Linia wsparcia dla osób po stracie

W Patronite od 30.10.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 731

Liczba Patronów: 677

Zostań Patronem
Kup na prezent
26 patronów
680 miesięcznie
9 805 łącznie
Fundacja Nagle Sami pomaga osobom w najtrudniejszych momentach życia. Gdy świat wali się na głowę, umiera najbliższa osoba, doświadczyłeś różnego rodzaju straty, my jesteśmy, słuchamy i wspieramy. Jeśli los potrzebujących wsparcia nie jest Ci obojętny, zapraszamy do patronowania naszym projektom.

O Autorze

Dzień dobry! To najpierw Wam się przedstawimy...

Fundacja Nagle Sami powstała w 2011 roku. Od momentu założenia aż do dzisiaj jest jedyną organizacją w Polsce wspierającą kompleksowo osoby, które doświadczyły straty bliskich.

„Żałobę każdy przeżywa inaczej. Większość sama sobie poradzi, są jednak tacy i ja byłam właśnie taką osobą, która wiedziała, że doszła ze swoim cierpieniem do ściany” – mówi Olga Puncewicz, która po stracie męża himalaisty Piotra Morawskiego założyła Fundację Nagle Sami.

Pomagamy, bo znamy się na rzeczy...

Nasza linia wsparcia 800 108 108 powstała w 2013 roku.

Dzięki wsparciu Orange Polska linia jest bezpłatna to znaczy z całej Polski koszt połączenia to zero złotych. A uwierzcie – ma to znacznie, często rozmowy trwają kilkadziesiąt minut.

My nie pospieszamy, nie przerywamy, jesteśmy i mamy czas – to nasza zasada.

Przez 6 lat działania linii wsparcia 800 108 108 finansowaliśmy ją ze środków otrzymywanych od sponsora – dzięki temu kupiliśmy komputery, podstawowe oprogramowanie, stworzyliśmy program szkoleniowy i system superwizji, zbudowaliśmy także roczny system stażowy dla psychologów, którzy od zawsze wolontarystycznie obsługują linię.

Przez 6 lat zatrudnialiśmy koordynatora, który odpowiadał za opiekę nad stażystami, nad systemem szkolenia, jednym słowem nad całościowym działaniem linii i jej jakością.

W 2019 roku nasza sytuacja się zmieniła...

i całą organizację utrzymujemy głównie ze środków pozyskanych ze zbiórek i działalności naszego małego ośrodka. Od roku linię obsługują wyłącznie wolontariusze, koordynowana jest również wolontarystycznie, jednak system szkoleń, sprzęt, superwizja, opieka informatyka, drobne inwestycje i naprawy, a także rozwój linii - tego nie da się załatwić bez dodatkowych środków.

Po roku widzimy także – jak wielką odpowiedzialność na siebie bierzemy, deklarujemy pomoc i chcemy tej deklaracji dotrzymać – dlatego potrzebne nam Wasze wsparcie.

Nie chcemy zamykać naszej linii, jednak wysiłek utrzymania jej jest poza naszymi możliwościami. 

Niezmiennie wspieramy od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00-20:00. Telefon wsparcia 800 108 108 jest bezpłatny, ogólnopolski, anonimowy! Prowadzimy również specjalne dyżury.

W każdy czwartek 14:00-17:00 odbywa się dyżur dla rodziców, opiekunów, nauczycieli w sprawie wspierania dzieci w żałobie. 

 

Dyżury w języku ukraińskim oraz rosyjskim!

W sytuacji gdy ludzie są w największym kryzysie, blisko śmierci, zagrożenia życia własnego i bliskich trzeba ich wspierać, być i słuchać. Nie można zostawić ich samych. Dlatego uruchomiliśmy dodatkowy dyżur na Telefonie Wsparcia Fundacji Nagle Sami 800 108 108 w każdy czwartek 17.00 a 20.00 przyjmujemy połączenia od Ukraińców mieszkających w Polsce, którzy potrzebują wsparcia. Nasi konsultanci rozmawiają w języku polskim, ukraińskim i rosyjskim. Przekażcie tę informację znajomym Ukraińcom, którzy mogą potrzebować wsparcia psychologicznego, nie mają z kim porozmawiać, boją się o bliskich, którzy zostali w domu, cierpią po stracie.

Chcemy rozszerzyć nasze działania, aby pomóc większej liczbie osób - dlatego prosimy Was o wsparcie finansowe i dołożenie swojej cegiełki, zostanie naszym PATRONEM!

 

 

Fundacja w liczbach

Przez 9 lat działalności:

  • powstały 34 edycje grup wsparcia dla osób w żałobie, każda z nich trwała przynajmniej rok
     
  •  9000 osób skorzystało z pomocy psychologicznej: konsultacyjnej lub psychoterapeutycznej i darmowego Telefonu Wsparcia 800 108 108;
     
  • ponad 10 tys. osób polubiło Fanpage Fundacji, który jest swoistym przewodnikiem dla osób po stracie, źródłem informacji psychologicznych i praktycznych dla osób w żałobie. Na Facebooku od maja 2019 r prowadzona jest także zamknięta grupa wsparcia dla osób po stracie, pod okiem moderatora z Fundacji, która ma ok. 500 aktywnych członków;
     
  • zespół psychologów Fundacji dokonał 350 wyjazdowych interwencji kryzysowych do rodzin z terenu całej Polski.
     
  • sześciokrotnie interwenci Fundacji wsparli psychologicznie rodziny poszkodowanych w sytuacji masowych katastrof i wypadków, jak na przykład wybuch w Kopalni w Mysłowicach, wypadek komunikacyjny w Kamieniu Pomorskim, czy wybuch gazu w Jankowie Przygodzkim;
     
  • wydaliśmy 25 tys. egzemplarzy bezpłatnego, praktycznego poradnika dla osób w żałobie (dostępny w hospicjach, ośrodkach kryzysowych, szpitalach)
     
  • przeszkoliliśmy 350 osób w ramach szkoleń psychologicznych z zakresu żałoby.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Joanna Stasiak
Joanna Stasiak
Próg: 15 zł
Majka Horawianka
Majka Horawianka
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Magdalena Tymecka
Magdalena Tymecka
Próg: 35 zł
Bartosz Dolewski
Bartosz Dolewski
Próg: 10 zł
Paulina Sikorska
Paulina Sikorska
Próg: 10 zł