Forum Inspiracji Kulturalnych

W Patronite od 12.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 307

Liczba Patronów: 243

Zostań Patronem
69 patronów
1 268 miesięcznie
6 282 łącznie
Forum Inspiracji Kulturalnych to przestrzeń dla szeroko pojętej kultury, w tym -przede wszystkim- kultury osobistej. Dzielimy się twórczością, inspirujemy literaturą, muzyką, sztuką. Tworzymy miejsce spotkań, wymiany myśli w atmosferze wzajemnego szacunku.

O Autorze

Nazywam się Daniel Chmarzyński, z wykształcenia jestem socjologiem. Pasjonuje mnie szeroko pojęta kultura, literatura, muzyka, sztuka. Kocham teatr i dobre kino. Jestem wokalistą i gram na gitarze, lubię pisać i malować. Uwielbiam podróże. Z ciekawszych: w 2016 i 2017 roku przeszedłem pieszo Via Podiensis (francuski szlak Camino de Santiago) oraz Camino Frances, rozpoczynające się przejściem przez Pireneje, a kończące w Santiago de Compostela.  

We współtworzeniu grupy pomaga mi Ewa Mynio. Fascynuje ją kultura wschodnia, przenikanie kultur i kultury pogranicza. Ma ukraińskie korzenie. Lubi szeroko pojętą muzykę ukrainską: popularną, ludową, chóralną, a także sakralną. Wierna Kościoła Greckokatolickiego. Jest po liceum z językiem ukraińskim i maturą z języka ukraińskiego. Skończyła administrację na UWr i rachunkowość na Uniwersytecie Szczecińskim. Rok była na ukrainistyce na UJ. Wspolnie z mężem wychowują troje dzieci (w dwóch kulturach).

20 kwietnia 2020 roku stworzyłem grupę na Facebooku - forum, łączące pasjonatów kultury, literatury i dobrej muzyki. Bardzo istotnym elementem, który zawarłem w regułach naszej grupy (i pilnuję przestrzegania tego punktu od samego początku istnienia forum) jest całkowity brak dyskusji politycznych i religijnych. Na Forum Inspiracji Kulturalnych dbamy o wysoki poziom dyskusji i kulturę osobistą. Tworzymy niespotykaną dotąd przestrzeń w polskim internecie, gdzie podkreślamy wartość szacunku, tolerancji i wzajemnej pomocy. Dzięki naszym akcjom wielu ludzi otrzymało pomoc materialną, psychologiczną i codzienne wsparcie. Forum Inspiracji Kulturalnych to miejsce pełne dobra oraz -jak mówią sami członkowie- odpoczynku i „oddechu” wobec powszechnego hejtu i agresji. To miejsce spotkań, gromadzące wyjątkowych i pięknych ludzi. No to FIK!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Dariusz Bartosiewicz
Dariusz Bartosiewicz
5 zł miesięcznie
Anonimowy patron
10 zł miesięcznie
Waldemar Killman
Waldemar Killman
10 zł miesięcznie
Ola Wie
Ola Wie
20 zł miesięcznie
Kasia  Kluza
Kasia Kluza
10 zł miesięcznie
Kasia Mioduchowska
Kasia Mioduchowska
20 zł miesięcznie