dr Zbigniew Okoń
Kancelaria Rymarz Zdort Maruta
Doktor nauk prawnych (Uniwersytet Jagielloński 2003) radca prawny, partner w kancelarii Rymarz Zdort Maruta. Ekspert w zakresie prawa własności intelektualnej, nowych technologii i marketingu. Autor i współautor ponad 50 publikacji naukowych z zakresu obranej specjalizacji, w tym takich prac jak „Prawo Internetu” (LexisNexis, Warszawa 2004, 2007), „Prawo reklamy i promocji” (LexisNexis, Warszawa 2007), „IT Law in Poland” (Verlag Medien und Recht, Wiedeń 2009), „Cyberlaw – Poland” (Wolters Kluwer, Alphen aan den Rijn 2011), komentarza do ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Wolters Kluwer, Warszawa 2014), komentarza do Aktu o Usługach Cyfrowych (Wolters Kluwer, Warszawa 2024) oraz monografii „Prawnoautorska ochrona programów komputerowych” (Wolters Kluwer, Warszawa 2022). Wykładowca na uczelniach państwowych i prywatnych (UO, UJ, Uniwersytet Wrocławski, UKSW, PAN, Akademia im. Frycza-Modrzewskiego, Akademia im. Leona Koźmińskiego). Współpracownik Instytutu Allerhanda oraz Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej WPAiE Uniwersytetu Wrocławskiego. Członek Stowarzyszenia Prawa Nowych Technologii. W rankingu dziennika Rzeczpospolita Zbigniew Okoń jest od roku 2016 zaliczany do grona najlepszych prawników w Polsce w dziedzinie własności intelektualnej, w tym w latach 2020 i 2023 r. został uznany za lidera indywidualnego w dziedzinie prawa własności intelektualnej, a w latach 2021 i 2022 za lidera indywidualnego w dziedzinie prawa autorskiego.
O prelegencie
Karolina Korwin Piotrowska
Dziennikarka, Autorka podcastów “Pierwsza młodość” i “Miesiączka”
Dziennikarka, felietonistka i pisarka, absolwentka Historii Sztuki na UW; zajmuje się filmem, szeroko pojętą popkulturą; karierę zaczynała w Radiu Kolor prowadzonym przez Wojciecha Manna. Pracowała min. W TVP, Radiu Zet, TVN, zakładała portal Plejada i tvn.pl. pisała felietony dla wp.pl, Wysokich Obcasów. W latach 2018-2022 prowadziła razem z Michałem Figurskim poranny program Antyradia – “Najgorsze państwo świata”, a od stycznia 2019 jest też gospodynią autorskiej filmowej audycji pt. „Kino na podsłuchu”. W Canal Plus prowadzi od 2019 roku program „Aktualności Filmowe”. Prowadziła galę rozdania Polskich Nagród Filmowych Orły w 2024. Roku. Autorka kilku książek, min. Ćwiartka raz, Wrzenie, Reset. W 2022 roku wydała „Wszyscy wiedzieli”, pierwszą w Polsce książkę poświęconą systemowej przemocy wykładowców wobec studentów w szkołach aktorskich. Autorka podcastów „Pierwsza młodość” i „Miesiączka”.
O prelegentce
dr Jacek Bartosiak
Strategy&Future
Adwokat, strateg, założyciel Strategy&Future. Autor książek „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”, wydanej w 2016 roku, traktującej o nadchodzącej rywalizacji wielkich mocarstw w Eurazji i o potencjalnej wojnie na zachodnim Pacyfiku, „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”, wydanej w 2018 roku, o sytuacji geostrategicznej Polski i Europy w dobie rywalizacji mocarstw w Eurazji wraz ze szczegółowym przedstawieniem teatru wojny i nowoczesnej sztuki wojskowej, oraz „Przeszłość jest prologiem” na temat zmian geopolitycznych we współczesnym świecie.
O prelegencie
Michał Kanownik
Związek Cyfrowa Polska
Prezes Zarządu Związku Cyfrowa Polska (ZIPSEE) działającego na rynku już 19 lat. Członek Rady ds. Cyfryzacji działającej przy Ministrze Cyfryzacji. Członek Zarządu Digital Europe, organizacji zrzeszającej największe w Europie stowarzyszenia sektora ICT. Jest inicjatorem ogólnopolskich debat związanych z kwestiami digitalizacji, cyberbezpieczeństwa, 5G oraz nowelizacją prawa m.in. autorskiego, podatkowego, ochrony środowiska oraz w zakresie zamówień publicznych. Wieloletni manager z branży RTV i IT, aktywnie zaangażowany w rozwój i promocję procesu cyfryzacji w Polsce. Skutecznie wspiera merytoryczną i rzetelną dyskusję w obszarach firm - członków Związku Cyfrowa Polska, które stanowią istotną część branży RTV i IT inwestującej w Polsce.
O prelegencie
Katarzyna Domańska
Legimi S.A. & Labreto Sp. z o.o.
Ekspertka rynku książki, z 25 letnim doświadczeniem. Prowadziła projekty wydawnicze dla międzynarodowych spółek, jak i startupów. W Legimi odpowiada za strategię rozwoju Działu Content i współpracę z wydawcami. Kieruje spółką Labreto – wydawnictwem należącym do Legimi S.A. Jest absolwentką filozofii na UKSW w Warszawie oraz London School of Public Relations.
O prelegentce
Wojciech Urbański
Kompozytor i producent muzyczny
Wielokrotnie nagradzany kompozytor i producent muzyczny. Znany z muzyki do filmów, oraz seriali pojawiających się na platformach Netflix, Canal+, czy Amazon Prime. Kompozytor często porusza się pomiędzy światem muzyki orkiestrowej, filmowej a współczesnym i elektronicznym brzmieniem. Często określa siebie mianem "dziecka rewolucji komputerowej", ponieważ to właśnie domowy komputer PC był jego pierwszym "instrumentem". Przez lata bacznie śledził rozwój technologii i chętnie korzystał z kolejnych udogodnień w swojej codziennej pracy. Dlatego też nie może dziwić, że wychodząc naprzeciw rewolucji związanej ze sztuczną inteligencją powołał do życia Dyspensa.AI, a więc projekt badawczy monitorujący rozwój sztucznej inteligencji w dziedzinie muzyki i dźwięku. W jego ramach wraz ze swoimi współpracownikami testują nowe narzędzia bazujące na AI oraz prezentują wyniki realizowanych przez siebie działań. Urbański często pojawia się mediach i opowiada o możliwościach (i zagrożeniach) jakie niesie ze sobą sztuczna inteligencja.
O prelegencie
Michał Brański
Wirtualna Polska Holding S.A. & Audioteka Group
Chief Strategy Officer Wirtualnej Polski Holding S.A. Współtwórca poczty i portalu o2.pl. Od 2024 również Chief Executive Officer Audioteka Group, oferującej usługi subskrypcyjne pod markami: Audioteka, Pilot WP i Open FM. Za transakcję przejęcia Wirtualnej Polski wspólnie z Jackiem Świderskim i Krzysztofem Sierotą otrzymał tytuł Lidera Biznesu 2014 w 48. Rankingu Forbes oraz Gracza Roku Forbes 2015 w kategorii Nowe Technologie. W 2014 roku otrzymał tytuł Człowieka Roku w konkursie MIXX Awards. Studiował w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku zarządzanie i marketing. Aktywny uczestnik debat dotyczących innowacji i rozwoju technologii oraz ich wpływu na otoczenie.
O prelegencie
Mateusz Muszyński
Legimi S.A.
Studiował filologię angielską w Poznaniu. Magik sprzedaży i animator z doświadczenia. W Legimi zajmuje się współpracą z samowydawcami. Organizuje warsztaty selfpublishingowe podczas których doświadczeni prelegenci edukują uczestników w kwestiach związanych z tą formą wydawania. Aktywnie działa z samowydawcy.pl ustalając obecne trendy wydawnicze i wprowadza nowych autorów i autorki w tajniki współpracy w Legimi.
O prelegencie
Mateusz Chrobok
Twórca internetowy
Jak niebezpieczny jest Internet. Co można zrobić z danymi i dlaczego buzzwordy napędzają branżę IT. Jak przekuć pomysł w startup i spróbować zrobić coś dobrego. Mateusz Chrobok stara się dzielić swoim doświadczeniem w pracy w działach Research & Development na swoim kanale na youtube. Porusza w nim tematykę tworzenia startupów a także podejmowania kluczowych decyzji. Budowania produktów i weryfikacji ich zasadności. Opowiada także o bezpieczeństwie i o tym co robić i jak żyć by być maksymalizować swoje bezpieczeństwo. Oprócz tego jest ciekawy nowych technologii związanych z sztuczną inteligencją takich jak explainable AI, które mogą zmienić adopcję tych technologii w życiu codziennym.
O prelegencie
Marcin Olender
Google
Kierownik ds. Polityki Publicznej i Relacji z Rządem dla regionu Środkowej i Wschodniej Europy w firmie Google. Z wykształcenia prawnik. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Ekspert ds. regulacji gospodarki cyfrowej, członek władz kilku polskich stowarzyszeń biznesowych. Pasjonat zagadnień związanych z prawem nowych technologii. W przeszłości pełnił funkcję naczelnika Wydziału UE w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. Kierował zespołem zajmującym się zagadnieniami związanymi ze społeczeństwem informacyjnym oraz działalnością gospodarczą online – od ochrony i bezpieczeństwa danych osobowych po audiowizualne usługi medialne na żądanie.
O prelegencie
Katarzyna Gabrysz
Rynn Rysuje
Katarzyna Gabrysz, znana w sieci lepiej jako Rynn Rysuje. Ilustratorka, która najbardziej lubi komentować absurdy otaczającej nas rzeczywistości. Jej rysunki często wywołują reakcję "myślałam, że tylko ja tak mam!". Kocha zwierzęta - mieszka pod Wrocławiem ze swoim psem Jogurtem, kotem Agrafką, wężem Nudlem i akwarium pełnym krewetek.
O prelegentce
Marcin Giełzak
Podkast Dwie Lewe Ręce
Współtwórca i współprowadzący podkastu "Dwie Lewe Ręce", autor książek m.in. "Wieczna lewica", "Antykomuniści lewicy", "Crowdfunding", publicysta, którego teksty można znaleźć m.in. w "Polityce", "Przeglądzie", "Rzeczpospolitej", dawniej przedsiębiorca aktywny w polskiej scenie startupowej, cały czas społecznik działający w trzecim sektorze.
O prelegencie
Bartosz Sroczyński
Audioteka Group
Kierownik studia nagrań i postprodukcji dźwięku w Audiotece. Koordynuje prace studia, realizującego szerokie spektrum formatów audio, w tym podcasty, audiobooki, reportaże i słuchowiska. Jest realizatorem i producentem oprawy dźwiękowej wielu wydarzeń sportowych w Polsce i za granicą, a także był odpowiedzialny za brzmienie stacji radiowych grup Eurozet, Time i RMF. Aktywnie wdraża i bada potencjał generatywnej sztucznej inteligencji, poszukując optymalnych połączeń między jakością a innowacją w produkcji i realizacji dźwięku.
O prelegencie
Marcin Ogdowski
Pisarz, dziennikarz
Jestem pisarzem i dziennikarzem, byłym korespondentem wojennym. Nazywa się mnie również „pierwszym polskim blogerem wojennym”.
W mediach pracuję od 2000 roku, obecnie jako niezależny publicysta (na stałe współpracujący z portalami Interia.pl i Polska Zbrojna), autor blogu bezkamuflazu.pl. W latach 2009-2014 prowadziłem blog zAfganistanu.pl, na podstawie którego ukazała się książka „zAfganistanu.pl. Alfabet polskiej misji” (2011 rok). Jestem też autorem dwóch powieści poświęconych Polakom biorącym udział w afgańskiej wojnie – „Ostatni świadek” (2013 rok) i „(Nie)potrzebni” (2014 rok), oraz współautorem albumu pt.: „Polski Afganistan. (Foto)historia największej operacji Wojska Polskiego od czasu II wojny światowej”.
Wydałem też powieść toczącą się w realiach konfliktu na Ukrainie pt.: „Uwikłani” (2015 rok).
Jako współautor brałem udział w przygotowaniu dwóch kolejnych pozycji książkowych: cyklu reportaży „W naszej pamięci. Irak, Afganistan – 2003-2014” (2016 rok) oraz Dziennika dowódcy Rosomaka (2017 rok).
Rok później wszedłem na ścieżkę klasycznej political/war fiction – wówczas ukazała się moja powieść „(Dez)Informacja”, traktująca o rosyjskiej wojnie hybrydowej przeciw Polsce. Pod koniec 2019 roku opublikowałem powieść pt.: „Międzyrzecze. Cena przetrwania”, osią akcji czyniąc hipotetyczną wojnę polsko-rosyjską. Wydany w 2021 roku „Stan wyjątkowy” to opowieść o Polsce trawionej poważnym kryzysem humanitarnym, zagrażającym jej integralności.
Recenzenci trzech ostatnich powieści często podkreślają moje umiejętności predykcyjne. Twierdzą przy tym, że choć książki są pesymistyczne – ilustrujące poważne problemy współczesnej Polski i Polaków – to zarazem stanowią przesłanie sygnalisty, warte szerszego rozpropagowania.
W 2023 roku – wraz z gronem uznanych publicystów – wydałem książkę poświęconą najnowszej odsłonie wojny w Ukrainie. Nosi ona tytuł „Z wami wolność. O wojnie i z wojny”. W lutym 2024 roku na rynku ukazała się moja samodzielna pozycja książkowa „Zabić Ukrainę. Alfabet rosyjskiej agresji”. Jak twierdzą krytycy, bodaj „najlepsze kompendium wiedzy na temat wojny rosyjsko-ukraińskiej”.
Za swoją pracę otrzymałem kilka nagród, m.in. Buzdygana (2013 rok), określanego mianem „wojskowego Oscara” oraz Zieloną Gruszkę (2011 rok). Uhonorowano mnie także Brązowym (2008 rok) i Srebrnym (2010 rok) Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju. Od 2013 roku jestem dumnym posiadaczem Odznaki Honorowej 6 Brygady Powietrznodesantowej.
Z wykształcenia jestem socjologiem zakulisowych wymiarów rzeczywistości społecznej. Prywatnie – mężem, ojcem, „psiarzem”.
O prelegencie
Tomasz Gierwiatowski
Fundacja Liga Superbohaterów
Z wykształcenia Teolog, technik masażysta, posiadacz certyfikatu z j. japońskiego, licencjonowany przewodnik lodowcowy na Islandii. Moje zainteresowania rozciągają się od kultury japońskiej przez druk 3D po kolekcjonowanie unikatowych kamuflaży. Namiętnie trenuję kalistenikę i walki na miecze świetlne. Przez lata, dzięki fundacji, łączę profesjonalne umiejętności z pasją do pomagania, przynosząc uśmiech dzieciom potrzebującym wsparcia.
O prelegencie
Mateusz Górski
Patronite
Executive Director platformy Patronite.pl. Specjalista w zakresie crowdfundingu subskrypcyjnego, budowania społeczności i monetyzowania pasji. Koneser słów, zafascynowany potęgą dobrze skonstruowanego komunikatu - jako dziennikarz współpracował z kilkoma stacjami radiowymi, by następnie porzucić fale eteru dla marketingu. Lektor radiowy i telewizyjny, konferansjer, miłośnik pracy głosem.
O prelegencie
Tadeusz Chełkowski
Patronite
Twórca serwisu Patronite.pl, badacz społeczności Wolnego i Otwartego Oprogramowania, wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego. Analizuje związki pomiędzy obowiązującymi teoriami ekonomii, a zmianami w strukturach społecznych następującymi pod wpływem technologii.
O prelegencie
Jacek Wojtaś
Izba Wydawców Prasy
LL.M., prawnik, animator i reżyser filmów animowanych, koordynator ds. europejskich Izby Wydawców Prasy, wiceprezes Stowarzyszenia Dziennikarzy i Wydawców „REPROPOL”, członek zarządu Press Database and Licensing Network, Prezes Fundacji „FILMOWIEC”.
Doświadczony organizator warsztatów i festiwali filmowych (do kilkuset uczestników) w Polsce i zagranicą, m.in. w Dreźnie, Berlinie, Wiesbaden.
Ekspert w dziedzinie prawa własności intelektualnej, prawa prasowego i prawa mediów; absolwent wydziału prawa Europejskiego Uniwersytetu „VIADRINA” we Frankfurcie n. Odrą oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu; Master of Polish and German Law; stypendysta Hans-Böckler-Stiftung; stypendysta Max-Planck-Institut für Geistiges Eigentum, Wettbewerbs- und Steuerrecht w Monachium; arbiter 6. i 7. kadencji Komisji Prawa Autorskiego przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
O prelegencie
dr Joanna Gutral
Psycholożka, Autorka podcastu "Gutral Gada"
Psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, naukowo i dydaktycznie związana z Uniwersytetem SWPS w Warszawie. Autorka podcastu "Gutral Gada", w którym porusza wątki związane ze zdrowiem psychicznym, dobrostanem, relacjami i rozwojem osobistym.
O prelegentce
Bartłomiej Pejo
Poseł, Komisja Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii
Przedsiębiorca, wieloletni dyrektor operacyjny spółek branży automotive, absolwent Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Handlowej. Działacz trzeciego sektora, samorządowiec. Poseł na Sejm X kadencji, przewodniczący sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.
O prelegencie
Emil Skrzypczyński
Hejto.pl
Pomysłodawca i współtwórca serwisu społecznościowo-informacyjnego Hejto.pl.
Programista z ponad 10-letnim doświadczeniem zawodowym. Jego obszar specjalizacji obejmuje głównie technologie internetowe oraz mobilne.
Pasjonat nowych technologii, z zaciekawieniem śledzi rozwój i zastosowanie sztucznej inteligencji. Na co dzień zajmuje się optymalizacją procesów biznesowych.
Jego zaangażowanie w tworzenie serwisu Hejto.pl wynika z chęci dostarczenia wartościowego źródła informacji dla społeczności internetowej, wzbogaconego o najnowsze technologiczne osiągnięcia i trendy.
O prelegencie
Krzysztof Skowroński
Radio Wnet
Urodzony 2.04.1965 roku, lat 59. Absolwent filozofii, Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Autor programu “Śniadanie z Radiem Zet”, programu “Czarny pies, czy biały kot” w telewizji Polsat, Dyrektor Programu Trzeciego Polskiego Radia w latach 2006-2009, założyciel i Redaktor Naczelny Radia Wnet.
O prelegencie
Mateusz Lachowski
Dziennikarz, reżyser
Dziennikarz i reżyser. Korespondent wojenny Polsat News w Ukrainie. Współpracownik i twórca reportaży wojennych w Newsweek Polska. Prowadzi własny kanał w serwisie YouTube, na którym niezależnie relacjonuje konflikt rosyjsko-ukraiński. Współpracował ze stacją TVN24, Radiem Zet, Super Expressem i RMF FM.
O prelegencie