EDU Afryka

W Patronite od 24.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 686

Liczba Patronów: 835

Zostań Patronem
12 patronów
452 miesięcznie
1 671 łącznie

KOREPETYTORZY _ nauka czytania i pisania.

420 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Umiejętność PISANIA i CZYTANIA, oraz komunikowanie się w języku francuskim, w którym odbywa się edukacja to podstawa i absolutne minimum do samodzielnego życia we współczesnym świecie.

Bez umiejętności czytania i pisania, nawet jeżeli udaje się uczniom awansować do kolejnej klasy, trudno skończyć szkołę. Przychodzi taki moment, że zaległości utrudniają przyswajanie i rozumienie nowej wiedzy, a także przeszkadzają w wykorzystywaniu wcześniej zdobytych wiadomości.
Zaległości narastają, a wraz z nimi frustracja. Pojawiają się niepowodzenia szkolne, powtarzanie klasy. Narasta niechęć do nauki. Dalej jest już prosta droga, aby opuścić szkołę i dołączyć do grona osób niemalże niepiśmiennych.

Dzieci pochodzą z domów, w których najwyżej starsze rodzeństwo umie swobodnie czytać i pisać. Inni domownicy, na ogół nie znają francuskiego, nie potrafią też pisać. To, czego, być może kiedyś nauczyli się podczas swojego krótkiego pobytu w szkole, już dawno zapomnieli. Warunki panujące w domach również nie sprzyjają nauce. Brak prądu i najprostszych sprzętów, przeludnienie, nie sprzyja samodzielnej nauce.

W odpowiedzi na te problemy naszych uczniów, zorganizowaliśmy dodatkowe zajęcia z KOREPETYTORAMI. Dzieci pracują, pod okiem doświadczonych nauczycieli, uzupełniają wiedzę i uwalniają się od zaległości. W bezpiecznej i sprzyjającej atmosferze, uczą się szybko i bardzo chętnie.

Nauczyciele są przez nas opłacani. Wynagrodzenie miesięczne jednego nauczyciela - korepetytora to 20 tysięcy tutejszych franków CFA, czyli równowartość 140 złotych.
Zaangażowaliśmy trzech korepetytorów. Co miesiąc na opłacenie ich pracy potrzebujemy 420 złotych.
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
69 zł miesięcznie
Anna Sumarowska
Anna Sumarowska
32 zł miesięcznie
Agnieszka Grzelak
Agnieszka Grzelak
32 zł miesięcznie
Monika Gołębiowska
Monika Gołębiowska
828 zł jednorazowo
Anonimowy patron
15 zł miesięcznie
Anonimowy patron
69 zł miesięcznie