Pozwól psu na samodzielne odkrywanie świata. Daj czas na spokojną eksplorację, której nikt nie organizuje. Pozwól, żeby sam decydował, co go interesuje i czym chce się zajmować.
Zrozumiemy psy tylko wtedy, gdy dostrzeżemy ich prawdziwą naturę. A kiedy ją uszanujemy, będziemy mogli nazywać się ich przyjaciółmi.
Proponuje się zakładanie niektórych szelek odwrotnie, żeby uzyskać efekt podobny do tego ze zdjęć i zapinanie smyczy z przodu jak w kolejnym fantastycznym wynalazku "easy walk", a wszystko to po to, żeby pies nie ciągnął na smyczy...
Obserwując otaczający świat, dochodzę do bardzo smutnej konstatacji, że największymi wrogami psów są tzw ich "miłośnicy".
Moim zadaniem jest zapewnienie psom odpowiednich warunków - swobodnych spacerów, kontaktów społecznych, ciszy, miejsca do spokojnego odpoczynku i snu, dobrego jedzenia. I jeszcze jedno - uważna, nienachalna obserwacja.
Tak się porobiło w naszym zachodnim świecie, że większość opiekunów nie wierzy, że psy potrafią samodzielnie myśleć.
Dwa słowa o tym jak łatwo przerzuciliśmy się z jednego znęcania na inne.
Prawie codziennie mam chwile zwątpienia i myślę, że to wszystko nie ma sensu. Ludzie coraz więcej psów porzucają, coraz bardziej traktują jak zabawki i gadżety posiadane na zasadzie "ja też mam".
Zachęcam do wychowywania swoich psów. Bez wyraźnie postawionych granic i respektowania zasad nie ma szczęśliwych i pewnych siebie psów.
Codziennie słyszę jaką to rasą są azjaty i co trzeba z nimi robić, żeby były prawdziwymi CAO. Oczywiście słyszę to od ludzi, którzy są prawdziwymi ludźmi i nie mają zielonego pojęcia o psach.
W marcu 2018 roku Nura zabraliśmy ze schroniska w Radysach. Wiedzieliśmy, że jeśli tego nie zrobimy, nigdy nie opuści schroniskowych krat.
Uważność wzbogaca i czyni nas odważniejszymi i spokojniejszymi. Nie trzeba korzystać z drogich kursów. Można zacząć od obserwacji ludzi i psów. Jedno i drugie jest fascynujące.
Wesprzyj działalność Autora Fundacja Duch Leona już teraz!
Od 10 lat sprawdzamy, czy politycy i polityczki trzymają się faktów. Rozprawiamy się z fake newsami, teoriami spiskowymi i pseudonauką. Z uporem pytamy o źródła i fakty. Dbamy o to, aby każdy miał dostęp do rzetelnych, bezstronnych i zweryfikowanych informacji. Nie odpuszczamy żadnej ze stron.
Radio Naukowe to podcast tworzony przez dziennikarkę Karolinę Głowacką. Tu na pierwszym planie są naukowczynie i naukowcy. Opowiadają - fenomenalnie! - o swoich dziedzinach wiedzy, aktualnych badaniach i wyzwaniach na przyszłość. Rozmawiamy nie tylko o tym CO wiemy, ale też SKĄD to wiemy.