Strefa Patrona:

0

patronów

0 zł

miesięcznie

0 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
-
miesięczne wsparcie
-
liczba patronów

  Moje filmy i zdjęcia łączą przeszłość z XXI. Ukazują zamki i pałace z nowej perspektywy. Staram się pokazywać te miejsca, które nie miały wcześniej swoich filmów z powietrza na yt.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 350 zł miesięcznie
brakuje 350 zł
Kolejny wyjazd!
Taka kwota miesięczna, pozwoli mi oderwać się od wszystkiego i wyjechać do kolejnego pałacu. Ograniczeniem może być pora roku/pogoda, ale za to w sezonie wiosna-jesień będą większe możliwości! W takim przypadku będę w stanie wykonać co najmniej 12 filmów w roku.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 1000 zł miesięcznie
brakuje 1000 zł
Lepszy sprzęt!
Za 1000 zł sprzętu nie zmienię, ale po kilku miesiącach już tak! Dzięki temu celowi, będę mógł tworzyć lepsze jakościowo filmy. Czy wiesz o tym, że na starcie (kurs+egzamin+oc+sprzęt) musiałem wydać ok. 6000 zł..... Sprzęt ma już półtora roku, a branża tak szybko się rozwija, że nowe drony są już o klasę wyżej. Sprzęt o którym marzę kosztuje ok 7000 zł

O Autorze

O mnie

Witam. Nazywam się Bartek Dębicki, rocznik 1987, wrocławianin.

 

Jeżdżąc po dolnym śląsku, który pod względem ilości zamków i pałaców często nazywa się Polską Doliną Loary, uwielbiałem zatrzymywać się przy ruinach, często w środku wiosek, schowanych za drzewami. Zostawiałem to dla siebie, a żeby zaspokoić ciekawość, wracając do domu wyszukiwałem tego miejsca w Internecie i czytałem jego historię. W lipcu 2015 natknąłem się na temat dronów lub jak kto woli - bezzałogowych statków powietrznych. Zrobiłem kurs, kupiłem swój pierwszy sprzęt i postanowiłem, że będę łączył przyjemne z pożytecznym, czyli zwiedzając ruiny, przy okazji robił zdjęcia i filmy. Przy tym musiałem nauczyć się montażu, ponieważ nigdy w życiu wcześniej tego nie robiłem.

 

To był mój pierwszy film, nie było łatwo ponieważ budynek został otoczony płotem, a wewnątrz grasował ochroniarz z psem, jednak dzięki dronowi wykonanie filmu było możliwe.

 

Kolejnym filmem był pałac w Goszczu (tak.... ten Goszcz od Bodzia). Wysłałem go na I Festiwal Zabytkomania i zostałem zaproszony do Warszawy. Niestety nie wygrał, ale sam festiwal był bardzo ciekawym doświadczeniem :)

 

 

Wyjazd, który pokazał mi sens filmowania zabytków był pałac w Bełczu Wielkim. Byłem tam w maju 2016 roku, a dosłownie tydzień później pałac spłonął. Dlatego też mój film stał się ostatnim filmem ukazującym pałac w stanie przed zniszczeniem...

 

 

Dlaczego PATRONITE?

Po prostu chciałbym kontynuować to co zacząłem, jednak wyjazdy, paliwo, sprzęt i pieniądze które zainwestowałem w to są na tyle duże, że ciężko samemu to wszystko ogarnąć. Może znajdą się osoby, które chciałyby dać swoją cegiełkę, może jakaś firma, właściciel pałacu, chciałby żebym przyjechał do niego. Chciałbym stworzyć dużą bazę filmów i zdjęć budynków, które z roku na rok przestają istnieć.... no i żeby nie było, posiadam Świadectwo Kwalifikacji, opłacam OC, tak że wszystko jest zgodnie z isteniącym prawem :)

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Polecani Autorzy