Avatar użytkownika

Magdalena Karlikowska-Pąsiek

0
patronów
0 
miesięcznie
0 
łącznie
0
patronów
0 zł 0 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Jestem zaszczycona, że podoba Ci się moja działalność kulturalno-literacko-naukowa. Dziękuję, że chcesz wspierać moją twórczość.
10 zł miesięcznie
Twoje wsparcie dużo dla mnie znaczy! Dzięki Tobie mogę pisać książki oraz organizować bezpłatne warsztaty dla dzieci.
W ramach podziękowania otrzymasz od mnie raz w miesiącu list z autorskimi tekstami, przemyśleniami i pomysłami na następne projekty.
20 zł miesięcznie
Twoje wsparcie dużo dla mnie znaczy, dziękuję!
W ramach podziękowań otrzymasz nagrodę z poprzedniego progu. Dodatkowo, raz w miesiącu podziękuję Ci na moim Instagramie umieszczając Cię na liście Patronów.
50 zł miesięcznie
Prawdziwi bohaterowie nie noszą peleryny - to o Tobię! Dziękuję za docenienie mojej twórczości.
W ramach podziękowań wymienię Cię jako Patrona/Patronkę w mojej najnowszej książce.
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
3 dostępne miejsca
Dziękuję za Twoje bezcenne wsparcie! Jesteś moim bohaterem! Dlatego w ramach podziękowań proponuję, abyś został/a (lub bliska Twojemu sercu osoba) pierwowzorem postaci występującej w mojej najnowszej bajce.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Magdalena Karlikowska-Pąsiek w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jestem kobietą pełną pasji. Nie umiem ograniczyć się tylko do jednej życiowej roli. W 2021 roku dostałam angaż do macierzyństwa. Oprócz tego uwielbiam wcielać się w: bajkopisarkę, badaczkę, nauczycielkę, podróżniczkę oraz reżyserkę. Tworzenie jest dla mnie jak powietrze - nie umiem bez niego żyć!

Nazywam się Magdalena Karlikowska-Pąsiek. Jestem teatrolożką, kulturoznawczynią oraz autorką bajek dla dzieci („Superkociaki”, 2022 i „Magia Świąt”, 2023). Pracuję w Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzę badania dotyczące seniorów i teatru oraz wpływu kultury na opóźnienie procesów starzenia się mózgu. Obecnie realizuję już drugi grant związany z tą tematyką. Dodatkowo, uczę w krakowskiej szkole podstawowej. Moją ambicją i marzeniem jest, aby moje bajki miały realny wpływ na zamianę świata na lepsze. Z tego powodu dochód z mojej debiutanckiej książki dla dzieci - "Superkociaki", przekazuję w całości na rzecz Fundacji Mam Marzenie. Dodatkowo, po premierze "Magii Świąt" wraz z Żywym Muzeum Obwarzanka w Krakowie zorganizowałam bezpłatne warsztaty dla dzieci "Obwarzanek i Magia Świąt" (2023). Chcę, aby następnym premierom towarzyszyły podobne inicjatyw.

Od 2021 roku jednocześnie spełniam się w roli mamy oraz "kobiety pracującej". W Jagiellońskim UTW od 5 lat wykładam historię teatru. Przy JUTW prowadziłam także zajęcia z języka polskiego dla uchodźców (2022). Jestem laureatką grantu ufundowanego przez Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, w ramach, którego wydałam monografię naukową pt. "Kryzys czy szansa na rozwój? Przemiany w polskim teatrze po 1989 i 2020 roku" (2023, WUJ). W lipcu 2023 roku zdobyłam środki z Rektorskiego Fundusz Rozwoju Dydaktyki Ars Docendi na projekt pt. „Warsztaty teatralne: Współczesne krakowskie inscenizacje teatralne, a percepcja widza nieprofesjonalnego – seniora”. Jestem kierownikiem tego projektu. Razem z krakowskimi seniorami chodzę na wystawy, przedstawienia teatralne oraz warsztaty z aktorami. Wspólnie uczymy się pisać recenzje teatralne. Wszystkie wymienione aktywności są uzupełniane zajęciami teoretycznymi z współczesnej historii polskiego teatru. W wolnych chwilach piszę również utwory przeznaczone do wystawienia na scenie. Wydałam dwie jednoaktówki: "Jurodiwy" (2016) oraz "Bliźnięta" (2017).

Kolejną moją pasją są podróże. Moim największym osiągnięciem jako obieżyświat jest zostanie kaphornowcem. Teraz mogę już wytatuować sobie pełne żagle, gwizdać na pokładzie, sikać za burtę pod wiatr oraz powiedzieć, że zdobyłam Przylądek Horn. Kiedy rzucę kotwicę i zejdę na ląd to lubię zanurzyć palce w morzu ciasta. Kocham piec kwiatowe smakołyki. Trzy tygodnie po cesarskim cięciu upiekłam nawet sama tort na chrzest córki.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Magdalena Karlikowska-Pąsiek już teraz!

Zostań Patronem

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.