Jestem Katolem

W Patronite od 14.01.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1560

liczba Patronów: 2011

1 patron
24 zł miesięcznie
140 zł łącznie

NIEZALEŻNY OD FACEBOOKA PORTAL JESTEMKATOLEM.PL

5 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

4 976 zł

brakuje

Obecnie projekt Jestem Katolem opiera swoją działalność wyłącznie na Facebooku. Wystarczy, że liberalni katolicy, ateiści, antyklerykałowie oraz inni zgłoszą naszą stronę na FB i znikamy z Internetu!

Dlatego naszym głównym celem jest stworzenie niezależnego od Facebooka portalu pod adresem JestemKatolem.pl.

Kilka lat temu funkcjonował nasz serwis internetowy jednak musieliśmy zrezygnować z jego prowadzenia ze względu na koszty utrzymania.

Nasze artykuły potrafiły zdobywać nawet ponad 40 000 polubień oraz udostępnień. Taka popularność przekładała się na obciążenia serwera i potrzebę wykupywania o wiele droższych planów hostingowych.

Przy miesięcznym wsparciu 5000zł będziemy mogli powołać do życia niezależny portal internetowy, na którym codziennie będziemy publikować nowe treści: aktualności, artykuły, reprinty zapomnianych dzieł katolickich, grafiki do mediów społecznościowych.

A to wszystko czynić będziemy bez obaw o blokady, szantaże, groźby ze strony osób wrogo nastawionych wobec katolików.

Z doświadczenia wiemy, że aby zapewnić Wam częste publikacje tekstowe i graficzne na najwyższym poziomie potrzebujemy poświęcić na to kilkanaście godzin dziennie. Opieramy się z reguły na autorskich grafikach. Do tego dochodzi pisanie tekstów do postów, prowadzenie korespondencji z Czytelnikami, dodawanie artykułów na portal, tłumaczenie zagranicznych tekstów, opieka nad projektem od strony technicznej (m.in. administracja portalem). To wszystko wymaga czasu, a doba posiada tylko 24 godziny.

Do tego dochodzi stworzenie i utrzymanie portalu internetowego wraz z zabezpieczeniami, które muszą być aktualizowane na bieżąco.

Z kwotą 5000zł miesięcznie będziemy mogli ogarnąć wyżej wymienione sprawy, a także część zadań delegować, co pozwoli na skuteczniejsze działanie od strony merytorycznej.

Osiągnąwszy wyżej wymieniony cel będziemy także publikować minimum raz w miesiącu (w zamyśle i docelowo kilka razy w miesiącu) newsletter, do którego dostęp będą mieli Patroni.

WYNAGRADZANIE AUTORÓW / DRUK PLAKATÓW I OBRAZKÓW

7 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

6 976 zł

brakuje

Napisanie artykułu zajmuje od kilku do kilkudziesięciu godzin. Uważamy, że autorzy publikujący na naszych łamach lub wyrażający zgodę na przedruk powinni dostawać zapłatę za swoją pracę. Ponadto pragniemy drukować plakaty propagujące m.in. skromność ubioru (zwłaszcza w kościele!), Tradycję katolicką etc.

Treści plakatów będą uzgadniane z Wami, czyli Patronami. Będziemy Wam przedstawiać np. kilka wersji, a Wy będziecie zgłaszać swoje opinie oraz oddawać głosy na najlepsze projekty. Takie plakaty pragniemy rozsyłać za darmo do parafii w Polsce i na świecie.

Pragniemy również zrealizować druk pobożnych obrazków naszych autorskich projektów, które będą otrzymywali nasi Patroni oraz parafie i osoby zainteresowane. Czasami taki obrazek wystarczy podarować nawet nieznajomemu, pozostawić w kościelnej nawie lub wręczyć członkowi rodziny, aby rozbudzić katolicką pobożność. Czasami potrzeba tak niewiele, by uczynić tak wiele!

PRODUKCJA WIDEO / URUCHOMIENIE PROJEKTU KATOPEDIA.PL

8 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

7 976 zł

brakuje

W dzisiejszych czasach w Internecie rządzi format wideo. Tak jak św. Maksymilian Kolbe wykorzystywał ówczesne dostępne środki do ewangelizacji, tj. prasę, dzisiaj my chcemy do tego celu użyć wideo.

Publikowane dotychczas przez nas filmy osiągnęły po kilkaset tysięcy wyświetleń, a jeden z nich obejrzało ponad 1 000 000 osób (PONAD MILION!!!). To pokazuje ogromny potencjał treści audio-wizualnych.

Aby produkować filmy należy spełnić wymagania sprzętowe, a także w zgodzie z prawem i uczciwością, legalnie pozyskiwać muzykę, fragmenty filmów etc. Oprócz tego, aby zwiększyć atrakcyjność materiałów wideo, chcielibyśmy wykorzystywać głosy profesjonalnych lektorów.

-------------------------------

Projekt KATOPEDIA.PL narodził się w lutym 2017 roku. Niestety zawirowania oraz finansowe turbulencje sprawiły, że musieliśmy zaniechać realizacji przedsięwzięcia.

Pokrótce: katopedia.pl ma za zadanie prezentować fakty na temat wiary katolickiej za pomocą krótkich tekstów, grafik, memów, filmów na wzór popularnych serwisów tego typu jak Faktopedia lub Demotywatory.

Celem jest dotarcie do młodego pokolenia, u którego przekaz audio-wizualny wypiera zdecydowania treści pisane.

Posiadamy już stronę www wykonaną w profesjonalny sposób, ale pozostało jeszcze wiele kwestii technicznych oraz tworzenie materiałów do publikacji, co wymaga odpowiednich narzędzi oraz czasu, a także nakładów finansowych.
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni