Michał Gronowski

W Patronite od 25.08.2017

Piszę i opowiadam o klasycznej modzie męskiej na blogu pangrono.pl i kanale na youtube. Od połowy 2017 roku mieszkam w Szwecji i opowiadam także o swoich spostrzeżeniach na temat tego pięknego kraju. Na codzień jestem trenerem personalnym, który jako jedyny Polak był aż 4 razy na okładce magazynu "Men's Health".

O Autorze

Pan Grono – Michał Gronowski

Z wykształcenia jestem socjologiem, a obecnie studiuję finanse i rachunkowość. Ale najbardziej lubię opowiadać o modzie i dzielić się moimi stylizacjami. Dużą przyjemność sprawia mi takie dobieranie ubrań i dodatków, by uzyskać wyjątkowy, niepowtarzalny efekt. Inspiruje mnie głównie lekki, finezyjny styl włoski.

 

Dotychczas na co dzień pracowałem w Warszawie jako trener personalny. W 2009 roku wygrałem konkurs czytelników na okładkę magazynu „Men’s Health”. To duże wyróżnienie. Podobnie jak to, że jako jedyny Polak czterokrotnie znalazłem się na okładce tego pisma.

 

Blog Pan Grono jest dla mnie ciekawą odskocznią od tematyki fitness. Od stroju sportowego wolę styl bardziej elegancki. Być może jestem jedynym trenerem osobistym, który na co dzień chodzi pod krawatem. Pod koniec 2015 roku postanowiłem założyć bloga, o którym myślałem już jakiś czas, ale nie miałem czasu lub odwagi, by zrobić to wcześniej. 

 

Od połowy 2017 roku mieszkam wraz z Żoną Szwedką w Szwecji, ale wciąż często przyjeżdżam do Polski i piszę bloga cy nagrywam filmy cały czas przeznaczone na polski rynek.

 

Odkąd mieszkam w Szwecji musiałem sam nauczyć się nagrywać i edytować filmy. Wciąż się uczę i zbieram na bardziej profesjonalny sprzęt. Moje pierwsze samodzielne realizacje możan zobaczyć wśród najnowszych filmów na youtube. Patronite pozwoliłby mi na poświęcenie czasu nauce edycji filmów, zebraniu potrzebnych elementów warsztatu youtubera, które ciężko sfinansować jedynie ze współpracy komercyjnej bloga. Często niestety formy współpracy z markami są dość zamknięte, a chciuałbym tworzyć treści, które są interesujące dla widza, a nie tylko dla reklamodawcy. 

 

 

Przeprowadzona w lipcu 2017 roku ankieta utwierdza mnie w przekonaniu, że moje treści cieszą się zainteresowaniem i dlatego pragnę tworzyć dużo więcej wpisów połączonych z materiałem wideo. Dzięki patronom będę mógł robić to bez poświęcania dużo czasu na szukaniu partnerów wpisu i zastanawianiu się skąd wziąć na nowy sprzęt, dzięki któremu jakość nagrań będzie o wiele lepsza i milsza dla oka i ucha. 

 

Wspierający mnie patroni będą mieli czynny wpływ na powstające na blogu i youtube treści. Wierzę, że dzięki temu obie strony zyskają na tym. 

 

Dotychczas samodzielnie nagrane i edytowane filmy:

 

 

 

 

Moje obecne najwazniejsze cele na youtube to:

1. nagranie serii poradników dotyczących dress code i ubierania się na różne okazje jak np na rozmowę o pracę,

2. seria vlogów z mojego życia w Szwecji

3. ciekawostki ze Szwecji

4. poradniki dotyczące akcersoriów w modzie męskiej

5. lepsze filmy dotyczące dbania o buty

6. wpisy o stylizacjach połączone z klipami wideo, by lepiej zaprezentować każdy zestaw

7. nie wszystko chciałbym zdradzać, bo konkurencja nie śpi ;)

 

Dotacje od patronów pozwolą mi dokupić sprzęt wideo, m.in.:

- statyw fotograficzny i wideo Manfrotto,

- rag do iPhone do nagrywania vloga Shoulderpod,

- stabilizator do aparatu do nagrywania filmów z ręki,

- oświetlenie  składające się z dwóch statywów z parasolkami,

- oświetlenie led do iPhone,

- mikrofon kierunkowy RODE, 

- zewnętrzny dysk twardy do archiwum,

- zestaw obiektywów do iPhone,

- jasny obiektyw do nagrywania filmów i robienia zdjęć do sesji zdjęciowych

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)