Dziś lista autorów, których dzieła znalazły się w redagowanym przez Tomka Pastuszkę zinie. Co ciekawe część z tych osób jest już komiksowo nieaktywna, zaś inni to bardzo znani twórcy. Ktoś jeszcze wątpi, że ziny są kuźnią talentów?
Wiem, że ostatnio nie dostarczam obiecanych 2 fragmentów książki tygodniowo, ani nie aktualizuję indeksu - postaram się w ciągu kilku dni wytłumaczyć powód tego spowolnienia, a tymczasem łapcie kilka wniosków podsumowujących działanie magazynu "Kolektyw"
Pisząc o komiksie internetowym w Polsce, nie mogłem pominąć Macieja Wołosza - czyli autora webkomiksów "Umarlaki" oraz "Imaginary moth". A wiecie, że autor kiedyś wydał fanzin?
Czyli popularny autor pasków komiksowych i rysunków satyrycznych, które stale czytacie na facebooku. Być może nie wszyscy wiedzą, że zaczynał w zinach komiksowych!
Czyli część fragmentu, który dotyczy osoby Bartka Biedrzyckiego, autora komiksów, podcastów, jednego z ważniejszych reprezentantów drugiej fali polskiego webkomiksu, chyba najbardziej jednak znanego dzięki autorstwu powieści postapokaliptycznych
Kolejnym opisywanym w książce autorem jest Maciej Czapiewski, który publikuje zdecydowanie za mało komiksów!
Świetny rysownik i kolorysta o zdecydowanie zbyt mało obfitej bibliografii!
Bardzo lubię komiksy z serii "Rafineria", których autorem jest Rafał "Rafi" Szkubel
A zin "Pirat" pamiętacie? Ukazały się co prawda tylko 2 numery, ale było to bardzo ciekawe zjawisko na ówczesnym rynku komiksowym.
Przy okazji pisania o Tomku Pastuszce, nie mogłem nie wspomnieć o redagowanych (lub współredagowanych) przez niego pismach - "Jeju" i "Kartonie". Jak je wspominacie?
Dziś o autorze, którego twórczość bardzo lubię i którego działaniom niezmiennie szczerze kibicuję. Trochę też ten fragment pokazuje, że rozdzielanie komiksu papierowego i webkomiksu coraz mniej ma sens .
W rozdziale o webkomiksach nie mogło zabraknąć fragmentu poświęconemu świetnym projektom Bartosza Szymkiewicza i Macieja Łazowskiego czyli "Bug City" i "Hell Hotel"!
Zwierz Popkulturalny to blog na którym znajdziecie niemal codziennie - recenzje filmów, seriali, rozważania o popkulturze, biografie aktorów i wiele innych kulturalnych treści. Blog został założony w 2009 roku i od tego czasu tworzę wokół niego społeczność ludzi, którzy lubią kulturę.
Kwadrans na angielski to podcast uczący mówić po angielsku już od pierwszego odcinka. Jest to seria dla osób początkujących, którzy chcą przełamać barierę przed mówieniem w języku obcym, odświeżyć sobie angielski, albo... nauczyć się go po raz pierwszy. Spodziewajcie się nowego odcinka co czwartek.