Norbert Grzegorz Kościesza

W Patronite od 15.01.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2140

Liczba Patronów: 1607

Zostań Patronem
3 patronów
20 miesięcznie
775 łącznie
Mój cel- wydanie dwóch publikacji- Dzielnica cudów i II części trylogii- Folwark komendanta. O sobie- cztery lata prowadziłem bloga- Życie męskim okiem na WP. Wydałem 6 książek, 4 dla młodszych oraz 2 dla dorosłego czytelnika- Psy Prewencji i Folwark komendanta, który jest policyjną trylogią.

O Autorze

Norbert Grzegorz Kościesza -  autor takich bestsellerów jak Folwark komendanta i Psy Prewencji - 65! miejsce w rankingu najlepszych i najlepiej sprzedających się książek w 2019 roku w księgarni Tania Książka.
Folwark komendanta, który bije rekordy popularności, premiera książki była 2 października 2019 roku. Obie publikacje znajdowały się na czołowych miejscach księgarni Tania Książka. Docenione przez czytelników, zbierają pozytywne opinie na portalach internetowych i w wielu księgarniach.

Jeżeli ktoś zechce dowiedzieć się więcej zapraszam na mój profil autorski: https://www.facebook.com/NorbertKosciesza/?modal=admin_todo_tour (Norbert Grzegorz Kościesza - profil autorski , na Facebooku).
E-mail: strzegomia9@wp.pl
 

Promocja Folwarku Komendanta część I trylogii literatury faktu - Targi książki Kraków 2019


 

Właśnie kończę pisać Dzielnicę cudów i zabieram się za kolejny Folwark komendanta - to tytuł wspólny całości, tym razem będzie to część II.

Kolejna część Folwarku komendanta to policyjna trylogia, fabularyzowana literatura faktu, w której ujawniam prawdziwe historie i zdarzenia ze służby swojej jak i wielu policjantów, którzy do mnie napisali po wydaniu Psów Prewencji. Ujawniam także patologie, które policja, a raczej kadra oficerska stara się skrzętnie ukryć przed opinią publiczną. Zdradzam, co dzieje się w instytucji państwowej, powołanej do tego by dbać o praworządność i bezpieczeństwo. Tymczasem czarne owce łamią prawo i narażają swoich podwładnych i kolegów niejednokrotnie na szykany, utratę zdrowia, życia, a mobbing staje się chlebem powszednim.

Chamstwo obok bohaterstwa, seksizm obok koleżeństwa, przemoc psychiczna obok wzajemnego wsparcia kolegów.

Służba na ulicy wymaga silnego charakteru, hartu ducha i wielu przekleństw oraz czegoś mocniejszego...

Druga część trylogii będzie bardziej dosadna, bo tego oczekują funkcjonariusze, którzy do mnie pisali i cywile, chcący znać prawdę. Na światło dzienne wyciągnięte zostaną nowe fakty i sytuacje, które są niewygodne dla wielu osób, które zarządzają swymi komendami obróconymi w prywatne folwarki.

Na potrzeby powstania kolejnego Folwarku komendanta – wybrałem nieliczne opowieści spośród wielu i zamierzam stworzyć ponownie coś co przybliży realia służby i ponownie wywoła spore zamieszanie i kontrowersje. Książkę spajać będzie ten sam bohater Wojciech Caputów, ale nie zabraknie też postaci, które wielu z Was poznało w Psach Prewencji.
 

Mocny przekaz książki - przyciągnął czytelników 

Dzielnica cudów to także fabularyzowana literatura faktu. Książka opowiadać będzie o młodzieży z lat 80 i 90. Będziecie mogli zobaczyć życie mieszkańców jednego z wielu polskich miasteczek z perspektywy kogoś, kto mieszkał w jednej z robotniczych dzielnic, na której wszystko było możliwe i wszystko mogło się wydarzyć.

Młodzież tamtego okresu nie miała łatwo, szczególnie ci, którzy mieszkali w dzielnicy, o jakiej będzie traktować książka. Pijaństwo, ale nie narkotyki, bójki do krwi, ale i przyjaźń, nauka przy świecach, ale nie za wszelką cenę, brak nadzoru rodziców, ale i z tym dawaliśmy sobie radę. Nie było telefonów komórkowych, laptopów, ale były zabawy na podwórku w rzece i na górce. Było śmiesznie, wesoło, a czasem smutno, tragicznie i kapały łzy. To wszystko i znacznie więcej znajdziecie w nowo powstającej książce.

Dzielnica cudów ma przypomnieć jak żyło się w okresie PRLu, na przykładzie jednej z dzielnic, jakich w tamtym okresie było wiele...
 

Małe miasteczko jakich wiele, a w nim... 

Co nieco i bardzo krótko o mnie...

Mam na imię Norbert, pochodzę z Kudowy-Zdrój, małego, sympatycznego, uzdrowiskowego miasteczka położonego w Kotlinie Kłodzkiej.

W 2005 roku przeprowadziłem się na Podlasie, tutaj dostałem się do służby w policji. Obecnie wraz z rodziną mieszkam niedaleko Białegostoku.

W 2016/18 roku wraz z kilkoma kolegami, drogą służbową staraliśmy się "usprawnić" służbę w PdOZ (tzw. "dołek") i pokazać istniejące, realne zagrożenia, a to było nie na rękę naszym przełożonym. Komendant miejski KMP Białystok, chcąc ukrócić niewygodny temat, wykorzystał sytuację, że pisałem wówczas książki dla dzieci oraz przebywałem na zwolnieniu lekarskim po nieszczęśliwym wypadku, kiedy ratowałem dziecko, wszczął wobec mnie postępowanie, po czym zwolnił mnie ze służby. Wkrótce zwolnił kolejnych dwóch policjantów, którzy tak jak ja nie przymykali oczu na to co się dzieje w służbie...
Nadmienię, że byłem bohaterem reportażu "Czarno na białym" https://tvn24.pl/polska/czarno-na-bialym-koszmar-komendy-w-bialymstoku-ra887191-2381992

Od stycznia 2019 roku zająłem się pisarstwem na poważnie. W swoim niewielkim dorobku posiadam 6 publikacji. Zacząłem od baśni i legend dla dzieci i młodzieży, (Legenda o czwartym Królu, Straszne legendy Hrabstwa Kłodzkiego i okolic, Opowieści starej puszczy, W leśnym stawie) te książki można znaleźć na mojej stronie autorskiej, na którą serdecznie zapraszam - link powyżej (Norbert Grzegorz Kościesza-profil autorski), a także w internecie.

Kolejne powstały Psy Prewencji - które w lutym 2019r. szturmem wbiły się na ogólną TOPkę księgarni Tania książka, zdobywając 3 miejsce i okupując je przez pewien, wcale nie krótki czas. Dziś ponownie publikacja stoi wysoko w rankingach. 2 października miała premierę książka Folwark komendanta, która obecnie przedziera się wśród wielu świetnych publikacji znanych autorów.
 

Mocna literatura faktu

Mój cel:

Zebrane pieniądze pozwolą mi wydać obie nowo powstające książki - Dzielnicę cudów i drugą część Folwarku komendanta, a może także na kolejne projekty.  Dokonując wpłat, stajecie się współautorami każdej z w/w publikacji, a być może i kolejnych, bo pomysłów jest sporo. Dzięki Wam będę mógł pokazać, że dzięki wsparciu fantastycznych ludzi, niezależnych od wydawnictw i mass mediów, można tworzyć i pisać.

Kwota, którą zbiorę, pozwoli mi pokryć wszelkie koszty związane z publikacją: redakcji, korekty, składu, grafiki, druku, promocji i dystrybucji. Wystawienia mojej osoby i zaprezentowania książek na kiku Targach Książki w Warszawie, Krakowie i kilku innych miastach.  A także pokrycie wszelkich materiałów pisarskich i pomocy takich jak pokrycie naprawy laptopa, (siadł dysk główny SSD- pracuję na zewnętrzym, który się przegrzewa, przy długim pisaniu), i zakup niedrogiej drukarki oraz biurka przy którym spędzać będę po kilka-kilkanaście godzin dziennie. Być może uda mi się porozumieć z konkretnym wydawnictwem, co oczywiście zmniejszy koszty, a każda zaoszczędzona kwota zostanie przeznaczona na kolejne moje publikacje, do których mam już zebrane materiały.

Mam sporo pomysłów, ale przede wszystkim chcę aby cała trylogia, pod wspólnym tytułem Folwark komendanta, zagościła na polskim rynku książki. Już w tym roku, dzięki Waszej pomocy będzie to możliwe, zamierzam zamieszać i zaistnieć jako konkretna osoba, która pojawiła się praktycznie znikąd ;)

Autografy dla promotorów ;) 

PIĘKNIE DZIĘKUJĘ KAŻDEMU PROMOTOROWI KTÓRY ZECHCE MNIE WESPRZEĆ :) 
 

Bardzo ważne: 
proszę o podanie adresu pocztowego do wysyłki nagród wiadomości lub wysyłając informację mój e-mail: strzegomia9@wp.pl .

Wysyłka tylko i wyłącznie na terenie Polski, jeżeli będzie osoba wspierająca z innego kraju, proszę o kontakt także poprzez e-mail. Postaram się, abyśmy oboje byli zadowoleni :)
 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni