrazowy o tym odpowiadam. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, bo nie wiedzieliście jak, to mamy nadzieję, że filmik wam w tym pomoże. Jeśli podobają Wam się nasze filmiki zapraszamy do wsparcia naszej działalności finansowo poprzez portal Patronite. Więcej szczegółów jak zostać Patronem w linku poniżej. https://patronite.pl/zielonepogotowie
Darmowy!
Brak komentarzy
Cięcie artystyczne Thui Rheingold
autor: Grzegorz Majda
1 miesiąc temu
Na naszym kanale na YouTube możecie zobaczyć filmiki typowo instruktażowe gdzie pokazujemy jak rozmnażać poszczególne rośliny, jak szczepić i ogólnie jak pielęgnować. Oprócz tego umieszczamy też krótki prezentacje naszych realizacji oraz cięć krzewów. Dzisiaj przedstawiamy krótki filmik pokazujący efekt cięcia artystycznego na przykładzie Thui Rheingold. Jak wam się podoba efekt i figura naszej Thui? Jeśli podobają Wam się nasze filmiki zapraszamy do wsparcia naszej działalności finansowo poprzez portal Patronite. Więcej szczegółów jak zostać Patronem w linku poniżej. https://patronite.pl/zielonepogotowie
Darmowy!
Brak komentarzy
Jak dbać o Grudnika?
autor: Grzegorz Majda
1 miesiąc temu
Postanowiliśmy pokazać jak dbamy o niektóre z naszych kwiatów domowych. Niektórzy z Was piszą do nas, że ich Grudniki im nie kwitną. Oto kilka rad jak my dbamy o te piękne kaktusy. Kolejną roślina domową jaka zobaczycie na naszych filmikach będzie Fiołek. Kolejna osoba zdecydowała się zostać naszym Patronem za co serdecznie dziękujemy! Jeśli również chcielibyście sprawdzić na czym to polega zapraszamy po więcej informacji do linku poniżej. https://patronite.pl/zielonepogotowie
Darmowy!
Brak komentarzy
Co to jest kalus?
autor: Grzegorz Majda
1 miesiąc temu
Co to jest kalus i jak rozpoznać, że sadzonka puszcza korzonki. Postanowiliśmy nagrać filmik na przykładzie naszych sadzonek róży i hortensji. Mamy nadzieję, że dzięki niemu będziecie mogli również sprawdzić jak się rozwijają Wasze sadzonki. Jeśli podobają Wam się nasze filmiki zapraszamy do wsparcia naszej działalności finansowo poprzez portal Patronite. Więcej szczegółów jak zostać Patronem w linku poniżej. https://patronite.pl/zielonepogotowie
Darmowy!
Brak komentarzy
Jak przyciąć hortensję bukietową?
autor: Grzegorz Majda
1 miesiąc temu
Hortensje bukietowe o pięknych, dużych, białych kwiatach, takie jak Grandiflora czy Limelight można ciąć zarówno jesienią, jak i na wiosnę. W filmiku tłumaczymy dlaczego my akurat robimy to na jesieni oraz jak wykorzystać poziome pędy do rozmnożenia tej cudownej rośliny. Jeśli podobają Wam się nasze filmiki zapraszamy do wsparcia naszej działalności finansowo poprzez portal Patronite. Więcej szczegółów jak zostać Patronem w linku poniżej. https://patronite.pl/zielonepogotowie
Darmowy!
Brak komentarzy
Czy Kalina nadaje się na drzewko?
autor: Grzegorz Majda
1 miesiąc temu
Istnieje wiele odmian kaliny i wiele sposobów na jej wykorzystanie w ogrodzie. Jeżeli chcecie aby wasz ogród był częściowo zielony także zima polecamy odmianę kaliny krzewiastej która zachowuje piękne liście na zimę a do tego jeszcze kwitnie jesienią. W dzisiejszym filmiku chcielibyśmy Wam pokazać, że kalinę można również prowadzić na małe drzewko, dzięki czemu będzie ona dekoracyjna na wysokości naszego wzroku i tym samym zyskujemy miejsce, aby nasadzić mniejsze rośliny pod nią. Z tak formowanym krzewem możemy stworzyć ciekawe kompozycje. Jeśli podobają Wam się nasze filmiki zapraszamy do wsparcia naszej działalności finansowo poprzez portal Patronite. Więcej szczegółów jak zostać Patronem w linku poniżej. https://patronite.pl/zielonepogotowie
Darmowy!
Brak komentarzy
Jak wykorzystać kamień w ogrodzie?!
autor: Grzegorz Majda
1 miesiąc temu
Na dzisiaj przygotowaliśmy filmik o tym jak wykorzystać kamień w ogrodzie. Ogród wykonaliśmy w Hurtowni Kamienia -Stone Garden w Chmielnikach. Na filmie pokazujemy kilka ciekawych pomysłów na wykorzystanie kamienia, który ma bardzo szerokie zastosowanie. Możemy go wykorzystać w budowie nawierzchni, schodów murków oporowych, ogrodzeń, obrzeży i elementów małej architektury. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem filmowym. Jeżeli materiał okazał się dla Ciebie wartościowy, proszę udostępnij go swoim znajomym i daj łapkę w górę. Dziękujemy :) Zachęcamy, także do zapoznania się z nasza ofertą. Na co dzień zajmujemy się projektowaniem, zakładaniem i pielęgnacją ogrodów. Poza tym dostarczamy i sprzedajemy drewno opałowe a naszym najmłodszym dzieckiem jest Garden BOX, który w ogrodzie może być niezwykłym miejscem do wypoczynku. Więcej informacji na www.zielonepogotowie.pl
Darmowy!
Brak komentarzy
Dyżur ekspertów - ZAPROSZENIE
autor: Grzegorz Majda
1 miesiąc temu
Zapraszamy Was na spotkanie z nami w Poniedziałek - 04.12.2017 r. od godziny 10 na naszym Fanpage'u na Facebook'u. https://www.facebook.com/zielonepogotowiepl/ Połączymy się z Wami w relacji na żywo, podczas której będziecie mogli nam zadawać pytania a my postaramy się na nie odpowiedzieć w trakcie. Temat przewodni - rośliny zimą. W roli ekspertów oczywiście Grzegorz Majda oraz Michalina Trempała. Zaznaczcie "Wezmę udział", aby nie przegapić daty! Czekamy na Was! https://www.facebook.com/events/145782229400670/
Darmowy!
Brak komentarzy
Sadzonki jeżyny i hortensji z rozłogów
autor: Grzegorz Majda
1 miesiąc temu
Jest wiele sposobów rozmnażania roślin: z sadzonek zielnych, zdrewniałych, ale można też z rozłogów. Polega to na przysypaniu rozłożystych poziomych pędów, które z czasem puszczą swoje korzenie i możemy wykorzystać ją jako nową roślinkę do rozsady. Na filmiku pokazujemy ten sposób na przykładzie jeżyny oraz hortensji. Jeśli podoba Ci się nasza działalność i chciałbyś nas wesprzeć finansowo zapraszamy do zapoznania się z naszym profilem. https://patronite.pl/zielonepogotowie
Darmowy!
Brak komentarzy
Ciecie borówki amerykańskiej
autor: Grzegorz Majda
1 miesiąc temu
Motywem przewodnim tego tygodnia były owoce. Były jeżyny, maliny, porzeczki i przyszedł czas na borówkę- bardzo popularna ostatnio, o którą również było dużo pytań. Prace te można wykonać od Listopada do końca Marca. Dziękujemy naszym patronom za wsparcie! Mamy nadzieję, że nasz filmik będzie odpowiedzią na wasze pytania, jeśli nie - postaramy się odpowiedzieć na wszystkie. Wszystkie komentarze są dla nas cenne a pytania wskazują nam na co mamy zwrócić uwagę przy nagrywaniu kolejnego materiału, także piszcie do nas!
Darmowy!
Brak komentarzy
Cięcie i rozmnażanie malin
autor: Grzegorz Majda
2 miesiące temu
Jak przyciąć maliny? Jak przygotować sadzonki z maliny? Na te i inne pytania odpowiadamy w kolejnym filmiku. Dla wielu z was pewnie długo wyczekiwanym, gdyż było sporo pytań na ten temat. Mamy nadzieję, że materiał będzie dla Was przydatny! Jeśli podobają wam się nasze filmiki zapraszamy Was na nasz profil na Patronite.pl, gdzie możecie nas wesprzeć finansowo. Wszystkie wpłaty są dla nas bardzo cenne. https://patronite.pl/zielonepogotowie
Darmowy!
Brak komentarzy
Przygotowanie sadzonek hortensji i róż do zimy
autor: Grzegorz Majda
2 miesiące temu
Wielu z Was zainspirowało się naszymi filmikami o rozmnażaniu hortensji i róży. Dostajemy dużo pytań o sposób przechowywania dlatego postanowiliśmy nagrać kolejny materiał o naszym sposobie zabezpieczenia sadzonek na zimę. Mamy nadzieję, że instrukcja Wam pomoże i rozwieje wątpliwości. Każdego kto chciałby nas wesprzeć finansowo zapraszamy do linka poniżej. Możesz śledzić naszą działalność i zostać naszym Patronem. https://patronite.pl/zielonepogotowie
Darmowy!
Brak komentarzy
Cięcie jeżyny
autor: Grzegorz Majda
2 miesiące temu
Jak prawidłowo przyciąć jeżynę bezkolcową? Które pędy zostawić, a które usunąć? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym kolejnym filmiku.
Darmowy!
Brak komentarzy
Cięcie hortensji Anabelle
autor: Grzegorz Majda
2 miesiące temu
Wielu z was posiada Hortensję bukietową Anabelle, co zauważyliśmy po komentarzach pod filmikiem o jej rozmnażaniu, dlatego też przygotowaliśmy filmik na temat cięcia tej pięknej odmiany. Jeśli chcesz zostać naszym Patronem zapraszamy do odnośnika poniżej. https://patronite.pl/zielonepogotowie
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Przechowywanie pelargonii
autor: Grzegorz Majda
2 miesiące temu
Przyszły pierwsze przymrozki, więc już pora na przechowanie naszych pelargonii. Oto krótki instruktaż filmowy. Natomiast w kolejnym filmiku opowiemy o przechowywaniu begonii. Jeżeli podobają Wam się nasze filmiki i porady zapraszamy na nasz profil gdzie w prosty sposób można nas wesprzeć finansowo i zostać naszym Patronem. https://patronite.pl/zielonepogotowie
Darmowy!
Brak komentarzy
Rozmnażanie hortensji bukietowej
autor: Grzegorz Majda
2 miesiące temu
Chcielibyśmy Wam pokazać jak rozmnaża się hortensję bukietową z sadzonek zdrewniałych, które możemy wykonać nawet do końca Grudnia. Jeśli podobają Wam się nasze zapraszamy do wsparcia naszej działalności poprzez rejestracje na profilu Patronite.pl. Osoby, które zdecyduje się wesprzeć nas finansowo, zaprosimy do zamkniętej Grupy Zielonych Pasjonatów, gdzie również umieszczamy filmiki. https://patronite.pl/zielonepogotowie
Darmowy!
Brak komentarzy
Nowy film na Grupie Zielonych Pasjonatów
autor: Grzegorz Majda
3 miesiące temu
Kolejny filmik na grupie :)
Tylko dla patronów!
Brak komentarzy
Pierwszy film na Grupie Zielonych Pasjonatów
autor: Grzegorz Majda
4 miesiące temu
Pierwszy film na Grupie Zielonych Pasjonatów :)
Darmowy!
Brak komentarzy