Stowarzyszenie Lambda Szczecin

W Patronite od 11.08.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 390

liczba Patronów: 449

11 patronów
380 zł miesięcznie
4 930 zł łącznie
Łączy nas miłość! Byliśmy, jesteśmy i będziemy. Osoby LGBTQ+ nie są ideologią. To żywi ludzie, którzy pracują, płacą podatki, kochają, często również mają dzieci. Stowarzyszenie Lambda Szczecin powstało z myślą o wsparciu wszystkich, którzy krzywdzeni przez stereotypy doświadczają piętnowania.

O Autorze

Cześć!

To my, Lambda Szczecin. Nasze stowarzyszenie powstało pod koniec lat 90, założone przez grupkę aktywistów ze Szczecina, którym bliskie były ideały różnorodności i tolerancji. Poszanowania i akceptacji. Z sercami pełnymi miłości rozpoczęli działania mające na celu wsparcie lokalnej, ukrytej wtedy społeczności LGBTQ+ w Szczecinie, zarówno pod kątem szerokiej profilaktyki HIV, jak i amatorskiego wsparcia psychologicznego w postaci grup dyskusyjnych. 

Stowarzyszenie zawiesiło swoje działania pod koniec 2008 roku, a następnie zostało reaktywowane w roku 2018 przez młodych aktywistów ze Szczecina, których złączył wspólny cel - pierwszy w Szczecinie Marsz Równości. 

Stowarzyszenie jednak ewoluowało, a marsz został wspólnym mianownikiem wszystkich szczecińskich działań na rzecz osób LGBTQ+, ich rodzin oraz dzieci. 

Jak pomagamy?

Wspieramy nie tylko poprzez różnego rodzaju akcje społeczne, ale również pracę u podstaw. Organizujemy wyspecjalizowaną pomoc psychologiczną dla osób w każdym wieku, zarówno w formie wsparcia indywidualnego jak i grup wsparcia. Prowadzimy zajęcia edukacyjne i przyjmujemy pod swoją opiekę każdego, kto się do nas zgłosi. Wspieramy również mniejszości narodowe, np. mniejszość ukraińską. W planach mamy działania równościowe, edukujące na temat osób LGBTQ+.

Jesteśmy dystrybutorem bezpłatnego czasopisma "Replika" na terenie miasta. 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!