Linia wsparcia dla osób w żałobie

W Patronite od 30.10.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1800

Liczba Patronów: 1652

Zostań Patronem
4 patronów
70 miesięcznie
255 łącznie

Wspieramy osoby w żałobie pod numerem 800 108 108!

1 000 zł

miesięcznie

7%

osiągnięto

930 zł

brakuje

Dzięki takiej kwocie zapewnimy comiesięczne szkolenie zaplanowane w ramach rocznego stażu telefonicznego wolontariuszom obsługującym linię wsparcia i comiesięczną superwizję.

"W telefonie wsparcia dostałem to po co zadzwoniłem, otwartość, zrozumienie i kilka wskazówek jak radzić sobie gdy świat wali mi się na głowę" - opisał kontakt z infolinią jeden z dzwoniących (źródło FB).


Nie jesteśmy sami

5 000 zł

miesięcznie

1%

osiągnięto

4 930 zł

brakuje

W początkowej fazie za tę kwotę kupimy niezbędne udogodnienia do pracy naszych psychologów, mikrofony, wygłuszające ścianki i słuchawki, unowocześnimy oprogramowanie.

Następnie będziemy mogli opłacić nie tylko spotkanie superwizyjne w systemie raz na miesiąc, ale także zapewnić stałą opiekę superwizora – dostępnego dla wolontariuszy na bieżąco. Będzie nas stać na stałą opiekę informatyczną linii wsparcia.

Zdarza się, że dzwonią do nas osoby w bardzo dużym kryzysie psychicznym, grożące samobójstwem. Kontakt z policją, czas działania ma ogromne znaczenie w takiej sytuacji i jest to bardzo psychicznie obciążające doświadczenie także dla wolontariusza, który próbuje pomóc. Dlatego wsparcie psychiczne jak również zaplecze techniczne w naszej działalności ma ogromne znaczenie.


Nikomu nie powiemy: Weź się w garść!

10 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

9 930 zł

brakuje

Wszystko co powyżej i dodatkowo – zapewnimy ciągłe działanie telefonu 800 108 108 od poniedziałku do piątku w godzinach od 14 do 20, a także specjalne dyżury w dni wolne związane ze świętem Wszystkich Świętych i święta Bożego Narodzenia.

Dodatkowo na stałe uruchomimy dyżur Skype.

Będzie nas stać by zatrudnić pracownika – koordynatora pracy telefonu, osobę, która w przypadkach nagłych, ale jednak zdarzających się w życiu – zastąpi stażystę na dyżurze, gdy ten nie może.

Będzie stałym wsparciem, a także weźmie odpowiedzialność za nagłe zgłoszenia wymagające interwencji policji.
Dzięki tej kwocie będziemy mogli zrobić mini kampanię informacyjną w Internecie by jak najdalej dotrzeć z naszym numerem, do osób które potrzebują wsparcia.

Nasi podopieczni w żałobie mówią nam, że nie chcą słyszeć, że mają się wziąć w garść, albo już minął rok i powinni sobie radzić. U naszych psychologów znajdą oparcie, zrozumienie. Nie będą sami.Wykształcimy wrażliwych psychologów

20 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

19 930 zł

brakuje

Uruchomimy dwa programy stażowe.

Dlaczego to ważne? Misją Fundacji jest także edukowanie psychologów i uwrażliwianie ich na kryzys jakim jest żałoba. W tradycyjnym systemie kształcenia psychologów, żałoba uznawana jest często za doświadczenie, z którym każdy powinien sobie poradzić sam, my uważamy, że doświadczenie utraty bliskich dla wielu jest doświadczeniem zbyt obciążającym, a bez pomocy specjalistów może przerodzić się w depresję.

Dlatego im więcej osób uczestniczy w naszym telefonicznym programie stażowym, tym więcej ludzi – uzbrojonych w wiedzę i doświadczenie wychodzi w świat by pomagać ludziom.

Dzięki tym środkom uda nam się zrealizować plan wsparcia nauczycieli, pedagogów i psychologów szkolnych zmagających się z doświadczeniem samobójczej śmierci wychowanków. Uruchomimy dla placówek oświatowych specjalne godziny konsultacji. Co więcej przeszkolimy nauczycieli jak rozmawiać o śmierci z dziećmi gdy w ich rodzinie zdarzy się tragedia. Nawet nie wiecie jak często dostajemy telefony z pytaniem jak rozmawiać z dziećmi na te trudne tematy. My wiemy! Będziemy w godzinach konsultacji - uczyć innych.
Program "Antydepresant"

50 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

49 930 zł

brakuje

Ten próg to szansa na nasz własny kanał na Youtube i cykliczne podcasty. Po co komu taki "Antydepresant"?

Myślicie - przecież na rynku jest wystarczająco dużo poradników i wszechobecnych w mediach specjalistów psychologów. Ale to my znamy się na kryzysie i jesteśmy w stanie zapewnić wysoki poziom merytoryczny. Certyfikowani terapeuci i psycholodzy naszej fundacji, którzy od 9 lat pomagają osobom w najtrudniejszych momentach ich życia stoją za wiarygodnością naszego medium. Są towarzyszami ludzkich dramatów i wiedzą jak najlepiej sobie i innym pomóc. A my mamy misję w Fundacji by oswajać temat śmierci, żałoby i dlatego będzie nas wyróżniać profesjonalna, merytoryczna zawartość. Wywiady, porady naszych terapeutów, relaksacje, ćwiczenia radzenia sobie z traumą, ciekawi goście z doświadczeniem straty, na bieżąco informacje nt. działań innych zagranicznych organizacji pomagających w tym obszarze.

Ten próg to nasza stała obecność na Instagramie i Twitterze, rozwój Facebooka i wreszcie nowa strona www.

Naszą ambicją od zawsze było stworzenie portalu wiedzy o żałobie i sposobach radzenia sobie z tym doświadczeniem.

Zawsze brakowało nam na ten cel środków lub inne były priorytety. Po latach prowadzenia Fundacji, po roku działalności opartej na wsparciu i darowiznach ludzi, którzy w nas wierzą uważamy, że bardzo ważna jest pomoc szeroka, łatwo dostępna – nowe technologie to umożliwiają.

Większość osób w żałobie nie potrzebuje terapii, potrzebują poczucia, że nie są sami i drogowskazów, doświadczenia innych – jak na nowo (wbrew własnej woli) odbudowywać swoje życie bez kogoś ważnego, a czasem najważniejszego.
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Barbara Pawluk
Barbara Pawluk
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 35 zł
Paulina Sikorska
Paulina Sikorska
Próg: 10 zł
Joanna Traczyk
Joanna Traczyk
Próg: 20 zł