Dziś lista autorów, których dzieła znalazły się w redagowanym przez Tomka Pastuszkę zinie. Co ciekawe część z tych osób jest już komiksowo nieaktywna, zaś inni to bardzo znani twórcy. Ktoś jeszcze wątpi, że ziny są kuźnią talentów?
Wiem, że ostatnio nie dostarczam obiecanych 2 fragmentów książki tygodniowo, ani nie aktualizuję indeksu - postaram się w ciągu kilku dni wytłumaczyć powód tego spowolnienia, a tymczasem łapcie kilka wniosków podsumowujących działanie magazynu "Kolektyw"
Pisząc o komiksie internetowym w Polsce, nie mogłem pominąć Macieja Wołosza - czyli autora webkomiksów "Umarlaki" oraz "Imaginary moth". A wiecie, że autor kiedyś wydał fanzin?
Czyli popularny autor pasków komiksowych i rysunków satyrycznych, które stale czytacie na facebooku. Być może nie wszyscy wiedzą, że zaczynał w zinach komiksowych!
Kolejnym opisywanym w książce autorem jest Maciej Czapiewski, który publikuje zdecydowanie za mało komiksów!
Bardzo lubię komiksy z serii "Rafineria", których autorem jest Rafał "Rafi" Szkubel
A zin "Pirat" pamiętacie? Ukazały się co prawda tylko 2 numery, ale było to bardzo ciekawe zjawisko na ówczesnym rynku komiksowym.
Jak wygląda ten polski segment rynku komiksowego zwany "niezalem"? Tam działają grupy czy raczej soliści? Co publikują - dziś początek kolejnego fragmentu poświęconego polskim twórcom niezależnym i ich komiksom.
Oprócz megarozdziału o webkomiksie, rozpocząłem powoli pracę nad pierwszą częścią książki, czyli tym co się działo w latach 90-tych. Spisuję ogólne wnioski i przybliżam także sylwetki poszczególnych twórców. Dziś więc świeżutki fragment o Krzysztofie "Prosiaku" Owedyku.
Jesteśmy grupą pasjonatów LEGO. Poprzez naszą aplikację, blog i filmy chcemy dzielić się zdobytą wiedzą w temacie kolekcjonowania i inwestowania w klocki LEGO.
Religioznawstwo, ciekawostki, historia religii, sztuka i architektura sakralna, chrześcijaństwo, judaizm, islam, inne. Okiem ateisty